Kuříková na ME do 23 let skončila sedmá

Česká triatlonová asociace | 29.06.2014 | přečteno: 1856×

Česká triatlonová reprezentantka Petra Kuříková skončila na mistrovství Evropy kategorie do 23 let na 7. místě. V ruském městě Penza se kromě ní představilo ještě dalších pět reprezentantů. Nejlepším mužem byl Martin Debnar na 18. místě.

V Penze se bojovalo na tratích olympijského triatlonu a reprezentanty z celé Evropy čekalo 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů na kole v osmi okruzích a 10 kilometrů běhu ve čtyřech okruzích.

Nejlepšího výsledku z pohledu českého triatlonu dosáhla Petra Kuříková, která doběhla sedmá se ztrátou rovných dvou minut na vítěznou Rusku Elenu Danilovovou. Druhé místo obsadila Francouzska Leonie Periaultová, třetí Sofie Hoogheová z Belgie. Druhá česká reprezentantka ve startovním poli Barbora Hlaváčová skončila na 23. místě.

V závodě mužů se představili hned čtyři čeští triatlonisté a nejlépe si vedl Martin Debnar na 18. místě. 24. místo obsadil František Linduška, Lukáš Kočař bral 28. místo. Jan Volár závod nedokončil. Mistrem Evropy do 23 let se stal Brit Gordon Benson, druhý doběhl Španěl Vicente Hernandez, třetí Pedro Mendes z Portugalska. V neděli jsou na programu závody smíšených štafet.

Výsledky: ME v triatlonu kategorie do 23 let, Penza, Rusko

Muži: 1. Gordon Benson (Brit) 1:50:37, 2. Vicente Hernandez (Špa) 1:50:40, 3. Pedro Mendes (Por) 1:50:44, …, 18. Martin Debnar (ČR) 1:54:12, …, 24. František Linduška (ČR) 1:55:27, …, 28. Lukáš Kočař (ČR) 1:56:37, …, Jan Volár závod nedokončil.

Ženy: 1. Elena Danilovová (Rus) 2:05:51, 2. Leonie Periault (Fra) 2:06:01, 3. Sofie Hooghe (Bel) 2:06:41, …, 7. Petra Kuříková (ČR) 2:07:51, …, 23. Barbora Hlaváčová (ČR) 2:14:22.