Premiérovou Xterru v pražských Kyjích ovládli Kubíček a Cibulková

Česká triatlonová asociace | 22.06.2015 | přečteno: 2434×

Český pohár Xterra v terénním triatlonu pokračoval svým třetím podnikem, který premiérově hostila Praha 14. Závodu s názvem Xterra Praha 14 se v Kyjích zúčastnilo na osmdesát triatlonistů a z vítězství se radovali Jan Kubíček a Lenka Cibulková.

Bojovalo se na tratích 1,2 km plavání, 26 km na horském kole a 8 km běhu v terénu. Startovalo se z vody kyjského rybníka a závodníci absolvovali dva okruhy po 600 metrech. Po druhém z nich vylezli na břeh a čekal je zhruba půlkilometrový přeběh ke kolům do depa.

Trať kola vedla především po vrchu Čihadla, kde byl připraven 6km dlouhý okruh plný zatáček, rychlých výjezdů i sjezdů. Tam si nikdo ani na chviličku neodpočinul. Zpestřením byl i průjezd po motokrosové trati. Závěrečný běh vedl závodníky opět přes vrchy směrem k potoku Rokytka, podél kterého se běželo po křivolaké pěšince. Cíl závodu byl na fotbalovém hřišti.

Na premiérovou xterráckou akci v Praze 14 dorazilo na osmdesát závodníků. Po dětských kategoriích a závodu Easy na zkrácených distancích se rozpoutalo hlavní triatlonové zápolení.

Přítomní si chválili, že má závod šmrnc. Náročnou Xterru vyhrál v mužské kategorii Jan Kubíček, druhý byl Václav Holub a třetí doběhl do cíle Pavel Jindra. Mezi ženami zvítězila Lenka Cibulková, za ní doběhla Tereza Rudolfová a třetí skončila Mariana Sopousková.

Výsledky: Xterra Praha 14, 3. díl Českého poháru Xterra

Muži: 1. Jan Kubíček 1:53:10, 2. Václav Holub 1:53:43, 3. Pavel Jindra 1:54:20, 4. Tomáš Jiránek 1:55:27, 5. Michal Kohoutek 1:56:16.

Ženy: 1. Lenka Cibulková 2:14:47, 2. Tereza Rudolfová 2:21:263, 3. Mariana Sopoušková 2:22:22, 4, Anna Brychtová 2:25:42, 5. Lenka Švandová 2:46:00.