Frintová nejlepší z Čechů v Jižní Koreji

Česká triatlonová asociace | 19.10.2014 | přečteno: 2308×

Jihokorejský Tongyeong hostil závod Světového poháru v triatlonu a na start se postavilo i šest českých reprezentantů. Nejlépe si vedla Vendula Frintová, která obsadila 11. místo. Mezi muži byl nejlepším Přemysl Švarc na 41. místě. Ten přitom v závodě bojoval s křečemi i zvracením.

V Tongyeongu se jelo na olympijských tratích 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu a z českých triatlonistek si s touto porcí nejlépe poradila Vendula Frintová. Doběhla na skvělém 11. místě se ztrátou necelých dvou minut na vítěznou Emmu Jacksonovou z Austrálie. Druhá doběhla Ai Uedaová z Japonska, třetí pak Maaike Caelersová z Nizozemí.

Jako druhá Češka proběhla cílem Petra Kuříková na 37. místě, Jitka Šimáková skončila o dvě příčky za ní na 39. místě.

V závodě mužů byl nejlepším Čechem Přemysl Švarc na 41. místě, pro kterého to byl čtvrtý závod Světového poháru ve čtyřech týdnech. A tato zátěž se projevila.

„Tak jsem si letos již podruhé dokázal, že stárnu a regenerace není taková, jako bývala. Je třeba se poučit. Plavání bez náboje stačilo až na třetí balík. Kolo první dva okruhy několikrát celotělová křeč doprovázená zvracením, což byl hrozný pocit, ale zlepšovalo se to až k tomu, že jsem v posledním kole byl i s Honzou Čelůstkou v úniku. Bohužel nás dojeli. Běh ale utrpení bez energie a jen snaha dokončit co nejlépe. A to se moc nepovedlo,“ zhodnotil Švarc.

Jan Čelůstka doběhl na 43. místě, Tomáš Řenč pak obsadil 57. příčku. Zvítězil Jihoafričan Henri Schoeman před dvojicí Američanů Benem Kanuteem a Tommym Zaferesem.

Výsledky: Světový pohár v triatlonu, Tongyeong

Muži: 1. Henri Schoeman (JAR) 1:48:15, 2. Ben Kanute (USA) 1:48:34, 3. Tommy Zaferes (USA) 1:48:40, …, 41. Přemysl Švarc (ČR) 1:51:44, …, 43. Jan Čelůstka (ČR) 1:52:01, …, 57. Tomáš Řenč (ČR) 1:54:39.

Ženy: 1. Emma Jacksonová (AUS) 2:00:44, 2. Ai Uedaová (Jap) 2:00:46, 3.Maaike Caelersová (NED) 2:00:59, …, 11. Vendula Frintová (ČR) 2:02:35, …, 37. Petra Kuříková (ČR) 2:10:08, …, 39. Jitka Šimáková (ČR) 2:11:35.