Ospalý na MS v polovičním ironmanovi na 21. místě

Česká triatlonová asociace | 07.09.2014 | přečteno: 2229×

Český triatlonista Filip Ospalý se v kanadském Mont Tremblant postavil na start mistrovství světa v polovičním ironmanovi a v nabité konkurenci skončil za branami druhé desítky na 21. místě. Mistrem světa se stal úřadující šampion v olympijském triatlonu Javier Gómez ze Španělska.

Pro Ospalého byl závod v Mont Tremblant teprve čtvrtým ostrým startem letošní sezony. Důvodem byly zdravotní problémy s koleny, kdy elitní český triatlet musel v dubnu a v květnu na operace nejprve s levým a později i pravým kolenem.

V Kanadě se bojovalo na tratích 1,9 kilometru plavání, 90 kilometrů na kole a závěrečný běžecký půlmaraton. Ospalý před závodem dobře věděl, že manko v běžeckém tréninku nedohnal, přesto jako zkušený závodník chtěl bojovat o nejvyšší příčky.

Z vody vylézal s půlminutovou ztrátou na nejrychlejšího plavce, trať kola projel za 2:10:46, což byl o pět minut pomalejší čas, než který zajel nejrychlejší muž – olympijský vítěz z roku 2008 z Pekingu Jan Frodeno z Německa. Závěrečný půlmaraton pokořil za 1:18:11. V celkovém účtování z toho bylo 21. místo.

Vítězem a světovým šampionem se stal Javier Gómez ze Španělska, který po týdnu slaví druhý mistrovský titul. Minulý víkend byl totiž v Edmontonu korunován mistrem světa v olympijském triatlonu. Druhý doběhl Němec Jan Frodeno, třetí Tim Dom z Velké Británie.

Mezi ženami se šampionkou stala Daniela Ryfová ze Švýcarka, druhá doběhla Britka Jodie Swallowová, třetí pak Heather Wurtelová z Kanady.

Výsledky: MS v polovičním ironmanovi, Mont Trembland, Kanada

Muži: 1. Javier Gómez (Špa) 3:41:30, 2. Jan Frodeno (Něm) 3:42:11, 3. Tim Don (Brit) 3:44:38, …, 21. Filip Ospalý (ČR) 3:55:27.

Ženy: Daniela Ryfová (Švý) 4:09:19, 2. Jodie Swallowová (Brit) 4:11:43, 3. Heather Wurtelová (Kan) 4:14:55.