Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

TRIPrague otevřel registrace, věří v tisíc závodníků

TRIPrague otevřel registrace, věří v tisíc závodníků
foto: Česká triatlonová asociace

Česká triatlonová asociace | 31.12.2015 | přečteno: 2500×

V srpnu hostilo historické centrum Prahy premiérový triatlonový závod s názvem TRIPrague. A před Vánocemi dostali nejen triatlonisté, ale všichni sportovní nadšenci dárek v podobě otevřené registrace na druhý ročník. Nejen o tomto kroku ale i novinkách s námi pohovořil ředitel České triatlonové asociace Tomáš Petr.

Tomáši, registrace na druhý ročník závodu TRIPrague už začala. Jak probíhala jednání po premiérovém ročníku a na jakých frontách se jednalo?

„Registrace se rozeběhla ještě před Vánocemi a už nyní máme pár desítek jmen. Co se týče jednání, řekl bych, že probíhala dost intenzivně. Jedním z hlavních cílů akce TRIPrague je připojit se do tří let k nějaké celosvětové triatlonové sérii. Protentokrát se to ještě nepovedlo, takže v roce 2016 bude TRIPrague TRIPraguem, ale věřím, že další ročník už budeme součástí nějaké série zvučného jména.“

Jaké vůbec byly ohlasy po prvním ročníku?

„Ohlasy byly velmi pozitivní, až mě to osobně překvapilo. Ale samozřejmě nějaké mouchy tam byly a jak se říká, vždy je co zlepšovat. První ročník TRIPrague se uskutečnil ve velmi krátkém čase, na přípravu závodu měl náš tým šest měsíců, což není opravdu mnoho na akci v centru hlavního města.“

Závod v centru Prahy je určitě velkým lákadlem pro triatlonisty z celého světa. Povězte nám, na co se opět mohou těšit?

„To hlavní, co nabízíme, je sportovní zážitek v kulisách historické Prahy a neopakovatelná atmosféra. Pro mnoho triatlonistů to může znamenat spojení sportu s kulturou, což je velmi cenné. Navíc nemusíte ani jet celý závod, stačí být třeba součástí štafety, nebo si můžete vyzkoušet MINI TRIPrague, což je závod na tratích 0,38 km plavání, 18 km cyklistiky a 4,2 km běhu, které zvládne téměř každý.“

Když jste zmínil štafety, přibližte nám to.

„Součástí hlavního závodu, který se odehraje na tratích tzv. 1/2ironmana, tedy 1,9 km plavání, 90 km cyklistiky a 21 km běhu, nezvládne hned úplně každý. Je k tomu zapotřebí dlouhodobější trénink, a abychom dokázali dát „ochutnat“ atmosféru triatlonu většímu počtu sportovců, je na programu i závod štafet, kdy si tým porce jednotlivých částí triatlonu může rozdělit.“

Plánujete nějaké změny?

„Ano, samozřejmě plánujeme změny, jelikož závod by měl být v budoucnu větší a hezčí. Jednou z hlavních otázek je přesné umístění depa a cílového prostoru. Vše je závislé na spolupráci s městem, které se nám snaží maximálně vyjít vstříc. Dalším důležitým bodem změn je i doprovodný program, jelikož nám jde i o spojení diváků s akcí tak, aby se tam všichni cítili příjemně.“

Jsou už nějaké hvězdy, které přislíbily účast? Co třeba vítěz prvního ročníku Filip Ospalý?

„Na to je ještě příliš brzo. Jednání se v tomto směru teprve rozbíhají, ale samozřejmě doufáme, že nějaké hvězdy světového formátu se v Praze objeví. Závod bude mít statut otevřeného Mistrovství České republiky (MČR) a současně i akademické MČR, takže kvalita startovního pole bude zajištěna.“

Jakou výši startovného jste zvolili? Bude výhodnější cena při brzké registraci?

„Cenu startovného jsme rozdělili do několika úrovní, a kdo se přihlásí nejdříve, určitě ušetří! Nejvýhodnější cenu mohou závodníci zaplatit až do 15. ledna pro hlavní závod (2 600 Kč) a do 31. ledna pro verzi MINI TRIPrague (600 Kč).“

A na závěr, jaká jsou vaše očekávání? Kolik závodníků byste si přál na startu vidět?

„Věřím, že náš tým posune akci o stupínek výše a na startu hlavního závodu bude minimálně dvojnásobný počet triatlonistů a v součtu MINI TRIPrague a štafety se přehoupneme přes tisíc závodníků.“

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

ČTA muž 31.12.2015 11:58:21

V srpnu hostilo historické centrum Prahy premiérový triatlonový závod s názvem TRIPrague. A před Vánocemi dostali nejen triatlonisté, ale všichni sportovní nadšenci dárek v podobě otevřené registrace na druhý ročník. Nejen o tomto kroku ale i novinkách s námi pohovořil ředitel České triatlonové asociace Tomáš Petr.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.