Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Už tento víkend se setkají triatlonové hvězdy na Challenge Prague

Už tento víkend se setkají triatlonové hvězdy na Challenge Prague
foto: Zdenek Krchák

Ford ChallengePrague | 22.07.2019 | přečteno: 904×

i amatérští nadšenci v rámci unikátního závodu FORD CHALLENGEPRAGUE. Třetí ročník sportovního klání z prestižní triatlonové série Challenge Family zavede více než 1350 sportovců z 45 zemí světa opět do samotného centra středoevropské metropole. Unikátní trať povede ze Střeleckého ostrova, odkud závodníci vystartují v sobotu 27. července.

Přípravy na FORD CHALLENGEPRAGUE probíhají obdobně jako každá akce mezinárodního formátu celý rok, nejintenzivněji pak v posledním měsíci před zahájením. „Poslední týdny jsme téměř každý den na trasách, kde připravujeme dopravní situace a řešíme detaily, které se z kanceláře od stolu nedají udělat,“ říká ředitel závodu FORD CHALLENGEPRAGUE Tomáš Vrzák.

„V týdnu před akcí je pak svolána koordinační schůzka na Odboru krizového řízení města Prahy se všemi dotčenými orgány, policií, záchrannou službou a dalšími, bez kterých bychom akci nebyli schopni realizovat. Řeší se připravenost, možné krizové situace a dolaďují se poslední detaily spolupráce,“ přibližuje Vrzák.

Na finální výstavbu zázemí pak mají organizátoři pouze několik hodin – centrum závodu v okolí Střeleckého ostrova, Vítězné ulice a mostu Legií vyroste přes noc. „Pro nás i dodavatele se jedná o doslova logistické cvičení, a to především rozsahem a omezenými časovými možnostmi,“ přiznává Vrzák.

Aby vše proběhlo hladce, je potřeba nainstalovat například 10 kilometrů plotů či 2000 kusů dopravního značení. Do dalších příprav a průběhu samotného závodu je zapojeno téměř 300 dobrovolníků, více než 200 stavebních techniků a pracovníků bezpečnostní agentury, desítky policistů, záchranářů a samozřejmě i rozhodčích.

Triatlonový svátek se odehraje v srdci Prahy 26. a 27. července 2019. Připraveny jsou závody ve čtyřech kategoriích – triatlonový víkend otevře v pátek na Střeleckém ostrově běžecký závod dětí HERVIS CHALLENGEJUNIOR, v sobotu je na programu hlavní závod FORD CHALLENGEPRAGUE MIDDLE, v jehož rámci čeká na triatlonisty porce 1,9 km plavání, 90 km na kole a závěrečný běh na 21,1 km.

Po úspěchu z předchozích let bude opět připraven závod s názvem SCOTT CHALLENGETRY-ATHLON, který láká zájemce na kratší distance, než je klasický dlouhý triatlon, a je proto určen zejména nadšeným amatérům, kteří mají rádi výzvy a zároveň si netroufají na trať v plné délce. Chybět nebudou ani oblíbené CHALLENGEPRAGUE ŠTAFETY.

Na startovní listině hlavního závodu nechybí mistr světa v dlouhém triatlonu a stříbrný z loňského ročníku FORD CHALLENGEPRAGUE Pablo Dapena, vítěz z roku 2017 Pieter Heemeryck, vycházející hvězda světového triatlonu Frederic Funk, či paralympijský vítěz z Ria 2016 Andrew Lewis. České barvy v rámci elitního závodu budou hájit Lukáš Kočař, Tomáš Řenč, Petr Soukup, Petr Vabroušek, bývalý reprezentant v tandemové cyklistice Marek Moflár či handbiker Jan Tománek.

V ženské kategorii se o co nejlepší výsledek popere česká hvězda žijící v Austrálii Radka Vodičková-Kahlefeldt, obhájkyně loňského prvenství Belgičanka Katrien Verstuyftová nebo stříbrná medailistka z olympiády v Londýně a mistryně světa Lisa Nordénová ze Švédska.

„Už dlouho jsem se žádného závodu ze série Challenge nezúčastnila, proto mě potěšilo, že se mi zrovna Praha hodí do kalendáře. Trať vypadá krásně, městské závody mají často dobrou atmosféru a podporu fanoušků, což si vždy velmi užívám,“ těší se Nordénová, která se k závodění vrací po zranění. „Mým cílem je zjistit, jak na tom teď jsem. Chci opravdu dobře zajet cyklistickou část a zabojovat v běhu. Po zranění jsem neměla dostatek času soustředit se právě na běh, ale i přesto doufám, že budu dostatečně silná na to, abych skončila na pódiu.“

Důležitou novinkou blížícího se závodu je změna cyklistické trasy: „Zatímco plavecká trasa se pro tento rok nemění, běžecká a především cyklistická část prošla změnami. U běhu jde pouze o prodloužení úseku na Strakonické ulici, čímž se sníží počet kol běhu ze čtyř na tři. Cyklistická část prošla kompletním přepracováním a je výsledkem kompromisů, které se podařilo s dotčenými subjekty a institucemi nalézt.“ A tak vznikla trasa, která je neméně zajímavá a přitom o něco techničtější nežli byla ta v předchozích letech. „Trasa směřuje po Strakonické ulici do Velké Chuchle, Radotína a následují dva okruhy mezi obcemi Ořech, Zbuzany, Nučice, Mezouň, Vysoký Újezd, Kuchař a Chýnice. Největší stoupání čeká závodníky v nájezdu na tento okruh z Radotína,“ představil nový cyklistický okruh a jeho specifika Vrzák.

Trasy jednotlivých částí závodu jsou zveřejněny na https://challenge-prague.com/…ion/courses/?….

Anketa

Kdo vyhraje letošní Ford Challenge Prague?

 
1 hl.
 
10 hl.
 
1 hl.
 
2 hl.
 
2 hl.
 
5 hl.
 
2 hl.
Celkem hlasovalo 23 uživatelů.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

fordchallengeprague muž 22.07.2019 09:18:40

i amatérští nadšenci v rámci unikátního závodu FORD CHALLENGEPRAGUE. Třetí ročník sportovního klání z prestižní triatlonové série Challenge Family zavede více než 1350 sportovců z 45 zemí světa opět do samotného centra středoevropské metropole. Unikátní trať povede ze Střeleckého ostrova, odkud závodníci vystartují v sobotu 27. července.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.