Frintová v závodě MS v Kapském městě skončila na 23. místě

Česká triatlonová asociace | 27.04.2014 | přečteno: 2228×

Kapské město hostilo druhý závod seriálu mistrovství světa a na start se postavili i dva čeští reprezentanti Vendula Frintová a Přemysl Švarc. Frintová brala v Jihoafrické republice 23. místo, Švarc uzavřel pátou desítku.

V druhém největším městě Jihoafrické republiky se bojovalo na tratích olympijského triatlonu. V sobotu byl na programu závod žen, v neděli v kombinaci 1500 m plavání, 40 km na kole a 10 km běhu soutěžili muži.

Ženský závod se stal kořistí Britky Jodie Stimpsonové, za kterou doběhla její krajanka Helen Jenkinsová. Třetí místo obsadila Američanka Gwen Jorgensenová. Vendula Frintová brala v úvodním závodě v Aucklandu 14. místo, v Kapském městě si pohoršila, když doběhla třiadvacátá se ztrátou tři a půl minuty na vítězku.

V mužském závodě navázal na úspěch z Aucklandu úřadující mistr světa Javier Gómez, který o 19 vteřin porazil druhého Jonathana Brownleeho z Velké Británie. Třetí doběhl Rus Dmitrij Polanski. Přemysl Švarc byl posledním mužem, který protnul cílovou pásku a obsadil 50. místo.

Dalším závodem seriálu MS bude v polovině května podnik v Jokohamě.