Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Frintová na Bermudách po pádu na 17. místě, Čelůstka nedokončil

Frintová na Bermudách po pádu na 17. místě, Čelůstka nedokončil
foto: Janos M.Schmidt / ITU Media

Česká triatlonová asociace | 29.04.2019 | přečteno: 691×

Dvojice českých reprezentantů se představila v sobotu 27. dubna v závodě mistrovství světa (WTS) na Bermudách. Vendula Frintová vybojovala 17. místo, když ji o lepší výsledek připravil pád. Jan Čelůstka bohužel cíl neviděl.

Druhý závod seriálu mistrovství světa se konal na Bermudách, kde se závodilo na olympijských distancích. 1500 metrů plavání bylo rozděleno do dvou okruhů, 40kilometrová cyklistika se pak odehrála na deseti okruzích a 10km běh na čtyřech.

Vendula Frintová vybíhala strmé schody vedoucí z vody na 22. pozici. Na první Jessicu Learmonthovou ztrácela po plavání 40 sekund. Cyklistickou část velmi zkomplikoval déšť a v některých pasážích i voda tekoucí po silnici. České reprezentantce ještě ztížil situaci pád, který ji připravil o lepší umístění. Do druhého depa tak přijela ve skupině na 18. až 31. místě. Do běžecké části pak vstupovala ze 24. místa se ztrátou 4 minut a 39 sekund na první místo. V běžecké části se na čele závodu rychle osamostatnila Američka Katie Zaferesová, která si vypracovala téměř dvouminutový náskok, s nímž proběhla cílem. Druhá Britka Learmonthová na ni ztratila minutu a 40 sekund. Bronz si odvezla Kanaďanka Brownová.

Vendula Frintová opět potvrdila, že se v běžecké části umí probít startovním polem dopředu. Cílovou branou v bermudském přístavu tak proběhla na 17. místě se ztrátou 5 minut a 7 vteřin na vítězku.

V závodě mužů se představil Jan Čelůstka, který se dostal na startovní listinu na poslední chvíli a neměl dost času na aklimatizaci. Plaveckou část dokončil na 33. pozici. Na vedoucího Francouze Vincenta Luise přitom ztratil 23 sekund. V cyklistické části se na čele vytvořil početný balík 32 triatlonistů. Jan Čelůstka pracoval ve druhé skupině, jejíž součástí byl i světový šampion Mario Mola. Do druhého depa jako první přijel Němec Schomburg, s půlminutovým odstupem se pak přiřítil balík největších favoritů. Český reprezentant přijel ve skupině na 32.-46. místě s odstupem tří minut.

V úvodu běžecké části se Jan Čelůstka pohyboval na 41. příčce, snažil se bojovat o zlepšení, ale protože se zdravotně a fyzicky necítil dobře, ze závodu s ohledem na další průběh sezony odstoupil. V dramatickém finiši, kdy do cílové rovinky vbíhali společně tři závodníci, zvítězil Francouz Dorian Coninx. Druhý finišoval Španěl Javier Gomez Noya, loňský vítěz Challenge Prague. Pro bronz si doběhl Nor Gustav Iden, předloňský vítěz Světového poháru v Karlových Varech.

Mistrovství světa, Bermudy, 27. dubna

Muži: 1.Dorian Coninx (FRA) 1:50:36, 2. Javier Goméz Noya (ESP) 1:50:38, 3. Gustav Iden (NOR) 1:50:38 … Jan Čelůstka DNF

Ženy: 1. Katie Zaferesová (USA) 1:59:52, 2. Jessica Learmonthová (GBR) 2:01:33, 3. Joanna Brownová (CAN) 2:02:05 … 17. Vendula Frintová 2:04:59

Kompletní výsledky najdete zde: https://triathlon.org/…hlon_bermuda

Fotogalerie: https://www.triatlony.com/…hlon-bermuda

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

ČTA muž 29.04.2019 11:32:23

Dvojice českých reprezentantů se představila v sobotu 27. dubna v závodě mistrovství světa (WTS) na Bermudách. Vendula Frintová vybojovala 17. místo, když ji o lepší výsledek připravil pád. Jan Čelůstka bohužel cíl neviděl.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.