Frintová v Grand finále na skvělém 11. místě

Česká triatlonová asociace | 31.08.2014 | přečteno: 2013×

Česká triatlonistka Vendula Frintová doběhla ve finálovém závodě seriálu mistrovství světa v kanadském Edmontonu na skvělém 11. místě a v konečném pořadí MS obsadila 12. místo. Petra Kuříková brala 41. místo. Závod díky fantastickému běhu vyhrála Američanka Gwen Jorgensenová, která se také stala mistryní světa.

V Edmontonu panovalo takřka ideální triatlonové počasí a bojovalo se na tratích 1,5 km plavání, 43,2 km na kole a 10 km běhu. Frintová navázala na kvalitní výsledky z minulých týdnů, kdy na domácí půdě v Karlových Varech nejprve vyhrála Evropský pohár, poté v předposledním závodě seriálu MS ve Stockholmu obsadila 14. místo.

Z vody vylézala 40 vteřin za nejrychlejší plavkyní a cyklistickou část absolvovala ve druhém balíku, kde jely i hvězdy Gwen Jorgensenová a Jodie Stimpsonová. Z druhého depa vybíhala v závěsu za těmito elitními závodnicemi a kvalitním výkonem, kdy 10 kilometrů zvládla jako jedenáctá nejrychlejší, se probojovala na 11. místo. To v konečném účtování znamená, že v osmidílném seriálu MS získala 2269 bodů a obsadila 12. místo.

Druhá česká reprezentantka Petra Kuříková minulý týden získala v závodě MS ve Stockholmu své premiérové body a naprázdno nevyšla ani tentokrát, když doběhla na 41. místě. V letošním seriálu tak triatlonistka, která ještě věkem spadá do kategorie K23, získala 130 bodů a patří jí celkové 112. místo.

Závod díky fantastickému běhu vyhrála Američanka Gwen Jorgensenová, která také ovládla seriál MS a stala se světovou šampionkou. Druhá doběhla Andrea Hewittová z Nového Zélandu se ztrátou 16 vteřin, třetí místo obsadila její krajanka Nicky Samuelsová. Vicemistryní světa se v bodovém součtu stala Američanka Sarah Groffová, bronzovou příčku obsadila Andrea Hewittová.

V sobotu byl na programu i závod mužů kategorie do 23 let a Lukáš Kočař doběhl na 24. místě. Už v pátek proběhly závody juniorských kategorií, kde na startu byly i dvě české reprezentantky. Tereza Zimovjanová obsadila 22. místo, Jana Machačová byla třicátá.

Výsledky: Finále MS v triatlonu, Edmonton

Ženy: 1. Gwen Jorgensenová (USA) 2:00:05, 2. Andrea Hewittová (NZL) 2:00:21, 3. Nicky Samuelsová (NZL) 2:00:31, …, 11. Vendula Frintová (ČR) 2:01:41, …, 41. Petra Kuříková (ČR) 2:07:40.

Konečné pořadí seriálu MS: 1. Gwen Jorgensenová (USA) 5085 b., 2. Sarah Groffová (USA) 3987 b., 3. Andrea Hewittová (NZL) 3845 b., .., 12. Vendula Frintová (ČR) 2269 b., .., 112. Petra Kuříková (ČR) 130 b.