Drsné ME v triatlonu: Nejlépe si vedla Kuříková, Frintová nedokončila

Česká triatlonová asociace | 21.06.2014 | přečteno: 2310×

Rakouský Kitzbühel hostí mistrovství Evropy v triatlonu a v pátek byly na programu závody juniorek a kategorie elitních žen. Na start se postavilo i sedm českých reprezentantek. Nejúspěšnější z nich byla Petra Kuříková, která vybojovala 14. místo. Závod poznamenalo velmi chladné počasí, pády i defekty a spousta triatlonistek kvůli tomu nedokončila.

Na juniorky čekaly tratě sprintu 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu, na kategorii elitní ženy potom klasický olympijský triatlon na dvojnásobných distancích. Nejžhavějším českým želízkem byla Vendula Frintová, která obhajovala bronz z loňského šampionátu. Bohužel závod nedokončila, když během cyklistiky doslova zmrzla. „Bohužel, velká zima a Vendula na kole prochladla. Odstoupila během cyklistiky. Museli jsme jí půl hodiny zahřívat, aby se přestala klepat,“ vysvětlil manažer reprezentace Josef Rajtr.

Nedokončila ani Barbora Hlaváčová, kterou rozhodčí nepustili do běhu. Jedinou českou reprezentantkou, která doběhla do cíle, byla mezi dospělými Petra Kuříková. Ta v nabité konkurenci brala krásné 14. místo. „Velice kvalitní závod z její strany, s výsledkem může být spokojená. Zabojovala skvěle zejména na kole a předvedla i kvalitní běh,“ zhodnotil manažer Rajtr.

Mistryní Evropy se stala olympijský vítězka z Londýna Švýcarka Nicola Spirigová, pro kterou je to již čtvrtý evropský titul. Druhá doběhla Sophia Sallerová z Německa, bronz vybojovala Italka Annamaria Mazzettiová.

V kategorii juniorek se představily čtyři české triatlonistky a nejlépe si vedla Jana Machačová na 16. místě. Pavlína Poláčková brala 29. místo, úřadující mistryně Evropy v aquatlonu Tereza Zimovjanová skončila na 46. místě. Eva Trčková závod nedokončila. „Tereza šla z vody asi na třetím místě, ale během cyklistiky měla problémy s řazením, nabrala ztrátu a vedoucí skupinu už nedojela. Evu potkal defekt zadního kola, naštěstí se to obešlo bez pádu. U Jany i Pavlíny musím říct, že si vedly dobře na kole i v běhu,“ uvedl Rajtr. Juniorskou šampionkou se stala Němka Laura Lindemannová před dvojicí Francouzek Audrey Merleovou a Cassandre Beaugrandovou.

V sobotu jsou na programu závody juniorů a elitních mužů, v neděli přijde řada na štafety.

Výsledky: ME Kitzbühel

Ženy: 1. Nicola Spirigová (Švý) 2:10:24, 2. Sophia Sallerová (Něm) 2:10:40, 3. Annamaria Mazzettiová (Ita) 2:10:58, …, 14. Petra Kuříková (ČR) 2:13:14, …Barbora Hlaváčová a Vendula Frintová (obě ČR) závod nedokončily.

Juniorky: 1. Laura Lindemannová (Něm) 1:03:14, 2. Audrey Merleová (Fra) 1:03:19, 3. Cassandre Beaugrand (Fra) 1:03:29, …, 16. Jana Machačová (ČR) 1:06:56, …, 29. Pavlína Poláčková (ČR) 1:07:39, …, 46. Tereza Zimovjanová (ČR) 1:11:16, …, Eva Trčková závod nedokončila.