Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Kuříková na Arena Games vyhrála rozjížďku, pak byla diskvalifikována za odplivnutí si

Kuříková na Arena Games vyhrála rozjížďku, pak byla diskvalifikována za odplivnutí si
foto: Arena Games Triathlon Series Munich powered by Zwift #arenagamestriathlon #AGTMu

Česká triatlonová asociace | 10.04.2022 | přečteno: 1159×

Nejdříve radost z vítězství, pak zklamání z diskvalifikace kvůli kurióznímu důvodu. Česká triatlonistka Petra Kuříková byla ze závodů Arena Games v Mnichově vyřazena kvůli odplivnutí na zem. V Německu se v sobotu 9. dubna konal nový formát závodů v super sprintu, při kterém se plave v bazénu, jede na cyklistickém trenažéru a běží na pásu.

Arena Games Triathlon Series je nová triatlonová série, kterou společně pořádá mezinárodní organizace Světový triatlon (WT) se soukromou sérií Super League. Její součástí jsou závody v Mnichově, Londýně a Singapuru, po kterých budou korunováni první triatlonoví mistři světa v Esports. Závody se totiž částečně konají ve virtuálním světě – plave se v bazénu (200 m), cyklistická část (4 km) se jede na chytrém trenažéru Tacx a běží se na pásu (1 km). Cyklistika i běh se přitom odehrávají na populární virtuální platformě Zwift.

Mezi třinácti účastnicemi ženského závodu v Mnichově mělo svou zástupkyni také Česko. Petra Kuříková vstoupila do závodu skvěle a dokázala vyhrát první rozjížďku, ve které porazila pět účastnic. „Měla jsem z toho obrovskou radost, protože to pro mě byl první test výkonnosti od doby, co trénuju pod vedením Bretta Suttona. Potvrdilo se, že jsem na tom dobře a výkonnost jde nahoru,“ popsala své dojmy česká reprezentantka.

Těsně před startem druhé rozjížďky jí ale rozhodčí oznámili, že je diskvalifikována a v závodu nemůže pokračovat. Odplivla si totiž na zem. Rutinní záležitost, která je běžnou součástí života profesionálních sportovců, ji připravila o naději na výborný výsledek.

„Pořád tomu nemůžu uvěřit. Čekala jsem, až holky dojedou druhou rozjížďku a pak jsem se s rozhodčími snažila dohodnout, aby mi udělili penaltu, ale nebylo to nic platné. Podle pravidel organizace World Triathlon, kterými se tyto závody řídily, je jakékoliv odplivnutí zakázané,“ dodala zklamaně česká reprezentantka.

Na závody byla výborně připravená, byť distance super sprintu nejsou její specialitou. „Přes zimu jsem hodně trénovala na trenažéru i na běhátku, takže jsem si docela věřila. Znervózňovaly mě pouze ty krátké vzdálenosti, protože jsem si nebyla jistá, jak bude moje tělo reagovat. Probíhalo to ale velmi dobře,“ popsala.

Super sprint dostává v kalendáři Světového triatlonu čím dál více prostoru, protože je divácky atraktivnější. V Mnichově se navíc propojil s virtuálním světem, kterým si zpestřuje trénink čím dál více profesionálních i amatérských triatlonistů. „Myslím, že World Triathlon vkládá do tohoto formátu velké naděje, protože dvouhodinový olympijský triatlon je pro televizi příliš dlouhý,“ vysvětlila Kuříková. „Mně se na tomto formátu líbí, že o výsledku rozhoduje pouze výkonnost daného závodníka – neovlivňují ho šarvátky na bójkách ve vodě nebo pozice v balíku při cyklistice. Je to skutečně férové.“

Další závod série se uskuteční 23. dubna v Londýně, ten ale česká reprezentantka vynechá. „Budeme s trenérem na soustředění na Kanárských ostrovech. Ale trochu mě to mrzí, protože i pořadatelé za mnou přišli, že jim můj výkon udělal radost a že se těšili na finále, ve kterém bych mohla závodit proti Britce Beth Potterové, která suverénně vyhrála svou rozjížďku. Přemýšlím ale o tom, že bych jela na finále do Singapuru.“

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

ČTA muž 10.04.2022 19:29:09

Nejdříve radost z vítězství, pak zklamání z diskvalifikace kvůli kurióznímu důvodu. Česká triatlonistka Petra Kuříková byla ze závodů Arena Games v Mnichově vyřazena kvůli odplivnutí na zem. V Německu se v sobotu 9. dubna konal nový formát závodů v super sprintu, při kterém se plave v bazénu, jede na cyklistickém trenažéru a běží na pásu.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.