Potůčková po šesti letech na ironmanovi v osobáku

Česká triatlonová asociace | 01.09.2014 | přečteno: 2190×

Triatlonistka Eva Potůčková se po šestileté pauze postavila ve Francii na start ironmana. V závodě s názvem Challenge Vichy o víkendu vybojovala časem 9:27:51 třetí místo a vylepšila si osobní rekord.

3,8 kilometru plavání, 180 kilometrů na kole a 42,2 kilometru běhu. Tahle porce 226 kilometrů čekala ve Francii na českou reprezentantku Evu Potůčkovou. A zkušená závodnice si s ní poradila v čase pod devět a půl hodiny, což znamenalo třetí místo.

Úvodní část si zkomplikovala špatnou volbou plaveckých brýlí a své snažení ve vodě sama popisovala jako orientační plavání. To jí ale nezabránilo předvést kvalitní výkon, kdy se za ní chvíli táhli i muži. Na kolo nasedala jako první a jako první také dojela do druhého depa. Po sesednutí z kola jí však začala bolet záda a přidalo se i píchání v boku. Mezi 15. a 25. kilometrem maratonu ji předběhly dvě soupeřky a ve zbytku běžecké části se Potůčková trápila a bojovala sama se sebou.

„Od 30. kilometru to bylo velké trápení. Co krok, to bolest a náběh do křeče. Křeče i do tricepsů na rukou. Přidalo se motání hlavy,“ popisovala Potůčková. Ale ani to jí nezlomilo a cílovou pásku protnula jako třetí.

Zvítězila Maďarka Gabriela Zelinková, druhé místo obsadila Martina Doganová z Itálie. V mužském závodě dominoval Chorvat Andrej Vistica před Jensem Kaiserem z Německa a Josem Jeulandem z Francie.

Výsledky: Challenge Vichy, Ironman

Muži: 1. Andrej Vistica (Chor) 8:18:50, 2. Jens Kaiser (Něm) 8:21:42, 3. Jose Jeuland (Fra) 8:44:28.

Ženy: 1. Gabriela Zelinková (Maď) 9:14:19, 2. Martina Doganová (Ita) 9:20:20, 3. Eva Potůčková (ČR) 9:27:51.