V Karlových Varech triumfovali Australanka Backhousová a Nor Iden, Frintová bere stříbro

Česká triatlonová asociace | 03.09.2017 | přečteno: 2337×

Karlovy Vary vůbec poprvé přivítaly závod ITU Světového poháru v triatlonu. Z českých závodníků byli nejlepší stříbrná Vendula Frintová a Jan Čelůstka, který skončil na 18. místě.

Nejprve se na trať o olympijských distancích 1,5 km plavání – 40 km cyklistiky – 10 km běhu vydaly ženy. Po plavecké části se v čele usadilo australsko-americké duo Gillian Backhousová a Summer Cooková. Na náročné cyklistické trati se sedmi výjezdy na Zámecký vrch v lázeňském centru své cyklistické kvality potvrdila Gillian Backhousová, která udávala tempo celému pelotonu po celých sedm okruhů.

Ve skupině pronásledovatelek však aktivně pracovala Vendula Frintová. Ta pak v běžecké části ještě vystupňovala svoje úsilí a stahovala v každém kole náskok Australanky, kterou nakonec dokázala porazit o 1 minutu a 15 vteřin.

Gillian Backhousová své vedení uhájila a stala se první vítězkou Světového poháru na půdě největšího českého lázeňského města před Frintovou a Cookovou.

„Děkuji za skvělou atmosféru všem fanouškům. Závod zde je vždycky těžký a vaše podpora mě hnala vpřed,“ usmívala se v cíli Vendula Frintová.

Při závodě mužů se nejprve v čele držel Slovák Richard Varga, který v cyklistické části spolupracoval s dalšími čtyřmi závodníky – Schomburgem, Furuyaou, Fabianem a Reidem. Společně pak opouštěli také druhé depo.

Běžecké okruhy v nádherné kulise českých lázní ukázaly, že silní běžci mohou zamíchat konečným pořadím. Fantastickým běžeckým výkonem se do čela závodu propracoval 21letý Nor Gustav Iden, který si z Karlových Varů odváží zlatou medaili. Druhé místo vybojoval Ital Alessandro Fabian a třetí příčku obsadil Novozélanďan Tayler Reid, který se v závěrečných běžeckých okruzích dokázal odpoutat od slovenského reprezentanta Richarda Vargy.

Z českých reprezentantů si nejlépe vedl Jan Čelůstka, který obsadil 18. místo. Přemysl Švarc doběhl na 30. příčce, František Linduška bere 33. místo a Jan Volár 39.místo.

Světový pohár v triatlonu

Ženy: 1. Gillian Backhousová (Austrálie), 2. Vendula Frintová (Česká republika), Summer Cooková (USA)

Muži: 1. Gustav Iden (Norsko), 2. Alessandro Fabian (Itálie), 3. Tayler Reid (Nový Zéland)