Frintová zazářila na Novém Zélandu, skončila třetí

Česká triatlonová asociace | 22.03.2015 | přečteno: 3243×

Česká triatlonistka Vendula Frintová byla hodně vidět v závodě Světového poháru ve městě New Plymouth na Novém Zélandu a nakonec obsadila třetí místo, když za vítězkou zaostala o sedm vteřin. Jan Čelůstka doběhl v závodě mužů na 21. místě.

Ve městě New Plymouth se bojovalo na tratích sprint triatlonu, tedy 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu. Závod provázela zamračená obloha, nízké teploty a déšť.

Přesto i v těchto podmínkách viděli diváci napínavý závod. Z vody vylézaly první Španělka Routierová a Američanka Gormanová. Na kole se pak sjel balík sedmnácti závodnic, který si udržoval náskok kolem 15 vteřin na skupinu pronásledovatelek.

Ve vedoucím balíku nechyběla česká reprezentantka Frintová, která startovala s číslem jedna. Po druhém depu se skupinka roztrhala a triatlonistky se vydaly na pětikilometrový běh. V tom si nejlépe vedla Američanka Kaitlin Donnerová, která o dvě vteřina porazil svou krajanku Renee Tomlinovou. Třetí místo pak se ztrátou sedmi vteřin na vítězku brala Frintová.

V závodě mužů se jako jediný český reprezentant představil Jan Čelůstka a vedl si velmi dobře, když doběhl na 21. místě. Zvítězil Jihoafričan Richard Murray před Alexanderem Bryukhankovem z Ruska a Kristianem Blummenfeltem z Norska.

Výsledky: SP v triatlonu, New Plymouth, Nový Zéland

Muži: 1. Richard Murray (JAR) 52:38, 2. Alexander Bryukhankov (Rus) 52:59, 3. Kristian Blummenfelt (Nor) 53:02, …, 21. Jan Čelůstka (ČR) 53:49.

Ženy: 1. Kaitlin Donnerová (USA) 1:00:18, 2. Renee Tomlinová (USA) 1:00:20, 3. Vendula Frintová (ČR) 1:00:25.