Frintová vybojovala skvělé čtvrté místo na SP v Číně

Česká triatlonová asociace | 22.09.2019 | přečteno: 1697×

Jen těsně nedosáhla Vendula Frintová na medaili v závodě ITU Světového poháru v čínském přístavním městě Wej-chaj, kde v sobotu 21. září vybojovala čtvrté místo. O dvě příčky tak vylepšila své loňské umístění. Jan Čelůstka bohužel závod nedokončil.

1500 metrů dlouhou plaveckou část rozdělili pořadatelé do dvou okruhů, které umístili do zálivu Halfmoon Bay ve Žlutém moři. Cyklistická část o délce 40 km se odehrála na šesti okruzích, jejichž součástí byly technické pasáže i náročné stoupání. Desetikilometrový běh byl rozdělen do čtyř okruhů, které vedly z velké části po pobřeží. „Zdejší trať je velkou výzvou zejména kvůli kopcům. Její profil mi trochu připomíná můj domovský závod v Karlových Varech. Tak doufám, že by mi trať mohla sedět,“ říkala Vendula Frintová před závodem.

Česká reprezentantka šla z vody na 16. pozici se ztrátou 17 sekund na nejrychlejší plavkyně. Díky tomu se v prvním cyklistickém okruhu dostala do čtvrté skupiny na 24. až 26. místě. Ta se ale následně spojila se třetí skupinou. Do druhého depa tak Vendula Frintová přijela na 15. pozici ve skupině na 13. až 24. místě a se ztrátou 3 minuty a 21 sekund na vedoucí závodnice.

Na čele závodu hned od úvodu cyklistiky kroužila silná trojice – Švýcarska Julie Derronová, Španělka Maria Casillas Garcíová a Italka Verena Steinhauserová. Ta si na kole vypracovala náskok téměř tří minut a rozhodla o tom, že o medaile se bude bojovat pouze nimi.

Vendula Frintová ale opět podala famózní výkon v běžecké části! Dokázala se totiž posunout na vynikající čtvrté místo! Zvítězila Švýcarka Julie Derronová.

V závodě mužů reprezentoval Česko Jan Čelůstka, který vybíhal z vody 35. pozici. V cyklistické části se pak na čele utvořila skupinu skupina 20 závodníků, kterou český závodník nestihl zachytit a po kopcovité trati kroužil ve druhém balíku na 21. až 36. místě. Do depa přijel na 30. místě se ztrátou tří minut na nejrychlejší triatlonisty.

V průběhu běžecké části pak Jan Čelůstka bohužel ze závodu odstoupil. Zvítězil Portugalec Joao Silva.

ITU Světový pohár, Wej-Chaj, 21. srpna 2019

Ženy: 1. Julie Derron (Švýc.) 2:08:03, 2. Miriam Casillas Garcíová (Šp.) 2:09:48, 3. Verena Steinhauser (It.) 2:10:11, 4. Vendula Frintová 2:11:27

Muži: 1. Joao Silva (Por.) 1:54:47, 2. Max Studer (Švýc.) 1:54:49, 3. Grant Sheldon (V.Brit.) 1:54:53 … Jan Čelůstka nedokončil