Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Reprezentanti bojovali na finále ITU World Triathlon Series. Nejlepší z Čechů byla Frintová na 22. místě
17.09.2017 | Česká triatlonová asociace

O světové tituly v olympijském triatlonu se závodilo v Rotterdamu, kde se konal finálový podnik ITU World Triathlon Series. Českým reprezentantům se nedařilo podle jejich představ, Vendula Frintová skončila na 22. a Jan Čelůstka na 41. místě.

Přečteno: 102× | Komentáře: 0

V Česku se závodilo o tituly v dlouhém duatlonu. Zvítězili Soukup a Kotopulu

V Česku se závodilo o tituly v dlouhém duatlonu. Zvítězili Soukup a Kotopulu

17.09.2017 | Česká triatlonová asociace

Déšť a chlad poznamenal i Klasik Duatlon Příbram, který se konal jako mistrovství ČR v dlouhém duatlonu a zároveň jako závěrečný závod českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu (FORD CZECHMAN TOUR 2017). Závodníci tedy na distanci 5 km běh – 60 km cyklistika – 15 km běh nebojovali „jen“ o tituly, ale také o důležité body.

Přečteno: 137× | Komentáře: 0   
 
V Příbrami vrcholí pohárová série Ford Czechman Tour

V Příbrami vrcholí pohárová série Ford Czechman Tour

15.09.2017 | Česká triatlonová asociace

Přestože se dlouhá a náročná sezona chýlí ke svému závěru, několik velmi zajímavých závodů ještě v jejím kalendáři zbývá. Klasik Duatlon Příbram se v sobotu 16. září uskuteční jako závěrečný závod českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu (Ford Czechman Tour) a zároveň jako mistrovství ČR v dlouhém duatlonu.

Přečteno: 175× | Komentáře: 0   
 
Čeští triatlonisté budou o víkendu bojovat o světové tituly

Čeští triatlonisté budou o víkendu bojovat o světové tituly

14.09.2017 | Česká triatlonová asociace

Se zpožděním zaviněným extrémně větrným počasím včera odletěla česká triatlonová reprezentace do holandského Rotterdamu. Celkem osm jejích členů se tam postaví na start finálového závodu ITU World Triathlon Series – Grand Final Rotterdam.

Přečteno: 157× | Komentáře: 0   
 
Už vás triatlon nebaví? Zkuste novou výzvu - swimrun

Už vás triatlon nebaví? Zkuste novou výzvu - swimrun

12.09.2017 | Michal Piloušek

Od roku 1978, kdy se uskutečnil první Ironman, se pomalu ale jistě na tradiční disciplíny – plavání, kolo a běh – nabalují další nebo se různě upravují jejich kombinace a provedení. Některé zubu času odolaly (duatlon, terénní triatlon, některé jsou na ústupu nebo již téměř zapomenuty (kvadriatlon, triatlon s obráceným pořadím disciplín) a některé se snaží prosadit. K těm novějším a dravým se řadí Swimrun.

Přečteno: 1315× | Komentáře: 0   
 
Česká reprezentace veze úspěch ze závodu CHALLENGE v Nizozemsku

Česká reprezentace veze úspěch ze závodu CHALLENGE v Nizozemsku

11.09.2017 | Česká triatlonová asociace

Česká výprava zaznamenala úspěch na dlouhém triatlonu v nizozemském Almere, který je součástí seriálu CHALLENGE. Mezi ženami skončila Lucie Zelenková pátá, o příčku horší umístění brala Simona Křivánková. Lukáš Krpec skončil mezi muži sedmnáctý.

Přečteno: 83× | Komentáře: 0   
 
V Karlových Varech triumfovali Australanka Backhousová a Nor Iden, Frintová bere stříbro

V Karlových Varech triumfovali Australanka Backhousová a Nor Iden, Frintová bere stříbro

03.09.2017 | Česká triatlonová asociace

Karlovy Vary vůbec poprvé přivítaly závod ITU Světového poháru v triatlonu. Z českých závodníků byli nejlepší stříbrná Vendula Frintová a Jan Čelůstka, který skončil na 18. místě.

Přečteno: 434× | Komentáře: 0   
 
Světový pohár v triatlonu přivítají tento víkend Karlovy Vary

Světový pohár v triatlonu přivítají tento víkend Karlovy Vary

01.09.2017 | tisková zpráva

Hvězdy světového triatlonu míří do Karlových Varů, kde se bude 3. září premiérově konat závod Světového poháru. Program akce CITY TRIATHLON Karlovy Vary však startuje už v pátek, kdy se do dění zapojí mládež a rekreační sportovci.

Přečteno: 204× | Komentáře: 0   
 
Kdo letos zvítězí v triatlonu CTP DoksyRace?

Kdo letos zvítězí v triatlonu CTP DoksyRace?

31.08.2017 | tisková zpráva

90 km na kole, 1,9 km plavání v Máchově jezeře a 21 km běhu po lesních cestách letos čeká závodníky již 15. ročníku triatlonu CTP DoksyRace. Generálním partnerem závodu je již počtvrté významná developerská společnost CTP. Kromě stovek soutěžících z široké veřejnosti se triatlonu pravidelně zúčastňují také její zaměstnanci. V jejich řadách poběží i generální ředitel a majitel CTP Remon Leonard Vos.

Přečteno: 216× | Komentáře: 0   
 
Kočař a Kotopulu mistry republiky ve středním triatlonu

Kočař a Kotopulu mistry republiky ve středním triatlonu

27.08.2017 | Česká triatlonová asociace

S kopcovitou tratí PILMAN triatlonu, který se letos konal jako mistrovství republiky ve středním triatlonu, si nejlépe poradili Lukáš Kočař a Helena Kotopulu – ta soupeřky doslova převálcovala a do cíle dorazila s náskokem 22 minut.

Přečteno: 541× | Komentáře: 0   
 
Čtyři desetiny rozhodly o vítězství Čelůstky v Sokolově. Ženám vládla Poláčková

Čtyři desetiny rozhodly o vítězství Čelůstky v Sokolově. Ženám vládla Poláčková

13.08.2017 | Česká triatlonová asociace

Dramatický souboj až do posledních metrů cílové rovinky sledovali diváci při sobotní Velké ceně města Sokolova a Karlovarského kraje, která byla předposledním závodem v kalendáři Triatlon Czechtriseries 2017 (Český pohár v olympijském a sprint triatlonu). Z vítězství se radovali Jan Čelůstka a Pavlína Poláčková.

Přečteno: 417× | Komentáře: 0   
 
Vabroušek ovládl Slovakmana a vede Ford Czechman Tour

Vabroušek ovládl Slovakmana a vede Ford Czechman Tour

06.08.2017 | Česká triatlonová asociace

Český pohár v dlouhém triatlonu (Ford Czechman Tour) zavítal na Slovensko. V sobotu 5. srpna se závodilo v Piešťanech, kde se konal Slovakman 226. Mezi muži byl nejrychlejší Petr Vabroušek, ženám kralovala Helena Kotopulu.

Přečteno: 435× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Seriál Triatlon Tour vyvrcholil na Domaši

  Na východe Slovenska sa počas uplynulého víkendu uskutočnil posledný diel z triatlonovej trilógie s názvom Triatlon Tour 2017, ktorej generálnym partnerom je spoločnosť TIPOS. Po „Super šprint triatlone“ v Bratislave a strednom triatlone v Lozorne sa na východe Slovenska uskutočnili záverečné preteky triatlonovej minisérie. Domaša-Dobrá privítala športovcov v krásnom prostredí a príjemným počasím. Športovci mali ideálne podmienky na to, aby na východe Slovenska premiérovo zabojovali o tituly triatlonových šampiónov.

 • ITU World Triathlon Stockholm se Čelůstkovi nevydařil

  Světová elita na olympijské a krátké distanci závodila v sobotu na dalším podniku mistrovství světa ve Stockholmu. Z českých reprezentantů vyrazil do Švédska pouze Jan Čelůstka, který skončil na 27. místě a na vítězného Brita Jonathana Brownleeho ztratil více než čtyři minuty.

 • Pilman na Vysočině láká na souboj Vabrouška s Kočařem

  Pilská nádrž a malebné lesy Vysočiny se tuto sobotu stanou dějištěm 15. ročníku Pilmana. Na mimořádně obtížné trati se tentokrát závodníci utkají o titul mistra republiky ve středním triatlonu. Světová triatlonová elita bude pro změnu bojovat ve Stockholmu o body do seriálu mistrovství světa a chybět u toho nebude ani Jan Čelůstka.

 • Kubíček bronzový na ME v cross triatlonu

  V rumunském Târgu Mures se o víkendu konalo mistrovství Evropy v cross triatlonu. Skvělého výsledku dosáhl Jan Kubíček, který skončil třetí v těsném souboji se stříbrným Francouzem Serrieresem. Od vítězného Itala Ugazia ho dělila jedna minuta a jedenáct vteřin. Další z Čechů, Michal Švorc, skončil 27.

 • V Táboře se bude závodit o české tituly i evropské body

  Jedna z nejvýznamnějších akcí domácího triatlonového kalendáře se tuto neděli uskuteční v Táboře. Při Velké ceně E.ON se bude závodit o titul Mistra ČR ve sprintu, o body do Českého poháru (Triatlon CzechTriSeries), ale také o body do Evropského poháru juniorů. Diváci se mohou těšit na souboje domácí elity i největších nadějí z celého kontinentu.

 • Pražský triatlon poznamenaly zmatky v cyklistické části

  V pražské městské části Horní Počernice se za rekordní závodnické i divácké účasti uskutečnil Pražský triatlon. Celkový počet závodníků ve všech kategoriích se blížil pětistovce. Dospělí zde závodili na tratích Classic a Sprint, žáci a dorost se utkali na distancích od 100 m plavání – 2 km kolo – 1 km běh až po 750 m plavání – 20 km kolo – 5 km běh, přičemž právě mládežnické kategorie byly součástí Českého poháru žactva a dorostu.

 • V Jiříkově se uskuteční 24. ročník Houmrova triatlonu

  Sdružení H-Triatlon ve spolupráci s partnery a městem Jiříkov pořádá v sobotu 5. srpna již čtyřiadvacátý ročník největšího triatlonového závodu ve Šluknovském výběžku „Houmrův triatlon“. Závod, který se bude konat ve Sportovním areálu města Jiříkov u Rumburka, však není určen pouze sportovcům a sportovním nadšencům, ale také hudebním fanouškům. Pro diváky je opět připraven bohatý doprovodný program, na kterém vystoupí například Pavel Callta, František Nedvěd, JAKSI TAKSI a mnoho dalších.

 • Domácí elita míří na Hamrman i Pálavarace

  Hned dva závody domácích triatlonových pohárů se uskuteční tento víkend. Nejprve se v sobotu vydají závodníci na trať PálavaRace, v neděli se pak při Hamrman Sprintu utká o body domácí špička v čele s olympioniky Čelůstkou a Švarcem.

 • Vyzkoušejte plavání ve Vltavě na Letním aquathlonu

  V neděli 23. července 2017 se v Praze Braníku uskuteční závod pojmenovaný Letní aquathlon. Jde o kombinaci 200 metrů běhu, 500 metrů plavání ve Vltavě o předpokládané teplotě vody okolo 17°C zakončených opět během o délce 4 kilometry. Organizátoři vyhlašují jednotlivé věkové kategorie pro otužilé sportovce i kategorii pro triatlety, kteří na plavání používají neopren. Každý účastník obdrží jako památku na absolvovaný závod účastnický diplom.

 • Blíží se 6. ročník Pražského triatlonu

  Sdružení H-Triatlon pořádá již šestý ročník silničního triatlonového závodu, který se letos uskuteční v neděli 23. července 2017 v pražských Horních Počernicích se zázemím u Rybníku Eliška. Cyklistická část závodu povede opět po uzavřené pozemní komunikaci stejnou trasou jako v předchozích pěti ročnících. Pražský triatlon je součástí bodované série H-Triatlon Tour 2017.

 • V Karpatoch súťažilo viac ako 300 milovníkov triatlonu

  Vodná priehrada pri Lozorne privítala 17. a 18. júna účastníkov 2. ročníka Karpatského triatlonu, ktorý bol druhým podujatím seriálu Triatlon Tour 2017. Podujatie sa uskutočnilo súčasne s veľkým poľovníckym majálesom, takže diváci si prišli na svoje aj zo spoločenskej stránky.

 • Zářijový Gigathlon se ve svém druhém ročníku stěhuje na Olšinu

  Stovky běžců, cyklistů, plavců a in-line bruslařů čeká po roce opět další výzva. Po vzoru svého švýcarského originálu putuje Gigathlon i v Česku na různá místa a letos se na své druhé zastávce dostává na Olšinu, malebné místo uprostřed nádherné šumavské přírody nedaleko od Lipenské přehrady.

 • Čelůstka na ME až na konci třetí desítky

  Na nejlepší umístění na ME v rakouském Kitzbühelu z českých mužů dosáhl Jan Čelůstka, který v Rakousku obsadil 28. místo. Triatlonisté se utkali na olympijské distanci zahrnující 1,5 km plavání, 40 km cyklistiky a 10 km běhu.

 • Triatlonisté se poperou o evropské tituly. Frintová touží po medaili

  Česká triatlonová reprezentace momentálně ladí formu v rakouském Kitzbühelu, kde se v pátek a v sobotu uskuteční Mistrovství Evropy na olympijské distanci. Největší českou favoritkou je Vendula Frintová, mezi muži má největší šance na úspěch Jan Čelůstka.

 • Karpatský triatlon prichádza po roku s atraktivnejšou traťou

  Triatlon tour 2017 (FTVŠ super šprint triatlon – Karpatský triatlon – Domaša triatlon), ktorej generálnym partnerom je spoločnosť TIPOS, a. s., pokračuje už najbližší víkend druhým podujatím. Pozornosť sa už 17. a 18. júna 2017 presúva z Bratislavy, kde sa konal prvý diel série, na Záhorie. V malebnom prostredí Malých Karpát pri obci Lozorno sa uskutoční 2. ročník Karpatského triatlonu.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Doplňky stravy na trénink (Adam.Bart0s 21.9.2017 18:57:09)
Před a po výkonu (Adam.Bart0s 17.9.2017 21:43:19)
Dotaz na trénink (Swimkrápa 23.6.2017 16:21:13)
Plavecké brýle (Swimkrápa 23.6.2017 16:17:47)
pořádné světlo (petrkral 29.5.2017 15:49:37)
Silnice,bike (bullin 13.4.2017 1:17:17)
Trénink s wattmetrem (pepa.m 4.1.2017 12:53:19)
Z kola na běh (hudra 5.7.2016 13:21:48)
Nalezené položky: 404 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední