Erbenová veze z MS v terénním triatlonu bronz

Česká triatlonová asociace | 17.08.2014 | přečteno: 2320×

Česká triatlonistka Helena Erbenová jela na mistrovství světa v terénním triatlonu do německé Žitavy jako úřadující šampionka, ale obhájit prestižní prvenství se jí nepodařilo. Přesto ze země našich sousedů neodjíždí s prázdnou. V nabité konkurenci vybojovala bronz.

V Žitavě se bojovalo na tratích 1,5km plavání, 36km na horském kole a 9km běhu, přičemž na kole triatleti nastoupali téměř tisíc výškových metrů, v běhu pak přidali dalších sto. Do Německa se vydala i početná česká výprava. Nejlepším výsledkem se blýskla Helena Erbenová. Té se sice nepodařilo obhájit titul mistryně světa, který vloni získala v nizozemském Haagu, ale na krk si pověsila bronzovou medaili.

Zvítězila Katrin Müllerová z Německa, stříbro brala Flora Duffyová reprezentující Bermudy. Druhá česká triatletka ve startovním poli Lenka Cibulková doběhla na 18. místě.

V závodě mužů se představili hned čtyři čeští reprezentanti a nejlepším z nich byl Jan Kubíček na 15. místě. Tomáš Jiránek obsadil 26. místo, Luboš Truhlář byl o dvě pozice za ním. Jako 49. doběhl Václav Holub.

Mistrem světa se stal Španěl Ruben Ruzafa, stříbrnou medaili získal Američan Josiah Middaugh, bronz bral Braden Currie z Nového Zélandu.

Výsledky: MS v terénním triatlonu, Žitava, Německo

Muži: 1. Ruben Ruzafa (ČR) 2:34:33, 2. Josiah Middaugh (USA) 2:35:28, 3. Braden Currie (NZL) 2:37:10, …, 15. Jan Kubíček (ČR) 2:45:42, …, 26. Tomáš Jiránek (ČR) 2:50:39, …, 28. Luboš Truhlář (ČR) 2:51:30, …, 49. Václav Holub (ČR) 3:04:12.

Ženy: 1. Katrin Müllerová (Něm) 2:58:35, 2. Flora Duffyová (Ber) 3:00:53, 3. Helena Erbenová 3:02:32, …, 18. Lenka Cibulková (ČR) 3:23:36.