Frintová ve Stockholmu na 14. místě, Kuříková má první body

Česká triatlonová asociace | 23.08.2014 | přečteno: 2276×

Předposlední závod seriálu mistrovství světa v triatlonu hostil Stockholm a do švédské metropole vyrazila i tříčlenná česká výprava. Vendula Frintová potvrdila dobrou formu a po vítězství na Evropském poháru v Karlových Varech obsadila 14. místo. Petra Kuříková díky 31. místu slaví první body v seriálu MS. Přemysl Švarc jako jediný český zástupce v mužském závodě obsadil 48. příčku.

Závod ve Stockholmu byl předposledním závodem seriálu MS a bojovalo se na tratích sprint triatlonu, tedy 750 m plavání, 20 km na kole a 5 km běhu. Nejprve byl odstartován závod mužů, který byl po plavecké části zcela v režii Jonathana a Alistaira Brownleeho. Britská bratrská dvojice ujela v cyklistice všem soupeřům a v závěrečném běhu si oba borci pohlídali první dvě místa na stupních vítězů. Zvítězil mladší Jonathan, za ním doběhl jeho bratr a olympijský šampion Alistair a třetí byl Němec Gregor Buchholz.

Přemysl Švarc po 17. místě z domácího podniku v Karlových Varech doběhl na 48. pozici. „Plavání dobré až na posledních 200m, kdy mi seklo a byl jsem na chvostu. Koleno už dovolilo opřít se do pedálů a dojel jsem si balík přede mnou. Běh slušný průměr na to, že jsem toho moc nenatrénoval. Bohužel Brownleeovci všem ujeli, a tak nejsem v 5% časového limitu a zase žádné body. Teď ale nastal čas potrénovat a připravit se na podzimní svěťáky,“ zhodnotil Švarc.

Mezi ženami předvedla opět kvalitní výkon Vendula Frintová. Ta sice nemá ráda chladné počasí, ale ve Stockholmu z toho i za teploty kolem 16 stupňů a za deště bylo 14. místo. To v účtování znamená posun na 13. pozici v celkovém bodování seriálu MS. Své premiérové body v závodě MS vybojovala Petra Kuříková, která obsadila 31. místo.

„Jsem moc spokojená, první body jsou první body. Ale že nebyly zadarmo. Stockholm překvapil počasím, které mám já ráda. Zima a déšť. Voda studená a hodně houpavá, chvílemi jsem nevěděla, kam plavu. V depu boj s neoprenem, ale stihla jsem třetí skupinu. Technická trať kola mi dala hodně zabrat. Postupně jsem se ale dostávala do tempa. Podařilo se nám sjet pár vteřin na druhý balík. V běhu celkem solidní výkon. Věděla jsem, že každé místo a každá vteřina se počítá, což mě motivovalo,“ řekla šťastná Kuříková, kterou stejně jako Frintovou čeká za týden velké Grand finále seriálu MS v kanadském Edmontonu.

Závod vyhrála Američanka Sarah Groffová před dvojicí Novozélanďanek Andreou Hewittovou a Nicky Samuelsovou.

Výsledky: MS v triatlonu, 7. závod, Stockholm, Švédsko

Muži: 1. Jonathan Brownlee (Brit) 57:31, 2. Alistair Brownlee (Brit) 57:37, 3. Gregor Buchholz (Něm) 58:27, …, 48. Přemysl Švarc (ČR) 1:00:53.

Ženy: 1. Sarah Groffová (USA) 1:03:00, 2. Andrea Hewittová (NZL) 1:03:04, 3. Nicky Samuelsová (NZL) 1:03:05, …, 14. Vendula Frintová (ČR) 1:04:17, …, 31. Petra Kuříková (ČR) 1:05:43.