Ospalému to na Havaji "nejelo", šampionem svěřenec českého kouče

Česká triatlonová asociace | 12.10.2014 | přečteno: 4758×

Triatlonista Filip Ospalý skončil při své premiéře na mistrovství světa v ironmanu na 31. místě. V Koně na Havaji vybojoval titul šampiona Němec Sebastian Kienle, který je svěřencem českého trenéra Luboše Bílka. Mezi ženami obhájila titul Australanka Mirinda Cafraeová.

Ospalý v plavecké části dlouhé 3,8 kilometru držel krok s nejlepšími, když si poradil i s velkými havajskými vlnami. V úvodu cyklistické části byl v kontaktu s první velkou skupinou, ale poté se v silném bočním větru propadl až ke 40. místu. Závěrečný maraton uběhl za 3:16:08 a obsadil 31. místo.

Mistrem světa se stal svěřenec českého trenéra Luboše Bílka Sebastian Kienle z Německa, který po loňském třetím místě dosáhl na metu nejvyšší a přidal cenné vavříny ke svým dvěma titulům v polovičním ironmanovi. Druhý doběhl Američan Ben Hoffman, třetí místo po tuhém boji, penalizaci i po defektu obsadil olympijský vítěz Jan Frodeno z Německa, který trať maratonu prolétl za 2:47:46.

Mezi ženami obhájila loňské vítězství Mirinda Cafraeová z Austrálie, pro kterou to je celkově třetí titul. Třiatřicetiletá šampionka v běhu překonala vlastní traťový rekord časem 2:50:26. Druhé místo obsadila Švýcarka Daniela Ryfová, třetí skončila Britka Rachel Joyceová.

Výsledky: MS v ironmanu, Havaj

Muži: 1. Sebastian Kienle (Něm) 8:14:18, 2. Ben Hoffman (USA) 8:19:23, 3. Jan Frodeno (Něm) 8:20:32, …31. Filip Ospalý (ČR) 9:10:57.

Ženy: 1. Mirinda Carfraeová (Aus) 9:00:55, 2. Daniela Ryfová (Švý) 9:02:57, 3. Rachel Joyceová (Brit) 9:04:23.