Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Běžecký trénink a stepper

Běžecký trénink a stepper

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 1166 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:31 (2015)
půlmaraton: 1:36:33 (2015)
maraton: 3:57:36 (2015)

Martin81 muž 16.10.2011 17:03:02

Ahoj, jaká jsou negativa/pozitiva nahrazení běhu tréninkem na stepperu? Letos jsem přešel z 0 na cca 50km týdně, ale pořád mě trápí bolesti noh nad vnitřními kotníky. Při mé váze a chybějící sportovní minulosti se tomu ani nedivím a tak bych rád na nějakou dobu (2 – 4 týdny) nahradil klasický běh za trénink na stepperu. Předpokládám, že z pohledu tréninku obecné vytrvalosti je jedno jestli běžím nebo „stepruju“, důležitý je čas strávený aktivitou. Má ale stepper třeba nějaké přímo nevýhody, že by třeba posiloval špatné svaly, které jsou při běhu kontraproduktivní?

avatar

Celkem 9150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:02 (2012)
půlmaraton: 1:31:44 (2015)

dudino muž 16.10.2011 21:23:21

Ja som presne tento problem riešil rovnako, cca 2 t. som nebehal ale „orbitrekoval“ 40 – 90 min., bolesť ustupovala žiadne negatíva som nepozoroval, dokonca sa mi jaksi lahšie vybiehali kopce, ale bez objektivizácie, len na pocit + ma zobrala do parády manželka-fyzioterapeutka, tak teraz poskakujem na nestabilných doštičkách, ťahám také dlhé gumy, po každom behu končím sprchovanie 30s. ľadovou vodou na predkolenie a som v pohode, ak sa to predsa trocha ozve tak to rieši kostihojová masť

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.