Frintová v Chicagu předvedla nejlepší letošní výkon

Česká triatlonová asociace | 30.06.2014 | přečteno: 2156×

Chicago o víkendu hostilo pátý závod seriálu mistrovství světa a na startu se objevili i tři čeští reprezentanti. V sobotu se svým letošním maximem blýskla Vendula Frintová, když skončila osmá. V neděli pak mezi muži obsadil Jan Čelůstka 35. místo, Tomáš Řenč doběhl devětačtyřicátý.

Frintová ještě pět hodin před závodem neměla své kolo, které se jí při cestě do zámoří ztratilo v německém Frankfurtu nad Mohanem, ale i když ho dostala na poslední chvíli, její výkon to neovlivnilo.

V závodě na olympijských distancích 1500 metrů plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu se předvedla ve skvělém světle. Zapomněla na mistrovství Evropy, kde nepříjemně promrzla a v Chicagu byla hodně vidět. Odměnou jí i díky čtvrtému nejrychlejšímu běhu bylo osmé místo, což je její letošní nejlepší výsledek.

„Krásné místo, výborná atmosféra, kolo bylo dost rychlé a technicky náročné. Byla jsem sama překvapená, že se mi tak pěkně běželo, čekala jsem, že to bude větší trápení. Ale můj běh se začíná po dvou únavových zlomeninách v letech 2011 a 2012 vracet do normálu, což mě těší a dává naději na lepší výsledky v dalších závodech,“ vysvětlila Frintová. Vítězkou se stala domácí triatlonistka Gwen Jorgensenová před Britkou Helen Jenkinsovou a třetí Japonkou Juri Ideovou.

V neděli byl na programu závod mužů. Jan Čelůstka po plavání jezdil na kole v prvním velkém balíku, který pronásledoval dva uprchlíky. Do závěrečné části vybíhal stejně jako většina jeho soupeřů se ztrátou 45 vteřin na Australana Gooda a Novozélanďana Davisona.

Deset kilometrů běhu zvládl za 35:19 a obsadil 35. místo. Druhý český reprezentant Tomáš Řenč doběhl na 49. místě. Díky fantastickému běžeckému výkonu zvítězil úřadující mistr světa Španěl Javier Gómez, pro kterého je to čtvrté vítězství v pěti závodech seriálu MS. Druhý skončil Joao Pereira z Portugalska, třetí pak další Španěl Mario Mola.

Příštím závodem seriálu MS bude městský závod v Hamburku, který se koná 12. července.

Výsledky: 5. závod seriálu MS v triatlonu, Chicago

Muži: 1. Javier Gómez (Špa) 1:47:21, 2. Joao Pereira (Por) 1:47:29, 3. Mario Mola (Špa) 1:47:40,…, 35. Jan Čelůstka (ČR) 1:51:20, …, 49. Tomáš Řenč (ČR) 1:57:40.

Ženy: Gwen Jorgensenová (USA) 1:55:33, 2. Helen Jenkinsová (Brit) 1:55:53, 3. Juri Ideová (Jap) 1:56:00, … 8. Vendula Frintová (ČR) 1:57:18.