Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Vítězem premiéry TRIPrague se stal Ospalý, mezi ženami vyhrála Potůčková

Vítězem premiéry TRIPrague se stal Ospalý, mezi ženami vyhrála Potůčková
foto: TRIPrague

Česká triatlonová asociace | 16.08.2015 | přečteno: 3285×

Srdce Prahy zažilo o víkendu historicky první triatlonový závod – TRIPrague v délce polovičního Ironmana. Filip Ospalý na této trati potvrdil roli favorita a zvítězil ve skvělém čase 4:07:55. Stříbro bral Tomáš Řenč v čase 4:18:31. Ospalého velký soupeř a kamarád Petr Vabroušek byl po plavání až patnáctý, ale nakonec díky famóznímu kolu a běhu skončil na 3. místě. Mezi ženami zvítězila Eva Potůčková v čase 4:49:38. VÝSLEDKY

„Psychicky to byl náročný závod. Na kole to bylo ještě dobré, ale když běžíte a máte velký náskok a za sebou máte výborné běžce, kteří se ve skupině hecují, tak si musíte dávat velký pozor na udržení tempa,“ řekl Filip Ospalý těsně po skončení závodu. „Jinak to byl velmi povedený podnik, před pořadateli smekám. Myslím, že do pár let bude TRIPrague součástí některé z velkých mezinárodních sérií,“ dodal vítěz.

„Byla to poměrně těžká trať, na kole sice nebyla žádná náročná výraznější stoupání, ale ani klesání, kde by si člověk mohl odpočinout. Ale jinak to bylo samozřejmě krásné, v Praze jsem dlouho žila a tak mě kupředu hnalo hodně přátel,“ řekla k závodu nejlepší z žen, Eva Potůčková.

Ve štafetě byl nejúspěšnější tým RM Investors v čase 4:10:00.

Hlavní závod v délce polovičního Ironmana (1,9 km plavání, 90 km na kole a 21,1 km běh) doplnilo v průběhu víkendu mnoho doprovodných akcí. V sobotu to byl aquatlon pro věkové kategorie 8 – 15 let a čtyřkilometrový Girls Run, ve kterém zvítězila Denisa Kozáková. V neděli pak na trať vyrazili i účastníci Frekvence 1 MiniTRI. Vzdálenost 380 metrů plavání, 18 kilometrů na kole a 4,2 kilometru běhu, jež odpovídá jedné desetině Ironmanských tratí, byla určena především začínajícím triatlonistům a dalším sportovcům, kteří měli chuť poprvé triatlon vyzkoušet. Na startu nechyběl třeba matador vytrvalostních tratí prof. Jan Pirk nebo výkonný ředitel ČT4 Sport Jiří Ponikelský.

„Distance na Frekvence 1 MiniTRI jsou perfektní pro ‚hobíky‘, takže každý člověk, který aspoň trochu sportuje je schopný je absolvovat,“ říká k závodu profesor Pirk. „Právě pro ‚hobíky‘ je důležité mít takové krásné závody. Cílem je, aby sportovali všichni a ne jen 50 top sportovců. Pořadatelům patří velký dík,“ dodal profesor Pirk, pravidelný účastník například pražského maratonu. Vítězem Frekvence 1 MiniTRI se stal František Schoval v čase 52:55.

Mezi další doprovodné závody pořádané v neděli patřil závod nazvaný Cesta za snem – Handy kvadriatlon smíšených dvojic, který byl určen nejen pro handicapované sportovce a skončil vítězně pro HeřManTeam (01:08:56), respektive Kuřata v kategorii nehendikepovaných dvojic (01:04:38).

TRIPrague je nováčkem v sérii Českého poháru v dlouhém triatlonu „Ford Czechman Tour“, přičemž již první ročník patřil k vrcholům triatlonové sezóny. „Velmi mě těší pozitivní ohlasy od závodníků, to je vždycky největší poděkování pro všechny, kdo se podíleli na organizaci,“ řekla ke sportovnímu víkendu Lenka Kovářová, předsedkyně České triatlonové asociace. „Ověřili jsme si, že můžeme zabezpečit takto velký závod a na příští rok máme několikanásobné ambice ohledně počtu účastníků,“ dodala Kovářová.

Komentáře (Celkem 1)

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední

Triatlony.com muž 16.08.2015 22:36:28

Filip Ospalý, Tomáš Řenč a Petr Vabroušek. Takové je pořadí mužů v cíli prvního ročníku TRIPrague, nedělního závodu na půlironmanských distancích v centru Prahy. Čas vítěze: 4:07:55,2. Ženy vyhrála Eva Potůčková (4:49:38.3) před Lenkou Královou a Němkou Anett Fingerovou. VÝSLEDKY />Odkaz na článek

avatar

Celkem 10280,04 km
Minulý měsíc 11,2 km
10 km: 0:45:02 (2014)
půlmaraton: 1:41:12 (2014)
maraton: 3:56:52 (2012)

RoobertG muž 17.08.2015 14:50:44

Výborný závod, organizace špičková, servis na trati skvělý, zkušenosti pořadatelů z jiných podniků jsou znát. Počasí nakonec dopadlo také dobře. Přeji úspěch i v dalších ročnících.

Motto: spěchej pomalu
Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.