Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

XTERRA v Prachaticích už tento víkend, na startu Serrieres, Ruzafa i Kočař

XTERRA v Prachaticích už tento víkend, na startu Serrieres, Ruzafa i Kočař
foto: Xterra Czech

Xterra Czech | 08.08.2022 | přečteno: 846×

Hvězdné obsazení, nejvyšší historickou účast a nové tratě nabídne XTERRA Czech, která o nadcházejícím víkendu oslaví v Prachaticích dvacet let. Triatlonový závod je současně Mistrovstvím Evropy, Světovým pohárem a také kvalifikací na Mistrovství světa. Doprovodný program nabídne mimo jiné hudební festival, food fest nebo letecké vystoupení Martina Šonky.

Od pátku 12. srpna budou jihočeské Prachatice centrem světového triatlonu. Boje o evropské tituly přilákaly na start více než 450 triatlonistů z 30 zemí světa mezi nimiž je i 70 profesio­nálních triatlonistů. Nebude chybět trojnásobný vítěz Arthur Serrieres z Francie, šestinásobný mistr světa Ruben Ruzafa ze Španělska ani domácí želízko v ohni Lukáš Kočař. Ženské startovní pole povede s jedničkou Loanne Duvoisin ze Švýcarska, nebudou chybět Italky Mairhofer a Menditto a domácí barvy bude hájit vítězka světového poháru v Itálii z června Jindříška Zemanová. Ač se hlavní závod koná až v sobotu řada favoritů již přijela na jih Čech nastudovat trasu závodu, ta se totiž diametrálně liší od předchozích ročníků.

Kvůli rekonstrukci tradičního dějiště plavecké části, Křišťanovického rybníka, museli pořadatelé vyhledat nové dějiště plavání. Ktišský rybník na východ od Prachatic se ukázal ideální lokací, jeho voda je teplá, ale zároveň čistá a okolí nabízí prostor pro nedělní závod Short Track. Změnila se také cyklistika, která měří 33 kilometrů. Nově vede přes Miletínky, Chroboly směrem na Libín a poté přes Černou horu do Prachatic. Závěrečný běh a centrum přímo na Velkém náměstí ale zůstaly beze změn. Nedělní závod pětadvaceti nejlepších triatlonistů Short Track bude znovu živě přenášet Česká televize.

Pro ty, kteří si netroufají na celou trasu XTERRA jsou připraveny kratší a jednodušší tratě XTERRA Sprint Hobby o délkách 300m plavání, 20km horské kolo a 5km běh. Pro děti potom jsou na pátek přichystané závody v běhu a duatlonu v centru Prachatic. Ti, co rádi jen běh, mohou okusit trasu XTERRA při pátečním 5km vzpomínkovém běhu na Tomáše Procházku, který padl v roce 2018 v Afghánis­tánu.

Doprovodný program nabídne v pátek a sobotu na prachatickém náměstí food fest s pestrou nabídkou food trucků. Každý večer navíc zahraje živá hudba a pro děti bude připraven skákací hrad. V neděli program vyvrcholí leteckou show Martina Šonky přímo u Ktišského rybníka, která vyplní pauzy mezi triatlonovými závody Short Track.

Veškeré informace a časový rozpis najdou zájemci na www.xterra.cz.


Vhodné tipy na ubytování během tohoto sportovního svátku naleznete například na stránkách ubytování Prachatice a ubytovaní Jižní Čechy.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

xterraczech muž 08.08.2022 15:11:14

Hvězdné obsazení, nejvyšší historickou účast a nové tratě nabídne XTERRA Czech, která o nadcházejícím víkendu oslaví v Prachaticích dvacet let. Triatlonový závod je současně Mistrovstvím Evropy, Světovým pohárem a také kvalifikací na Mistrovství světa. Doprovodný program nabídne mimo jiné hudební festival, food fest nebo letecké vystoupení Martina Šonky.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.