Frintová s Linduškou v Brně ovládli závod ČP v triatlonu

Česká triatlonová asociace | 24.05.2014 | přečteno: 2814×

Brno hostilo druhý díl Českého poháru v olympijském triatlonu a 22. ročník závodu s názvem EKOL SUPERPRESTIGE 2014 byl i Evropským pohárem juniorů a spadal i do Slovenského poháru. Závod Českého poháru ovládli Vendula Frintová a mladík František Linduška. V závodě Evropského juniorů excelovala Tereza Zimovjanová, která u brněnské přehrady nenašla přemožitelku.

V Brně se závodilo na tratích sprint triatlonu, tedy 750 metrů plavání, 20 km na kole a 5 km běhu. Počasí triatlonistům přálo, takže všechny tři disciplíny mohly absolvovat i mladší kategorie. Pouze ti nejmenší jeli duatlon.

Největší hvězdou ve startovním poli byla olympionička Vendula Frintová. Ta se sice potýká se zlomeným prstem na noze, ovšem pětikilometrovou trať i s tímto omezením zvládla bravurně a cílem proběhla jako první. „Závod jsem rozhodla právě v běhu. Po dvou disciplínách se utvořila čtyřčlenná skupinka, ve které jsem byla já, dvě české kolegyně a polská závodnice. S holkami jsme na kole perfektně spolupracovaly, tedy kromě Polky. A v běhu jsem již nasadila své tempo a závod dotáhla do vítězného konce,“ popisovala česká reprezentantka zá­vod.

Frintová se příští víkend chystá na závod seriálu MS do Londýna, kde chce začít sbírat body pro kvalifikaci na olympijské hry v Riu. A zlomený prst na noze by zřejmě neměl být překážkou „Jsem ráda, že se zranění natolik zlepšilo, že jsem jej v průběhu závodu prakticky necítila,“ uzavřela spokojeně Frintová, za kterou na druhém místě doběhla Barbora Hlaváčová, třetí byla Eva Potůčková.

V hlavním mužském závodu překvapivě zvítězil mladík František Linduška. Při ročníku narození 1994 je prvním rokem v seniorské kategorii. A z prvenství měl ohromnou radost. „Je to pro mě zatím největší dosavadní úspěch, opravdu moc si toho vítězství cením. Jsem prvním rokem mezi muži a navíc se tu sešla opravdu česká špička,“ vyznal se ze své oprávněné spokojenosti mladý triatlonista. „Nevyplaval jsem úplně podle svých představ, na kole se pak sjela větší skupina, v jejímž čele byli tři uprchlíci. Já jsem v té době byl v hlavním pelotonu. Uprchlíky jsme postupně dojeli a dost se taktizovalo. Do běhu jsem se pak snažil jít co nejčerstvější a od začátku se za to snažil vzít. Po prvním kole, po obrátce v depu, jsem šel do úniku a již si pozici udržel,“ popsal závodu Linduška, za kterým doběhl František Kubínek. Třetí doběhl Polák Dariusz Kowalski.

Na start juniorského Evropského poháru se postavilo celkem 17 českých reprezentantů. A Tereza Zimovjanová se postarala o velké a velmi příjemné překvapení, když v evropské konkurenci dokázala před domácími fanoušky zvítězit s náskokem přes půl minuty. Za sebou nechala dvě rakouské reprezentantky, čtvrtou příčku obsadila další česká závodnice Pavlína Poláčková.

„Trať byla docela náročná a závod také. V běhu jsem ale měla po prvním kole velký náskok, a pak už mě nikdo nedohnal,“ radovala s Zimovjanová, kterou nyní čeká aquatlon v Kolíně nad Rýnem. Nejlepším českým triatlonistou v závodě mužů byl Vojtěch Sommer na 11. místě.

Výsledky: EKOL SUPERPRESTIGE 2014, 2. díl Českého poháru v olympijském triatlonu

Muži:

1. František Linduška 59:54,8, 2. František Kubínek 1:00:06.7, 3. Dariusz Kowalski 1:00:11.7.

Ženy:

1. Vendula Frintová 1:04:51.3, 2. Barbora Hlaváčová 1:06:37.2, 3. Eva Potůčková 1:07:06.5.

Evropský pohár juniorů:

Muži:

1. Jorik Van Egdom (Ned) 59:42, 2. Lukas Pertl (Rak) 59:49, 3. Ron Lewinsohn (Izr) 1:00:01.

Ženy:

1. Tereza Zimovjanová (ČR) 1:09:15, 2. Sara Skardelly (Rak) 1:09:48, 3. Pia Hehenwarter (Rak) 1:10:08.