Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
ROZHOVOR: Hlavně že jsem v Peru unikla bramboře, říká Kuříková
03.05.2014 | Česká triatlonová asociace

Triatlonová reprezentantka Petra Kuříková měla během uplynulých dvou víkendů dost napilno. Společně s českou výpravou se totiž nejprve zúčastnila Akademického mistrovství světa v Brazílii, o týden později pak bojovala v závodě Panamerického poháru v Peru, kde skončila třetí.

Přečteno: 2033× | Komentáře: 0

Český pohár v aquatlonu pokračuje v Rychnově nad Kněžnou
01.05.2014 | Česká triatlonová asociace

V neděli 4. května přivítá Rychnov nad Kněžnou potřetí závod Českého poháru v Aquatlonu. Po Českých Budějovicích, Zlínu, Praze a Jablonci se jedná o pátý díl prestižního seriálu. Ten je předposledním dílem série, kterou pořádá Česká triatlonová asociace. Seriál uzavře závod v Liberci na začátku října.

Přečteno: 2601× | Komentáře: 0   
 
Krušnoman o víkendu odstartuje ČP na dlouhých tratích
29.04.2014 | Česká triatlonová asociace

V sobotu 10. května startuje oblíbená série FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu a první závodem je tradiční Krušnoman v Klínech. Jubilejní desátý ročník bude rekordním, už nyní je ve startovní listině hlavního závodu 135 jmen.

Přečteno: 2930× | Komentáře: 0   
 
Frintová v závodě MS v Kapském městě skončila na 23. místě
27.04.2014 | Česká triatlonová asociace

Kapské město hostilo druhý závod seriálu mistrovství světa a na start se postavili i dva čeští reprezentanti Vendula Frintová a Přemysl Švarc. Frintová brala v Jihoafrické republice 23. místo, Švarc uzavřel pátou desítku.

Přečteno: 2248× | Komentáře: 0   
 
ROZHOVOR: Druhé místo je jako pohádka, splněný sen
25.04.2014 | Česká triatlonová asociace

Český triatlonový reprezentant Tomáš Řenč vybojoval na akademickém mistrovství světa v Brazílii stříbrnou medaili. Výborně se popasoval s vysokými teplotami a stupňovaným tempem v závěrečné části si doběhl pro titul vicemistra světa. Co pro něj tato medaile znamená, jak slavil a jaké jsou jeho další cíle?

Přečteno: 2360× | Komentáře: 0   
 
Za dva týdny dorazí do cíle nejdelšího triatlonu světa
23.04.2014 | Radek Narovec

Norma Bastidas se narodila v chudé rodině v Mexiku a její otec byl alkoholikem. Byla svědkem nelegálního obchodování s lidmi, dokonce sama neprávem odsouzena. O tom všem je její epické putování z Mexika do hlavního města Spojených států, při němž již uplavala 122 mil, na kole urazila 2 932 mil a uběhla dosud 250 mil. Má za sebou dva měsíce dřiny a dva týdny do cíle.

Přečteno: 2645× | Komentáře: 0   
 
Řenč získal na akademickém MS stříbro, cinklo to i v soutěži týmů
20.04.2014 | Česká triatlonová asociace

Český triatlonový reprezentant Tomáš Řenč vybojoval na akademickém mistrovství světa stříbrnou medaili. V brazilském hlavním městě Brasília nestačil jen na Američana Kevina McDowella. Český triatlon slaví stříbrnou medaili i v soutěži mužských týmů. Petra Kuříková doběhla v závodě žen čtvrtá. K bronzové medaili jí chybělo 37 vteřin.

Přečteno: 2154× | Komentáře: 0   
 
Aquatlonu v Jablonci kralovali Zimovjanová a Debnar
19.04.2014 | Česká triatlonová asociace

Tereza Zimovjanová z SK OMT Pardubice a Martin Debnar z Ekol Elite vyhráli v Jablonci nad Nisou sobotní závod s názvem Skupina ČEZ Český pohár v aquatlonu, který byl čtvrtým dílem Českého poháru.

Přečteno: 3298× | Komentáře: 0   
 
ZAČÁTEČNÍCI: Co si pořídit pro první triatlon
18.04.2014 | Josef Smetana

Chystáte se na svůj první triatlonový závod a řešíte, kde na to všechno vybavení vezmete peníze? Možná zbytečně, protože ne všechno si musíte rovnou kupovat. Pokud máte kolem sebe zkušenější, můžete si některé věci pro začátek třeba jen zapůjčit a vyzkoušet. Ne vše, co vidíte na profi závodnících, totiž hobík nutně potřebuje.

Přečteno: 9360× | Komentáře: 4   
 
DENÍK IRONMANA: Po Horské výzvě mě v sobotu čeká Taiwan
16.04.2014 | Petr Vabroušek

Zdravím čtenáře www.triatlony.com z jihu Taiwanu. Tuto sobotu se tady koná druhý ročník závodu Challenge Taiwan. Challenge je v posledních letech se rychle rozrůstající seriál závodů na tratích plného i polovičního železňáku. Úmyslně zde neuvádím pojem Ironman, protože ten organizuje konkurenční seriál pod tímto názvem (Ironman + Ironman 70.3).

Přečteno: 3057× | Komentáře: 1   
 
V Jablonci v sobotu pokračuje Český pohár v aquatlonu
16.04.2014 | Česká triatlonová asociace

V sobotu 19. dubna v Jablonci nad Nisou pokračuje Český pohár v aquatlonu. Závod s názvem Skupina ČEZ ČP v AQUATLONU Jablonec nad Nisou 2014 je čtvrtým dějstvím v šestidílném prestižním seriálu a je určen pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Nechybí ani oblíbená soutěž rodin.

Přečteno: 2573× | Komentáře: 0   
 
ROZHOVOR: Letos do Prachatic dorazí nabitá světová konkurence
14.04.2014 | Radek Narovec

Dvanáct ročníků má za sebou česká Xterra, série terénních triatlonů a duatlonů, která vzešla z amerického konceptu majícího za cíl přiblížit krásný, leč náročný sport širší sportující veřejnosti. O novinkách přichystaných pro letošní ročník, který tradičně ozdobí „světové“ Prachatice, jsme hovořili s hlavním organizátorem, Michalem Pilouškem mladším.

Přečteno: 2814× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Táborský triatlonový festival uvidí nejnabitější závod ve své 37leté historii

  Triatlonisté z Brazílie, Kanady nebo Austrálie míří na jih Čech, kde se v neděli 24. července uskuteční Táborský triatlonový festival. Součástí atraktivního programu jsou závody Evropského poháru juniorů, na kterých se představí nabitá konkurence z celého světa, a také Český pohár.

 • České tituly v zimním triatlonu vybojovali Rauchfuss a Grabmüllerová

  Pro první triatlonové tituly této sezony vystoupali až k vysílači Praděd Marek Rauchfuss se Šárkou Grabmüllerovou, kteří se v sobotu 5. března stali mistry republiky v zimním triatlonu. Absolutní vítězství v závodě žen si při Jesenickém zimním triatlonu připsala Slovenka Margaréta Bičanová.

 • Grabmüllerová má bronz z mistrovství světa v terénním triatlonu! Kočař čtvrtý

  Čeští terénní triatlonisté patří k nejlepším na planetě! Opět to potvrdili ve španělském regionu Extremadura, kde se v neděli 31. října konalo mistrovství světa. Aneta Grabmüllerová vybojovala bronz, Lukáš Kočař obsadil 4. místo, ze kterého ho od medaile dělilo pouhých 18 sekund.

 • Extrémní triatlon Winterman se stal kořistí Jílka a Štefanovičové

  Jeden z nejtěžších triatlonových závodů nejen u nás, ale i v Evropě, má za sebou sedmý ročník. Téměř devět kilometrů plavání v tekoucím proudu Labe, 180 kilometrů kopcovité cyklistiky Česko-saským Švýcarskem a závěrečný maraton s cílem na vrcholu Ještědu. Závod patří do celosvětové série závodů Extreme Triathlon Series. Letošním vítězem WINTERMANA se stal pětinásobný účastník David Jílek a Hanka Štefanovičová.

 • Xterra Český pohár pokračuje Šindel Cupem na západě Čech 

  Dějištěm čtvrtého závodu XTERRA Českého poháru v terénním triatlonu bude malá vesnička Šindelová u Kraslic v Karlovarském kraji. Na závodníky čekají opravdu přírodní tratě vedené neprobádanými končinami místních hor a nádhernými scenériemi zatopeného lomu nebo okolo letohrádku.

 • Velká cena Tábora se letos kvůli pandemii neuskuteční

  Velká cena Tábora v triatlonu, která byla naplánována na 26. července, se v roce 2020 neuskuteční. Z termínové listiny tak mizí mezinárodní závod, který měl být součástí Evropského poháru juniorů, Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu a zároveň se měl uskutečnit jako Mistrovství ČR žáků.

 • Mezinárodní triatlonová unie posouvá termín zastavení aktivit do 30. června

  Mezinárodní triatlonová unie (ITU) rozhodla v pátek 3. dubna o pozastavení veškerých aktivit až do 30. června 2020. Dosud byly veškeré závody, tréninkové kempy a další události ve světovém triatlonovém kalendáři pozastaveny pouze do konce dubna. Důvodem k prodloužení tohoto opatření je zhoršující se situace s šířením onemocnění COVID-19 ve světě.

 • Grabmüllerová pátá na ME v zimním triatlonu

  Po tříleté závodní pauze si Aneta Grabmüllerová doběhla na mistrovství Evropy v zimním triatlonu, které se uskutečnilo 29. února v rumunském Cheile Gradistei, pro 5. místo. Vylepšila si tak své tři roky staré maximum.

 • Česká štafeta slaví bronz na MS v zimním triatlonu

  Dvojice zimních triatlonistů Aneta Grabmüllerová a Marek Rauchfuss získala na mistrovství světa v závodě smíšených štafet bronz. Závodu, který se uskutečnil v neděli 9. února v italském Asiagu, opět dominovali Rusové.

 • Rauchfuss veze z MS v zimním triatlonu stříbro

  Dvojnásobný bronzový medailista z mistrovství světa v zimním triatlonu Marek Rauchfuss rozšířil svou sbírku cenných kovů. Na světovém šampionátu v italském Asiagu vybojoval v sobotu 8. února stříbro. Mezi ženami dokončila na devátém místě Aneta Grabmüllerová.

 • Kuříková vybojovala 35. příčku ve finále seriálu MS v olympijském triatlonu

  Seriál mistrovství světa v olympijském triatlonu vyvrcholil v sobotu 31. srpna finálovým závodem v Lausanne. Petra Kuříková si v něm připsala 35. místo, Vendula Frintová nedokončila. Mistryní světa a taktéž vítězkou seriálu se stala Američanka Katie Zafaresová.

 • Při Evropském poháru juniorů v Táboře zářili Hrušková a Grebík

  O body do Evropského poháru juniorů i o tituly mistrů ČR ve sprintu se závodilo o víkendu 3. – 8. srpna při Táborském triatlonovém festivalu. Tituly získali František Linduška a Tereza Zimovjanová. Při EPJ zářili čeští reprezentanti – Alžběta Hrušková brala zlato, Radim Grebík stříbro!

 • Xterru v Hradci Králové vyhráli Bednarský a Cibulková

  Hradecký terénní triatlon každoročně přiláká velký počet triatlonistů, letos se navíc hlavní závod jel pod hlavičkou Xterra jako český pohár v terénním triatlonu, a tak se do Hradce Králové sjela špička českých terénních triatletů. Hlavní závod po dramatickém, ale zároveň divácky velice zajímavém finiši v podání Vojtěcha Bednarského a Ondřeje Petra, ovládl prvně jmenovaný.

 • Aquatlonové tituly získali Semerád a Svobodová

  Mistry republiky v aquatlonu se v sobotu 13. dubna v Jablonci nad Nisou stali Martin Semerád a Tereza Svobodová, kteří si díky vítězství připsali i výraznou porci bodů do českého poháru.

 • Aquatlonový pohár v Českých Budějovicích pro Olšara a Hruškovou

  Účastnickým rekordem a výhrami Ondřeje Olšara a Alžběty Hruškové. Tak začal nový ročník Českého poháru v aquatlonu, který odstartoval v sobotu 9. března závodem EGE Aquatlon České Budějovice.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Rotoped versus kolo venku (monikaseidlova 7.11.2021 13:28:58)
Jaký cyklotrenažér? (elisabthina92 7.9.2020 15:33:02)
Nové kolo na závody i trénink (frantisekklapal 14.5.2020 2:11:47)
Kloubní výživa (Martaz 8.9.2019 13:44:50)
prodám neopren ORCA OPENWATER 2017 (vasak 3.5.2019 17:39:29)
Kam s klíči při plavání (J.Marek 8.4.2019 8:58:40)
Před a po výkonu (Adrian22 20.1.2019 12:14:38)
pořádné světlo (tomas.beldy 6.1.2019 18:01:43)
Nalezené položky: 920 První Předchozí | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | Další Poslední