Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Z Pálavy si vítězství odvážejí Soukup a Kotopulu

Z Pálavy si vítězství odvážejí Soukup a Kotopulu
foto: archiv ČTA

Česká triatlonová asociace | 08.07.2018 | přečteno: 2894×

Seriál Ford Czechman Tour se dostal závodem PálavaRace do své poloviny. Čtvrtý závod Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu se uskutečnil v sobotu 7. července na vodní nádrži Nové Mlýny a nejrychlejší v něm byli Petr Soukup a Helena Kotopulu.

V teplém počasí čekaly na triatlonisty vzdálenosti středního triatlonu. 1,9 km plavání se odehrálo v nádrži Nové Mlýny se startem u obce Pavlov. „Všichni jsme se museli vyrovnat s poměrně velkými vlnami, takže ani nebylo vidět na bójky,“ popsala Helena Kotopulu.

90 km cyklistiky probíhalo na třech okruzích natažených mezi městy Lednice a Dolní Věstonice. „Foukal docela silný vítr a oproti loňsku pořadatelé trať zpestřili jedním kopečkem,“ uvedla pozdější vítězka.

Závěrečných 21 km běhu se uskutečnilo na břehu novomlýnské nádrže ve třech okruzích.

Kategorie mužů měla několik favoritů, mezi nimiž nechyběl Tomáš Řenč, letošní vítěz Czechmana i Moraviamana, Petr Soukup, který se chce na podzim stát na havajském Ironmanovi mistrem světa ve své věkové kategorii, nebo zkušeností borci Karel Zadák s Petrem Vabrouškem.

„Překvapilo mě, že jsem byl schopen vyplavat s Tomášem Řenčem. Obvykle mi uplave klidně o minutu a půl, ale tady se na něm podepsala únava z Moraviamana, a tak nemohl plavat tak intenzivně jako obvykle,“ popsal Petr Soukup. „Na kole jsem pak absolvoval prvních 30 kilometrů sám a čekal jsem, kdo mě sjede. Pak se tam objevili Karel Zadák s Tomášem Řenčem. Karel za to vzal a šli jsme spolu do úniku. Těch zbylých 60 kilometrů jsme pomalu odjížděli zbytku startovního pole, což byla hlavně Karlova zásluha, který to všechno odtáhl sám. Já jsem nebyl schopen střídat. A když jsme do depa přijeli spolu, už jsem si docela věřil. Ale nakonec to nebylo jednoduché, protože Karel předvedl jeden z nejlepších půlmaratonů, jaký jsem kdy od něho viděl,“ usmíval se v cíli Petr Soukup.

Ten zvítězil v čase 4:04:01. Druhý Karel Zadák na něho ztratil tři a půl minuty. Bronz si z Pálavy odvezl Tomáš Řenč za čas 4:20:52.

Petr Soukup má nyní v celkové tabulce Ford Czechman Tour jedno první a jedno druhé místo. Pokusí se ještě porvat o celkové vítězství? „Budu bojovat o druhé místo, se kterým bych byl maximálně spokojený. Celkovým vítězem podle mě bude zaslouženě Tomáš Řenč, který už vyhrál Czechmana a Moraviamana a na rozdíl ode mě absolvuje také Slovakmana. I kdybych všechny ostatní závody vyhrál, už ho nemohu dostihnout,“ dodává.

V kategorii žen byla jasnou favoritkou Helena Kotopulu. Po plavání se držela na osmé příčce se ztrátou více než šesti minut na nejrychlejší plavkyni. „V plavání se mi nepodařilo nikoho udržet, a tak to byla sólojízda. Na kole se mi jelo perfektně, a tak jsem se po 45 kilometrech dostala do čela. Pak jsem si vedení hlídala až do cíle. V běhu jsem si dokonce mohla dovolit v posledním kole lehce zvolnit,“ popsala závod vítězka, která se radovala i na předchozím závodě Moraviaman.

Helena Kotopulu zvítězila v čase 4:39:44. Druhou příčku obsadila Petra Veselá, která i ve svém třetím letošním startu ve Ford Czechman Tour vystoupila na stupně vítězů. Třetí místo vybojovala Kateřina Strnadová časem 4:58:00.

Seriál Ford Czechman Tour bude pokračovat 28. července prestižním závodem FORD CHALLENGE Prague.

Výsledky

PálavaRace 2018

Muži: 1. Petr Soukup 4:04:01, 2. Karel Zadák 4:07:28, 3. Tomáš Řenč 4:20:52

Ženy: 1. Helena Kotopulu 4:39:44, 2. Petra Veselá 4:49:04, 3. Kateřina Strnadová 4:58:00

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

ČTA muž 08.07.2018 17:51:17

Seriál Ford Czechman Tour se dostal závodem PálavaRace do své poloviny. Čtvrtý závod Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu se uskutečnil v sobotu 7. července na vodní nádrži Nové Mlýny a nejrychlejší v něm byli Petr Soukup a Helena Kotopulu.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.