Vabroušek v Kodani před startem píchnul, přesto byl osmý

Česká triatlonová asociace | 26.08.2014 | přečteno: 2158×

Zkušeného matadora Petra Vabrouška jen tak něco nerozhodí. V neděli se zúčastnil ironmana v Kodani, kde chvíli před startem objevil na svém kole prasklou galusku. Rozcvičku vylepšenou o lepení děravé gumy ale zvládl na jedničku a v dánské metropoli vybojoval 8. místo s časem 8:35:10.

Vabroušek si před závodem v Kodani užíval s rodinou dovolenou v Řecku, ale ke konci pobytu už se přeci jen těšil na tuhý ironmanský závod a boj s porcí 226 kilometrů.

„Dovolená bez závodění mi vlila novou krev do žil a už se nemůžu dočkat Ironmana v Kodani,“ napsal v pátek na Facebook. Kvalitní odpočinek, relax a nová krev v žilách udělaly své. 3,8 km plavání zvládl jako 16. nejrychlejší mezi profíky za 54:35, 180 km na kole ujel za 4:35:51, což byl sedmý nejlepší čas v jeho kategorii. Běžecký maraton poté pokořil za 2:59:59 a v konečném zúčtování obsadil 8. místo.

„40 minut před startem jsem v depu objevil prázdnou přední galusku a jelikož do depa jsem přijel na kole, tak se střep zapíchl asi až někde v depu. O rozcvičku navíc s lepením rezervy bylo postaráno. Plavání v neoprenu v 17 °C „teplé“ vodě jsem absolvoval za 54 minut v asi desetičlenné skupině celkem na pohodu, abych trochu vydýchal předstartovní shon. Na kole při 13 °C a silném větru, které s 1200 m nebylo úplnou rovinou, jsem se brzy zahřál stíhací jízdou ve snaze proniknout do top 10 a do depa jsem dorazil už jako osmý. I přes čas maratonu těsně pod 3 hodiny (2:59:59) to už na další posun nestačilo. Připsal jsem si tak své už 78 top 10 v oficiálních WTC Ironmanech,“ uvedl po závodě Vabroušek, který momentálně nemá jistou účast na MS na Havaji. Hlavu si z toho ale nedělá, protože to nebyl jeho cíl pro tuto sezonu. Pokud by však pozvánku dostal, do Kony by se určitě vydal.

„Šance je pořád, ale po patnácti účastech v řadě to už nebyl můj primární cíl. Teď jsem asi 2–3 místa pod čarou, ale všichni to nemusí vzít. Žádný další závod nehledám. 15× na Havaji v řadě už mi celkem stačí a s mým plaváním při padesáti účastnících je to při závodě boj s osamocením. Pokud by to „samovolně“ vyšlo, pojedu. Je to čest a neodmítl bych. Ale sezonu jsem si kolem toho neplánoval. Kdybych místo Kodaně jel třeba Japonsko, nebo Tremblant, na Havaji bych stoprocentně byl,“ vysvětlil na závěr.

V Kodani zvítězil domácí Henrik Hyldelund, druhý doběhl Španěl Clemente Alonso-McKernan, třetí Němec Timo Bracht. Mezi ženami dominovala Švýcarka Daniela Ryfová, druhé místo obsadila Sofie Goosová z Belgie, třetí nejrychlejší byla Mareen Hufeová z Německa.

Výsledky: Ironman Kodaň

Muži: 1. Henrik Hyldelund (Dán) 8:03:39, 2. Clemente Alonso-McKernan (Špa) 8:10:53, 3. Timo Bracht (Něm) 8:11:32, …, 8. Petr Vabroušek (ČR) 8:35:10.

Ženy: 1. Daniela Ryfová (Švý) 8:53:33, 2. Sofie Goosová (Bel) 9:06:08, 3. Mareen Hufeová (Něm) 9:25:18.