Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Frintová v Jokohamě sedmá, v seriálu MS nejlépe od roku 2016

Frintová v Jokohamě sedmá, v seriálu MS nejlépe od roku 2016
foto: Česká triatlonová asociace (ilustrační snímek)

Česká triatlonová asociace | 12.05.2018 | přečteno: 450×

Česká triatlonistka Vendula Frintová si připsala svůj nejlepší výsledek v závodě mistrovství světa od roku 2016. V sobotu 12. května vybojovala v Jokohamě vynikající 7. místo! Její úspěch je o to cennější, že právě tímto závodem odstartovala kvalifikace o účast na olympijských hrách v Tokiu 2020.

Vendula Frintová se zlepšuje závod od závodu. Do letošního ročníku World Triathlon Series (seriál mistrovství světa) vstoupila 14. místem v Abú Zabí, následovalo 11. místo na Bermudách a nyní si připsala parádní výsledek v Japonsku.

„Jsem velmi spokojená. Je to nejlepší výsledek za dlouhou dobu a je v něm vidět výrazný posun,“ říkala hned po doběhu česká reprezentantka, pro kterou začal dvouletý boj o její čtvrté olympijské hry. „Na kvalifikaci ale při závodě nemyslím. Samozřejmě jsem ráda za velký bodový zisk, musím se ale soustředit na maximální výkon v každém závodě zvlášť, ne na kvalifikaci jako celek.“

Nejlepší triatlonisté světa závodili v Japonsku na olympijských distancích. 1,5 kilometru dlouhá plavecká část byla rozdělená do dvou okruhů, přičemž teplota vody dosahovala 18,7 °C. 40kilometrová cyklistika se odehrála v jokohamských ulicích na devíti okruzích. Desetikilometrový běh částečně kopíroval cyklistickou trať a byl rozdělen do čtyř okruhů.

Vendula Frintová nabrala během plavecké části třicetivteřinovou ztrátu na čelo závodu, které na začátku cyklistiky tvořily Bermuďanka Flora Duffy s Američankou Katie Zaferes. Za nimi vyrážela s přibližně desetivteřinovou ztrátou devítičlenná skupina, které se ale podařilo vedoucí tandem dostihnout, čímž tempo na čele zpomalilo. Česká triatlonistka byla součástí třetí (později druhé) skupiny cyklistek, která ztrácela na vedoucí závodnice až minutu a 47 sekund a mohla tak pomýšlet na umístění v nejlepší desítce.

Vendula Frintová pak opět ukázala, že běh je její nejsilnější disciplínou a začala se propracovávat startovním polem vpřed! Desetikilometrovou trať proletěla v čase 34:38, díky čemuž si připsala šestý nejrychlejší běžecký čas. Cílem tak proběhla na skvělém sedmém místě v čase 1:55:46 a se ztrátou 2 minut a 21 sekund na vítěznou Floru Duffy.

Seriál mistrovství světa bude pokračovat začátkem června ve Velké Británii. 7. června se v Nottinghamu uskuteční závod štafet, o víkendu 9.-10. června se pak bude závodit v Leedsu.

Výsledky

ITU World Triathlon Series, Jokohama, 12. května

Ženy: 1. Flora Duffy (Ber) 1:53:25, 2. Katie Zaferes (USA), 3. Non Stanford (GBR) 1:54:41 … 7. Vendula Frintová 1:55:46

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

ČTA muž 12.05.2018 11:53:17

Česká triatlonistka Vendula Frintová si připsala svůj nejlepší výsledek v závodě mistrovství světa od roku 2016. V sobotu 12. května vybojovala v Jokohamě vynikající 7. místo! Její úspěch je o to cennější, že právě tímto závodem odstartovala kvalifikace o účast na olympijských hrách v Tokiu 2020.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.