Vabroušek na ME v dlouhém triatlonu pátý

Česká triatlonová asociace | 14.09.2014 | přečteno: 2493×

V sobotu se v nizozemském Almere nedaleko Amsterdamu konalo mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu. Na tratích ironmana se zaskvěl Petr Vabroušek pátým místem. Bojovalo se na tratích ironmana, tedy 3,8 kilometru plavání, 180 kilometrů na kole a 42,2 kilometru běhu a ostřílený český reprezentant bral za čas 8:43:57 i prémii dva tisíce euro.

Z dalších českých reprezentantů doběhl Petr Minařík na 14. místě, Jan Jakubíček byl osmnáctý. Zvítězil Markus Fachbach z Německa před domácím závodníkem Dirkem Wijnaldem a třetím Chrisem Fischerem z Německa.

Mezi ženami se na start žádná česká reprezentantka nepostavila a závod opanovaly domácí triatletky. Zvítězila Heleen Bij De Vaateová před krajankou Tineke Van Den Bergovou. Třetí doběhla Victoria Gillová z Velké Británie.

Výsledky: ME v dlouhém triatlonu, Almere – Amsterdam, Nizozemí

Muži: 1. Markus Fachbach (Něm) 8:28:25, 2. Dirk Wijnalda (Niz) 8:33:09, 3. Chris Fischer (Dán) 8:34:05, …, 5. Petr Vabroušek (ČR) 8:43:57, …, 14. Petr Minařík (ČR) 9:24:52, …, 18. Jan Jakubíček (ČR) 10:39:01.

Ženy: 1. Heleen Bij De Vaateová (Niz) 9:16:26, 2. Tineke Van Den Bergová (Niz) 9:26:04, 3. Victoria Gillová (Brit) 9:42:53.