Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Detoxikácia a beh

Detoxikácia a beh

Nalezené položky: 17 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 4339 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:05:18 (2011)

Nina H. žena 29.04.2011 16:26:51

Včera som sa pokúsila ísť behať na detoxikačnej diéte (1. deň len tekutiny, 3–4 len ovocie a zelenina a cez 4l tekutín) a teda, po 2km sme sa radšej vrátili domov, beh do kopca neprichádzal do úvahy, na rovine sa to ešte ako – tak dalo. Ale tepy zvýšené (aj pri kráčaní), nevládala som to udýchať, „mžiky“ pred očami…Ako teda detoxikovať, aby som zvládala behať?Máte s tým niekto skúsenosti?

avatar

Brno

Celkem 34782 km
Minulý měsíc 178 km
10 km: 0:39:02 (2015)
půlmaraton: 1:23:18 (2011)
maraton: 2:58:43 (2012)

Pavlis muž 29.04.2011 20:33:32

Kdysi jsem zkoušel 1× týdně půst. V den půstu jsem vůbec neběhal, nebo šel jen kráťoučký max. 3km regenerační běh. Tohle mělo pozitivní vliv. Po dvou měsících půstu 1× týdně/36h jsem si dal 3denní půst a totálně se mi rozhodila celá běžecká sezóna.

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 29.04.2011 21:04:09

Nejvíc cukru potřebuje mozek, potom srdce – tady bych byl opatrný. Nutné zpracování bílkovin je devastující jak pro svalovou hmotu, tak produkuje patrně „toxiny“.

Motto: No toto!
avatar

Celkem 4339 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:05:18 (2011)

Nina H. žena 29.04.2011 21:34:03

Takže pri detoxe radšej nebehať? Teraz už mám povolenú aj ryžu, jogurt a viac ovocia (tiež som si musela zväčšiť porcie zeleniny, bola som neskutočne hladná), ale aj tak sa cítim dáko slabo…mäso je holt mäso…Ale beh mi už poriadne chýba :-(

avatar

Praha

Celkem 1008 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:49 (2011)
půlmaraton: 2:01:30 (2011)
maraton: 4:49:13 (2011)

Borůvka žena 29.04.2011 22:19:05

Při půstu bych rozhodně neběhala, ani při detoxu. Tělo potřebuje odpočívat, už takhle je ve stresu, že nemá dostatečnou výživu. Co zařadit místo běhu procházky?

Motto: Pain is inevitable. Suffering is optional.
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 29.04.2011 22:53:15

Omlouvám se všem za svoji hloupost, ale detoxikace a běh? Což běh (a jiné aerobní aktivity) už ze svojí podstaty nezbavují organismus toxinů?

avatar

Bratislava

Celkem 26027 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 29.04.2011 23:03:36

ja osobne by som ani detox nerobil. jednoduchsie je sa zdravo stravovat a zit, ako potom telo trapit detoxom

avatar

Sloviensko

rudo muž 29.04.2011 23:57:27

detox a beh. Ide to spolu a patri to spolu. Samotny beh moze byt uz detoxom, ako napisal nacelnik Milan. Pocas detoxu sa treba hybat viackrat denne, pomoct rozprudit krvny obeh, rozprudit lymfaticky system a prehlbit dychanie. Dychanie musi byt nutene hlboke a pomale, teda nie bezecke zadychcanie. Odprucam niekolkokrat denne pomalu chodzu s hybanim ruk a rozpinanim pluc pomale hlboke dychanie pocas chodze vkladat rozne pohyby strecing, vysoko zdivaht nohy atd. kratka prechadzka v parku, najst si tiche miesto a robit tai-chi – hybat rulami na ulahcenie plneho dychania a stlacanie a roztahovanie energetickej gule medzi rukami.

beh a det je podobne ako priprava a ladenie na maraton, treba sa hybat ale ovela menej, setrit energiu. Kto dava pravidelne 200km za tyzden, v posledno tyzdni ladi tak ze da len 100km, ma oddych a setrenie energie a zaroven diost pohybu udrzat maratonsky rytmus behu.

pocas detoxu sa mozme riadit pravidlom ze objem aj intenzita behu by mala byt tak 1/3 – 1/4 zvycajneho a ak nie je velmi z coho znizovat, tak radsej len pomale kratke prechadzky

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 30.04.2011 00:13:47

typ detox diety : ked vidim cukrove detoxy, tak ma chyta hroza. Mozu niekedy fungovat ale pre vacsinu zaciatocnikov detoxe su skor velmi skodlive detox na ovoci, co je cista fructoza je pre vacsinu ludi podla mna nevhodna. 99% populacie ma vtele okrem inych toxinov aj rozne mikroorganizmy ktore tam nepatria. Z chorob z detstva aj dospelosti su v tele zbytky virusov, bakterii, roznych …kokov a tiez zbytky roznych antibiotik. Okrem toho v ludskom tele su rozne etnicke kultury zivocichov : plesne, kvasnice a podobne potvory.

Vsetky tieto potvory v nas ziju, potrebuju stravu a vylucuju z kloaky, teda nase telo je pre nich akasi zumpa, to co vylucuju su pre nas tazke toxiny, sposubujuce slabost bolesti zapaly alergie a velmi predcasne starnutie organov.

Ucel detoxu by mal byt v prvom rade vyzabijanie tychto zijucich potvor a vyplavenie zabitych nepriatelov z tela von. Bojisko smrdi a prebiahajuca ocistna vojna ma znaky _ tazko potiahnuty jazyk, smrad dychu aj ust smrad na zachode smrad z potenia a to myslim velmi extra smrad. Ked jazyk strati potah a telo prestane smrdiet vieme ze je vybojovane a bojisko je ciste.

Na zabijanie potvor sa ouzivaju specialne bojove prostriedky vo forme specialnych chemikalii, byliniek, niekedy tiez sa zavolaju zaplateni zoldaci – priatelska armada (probiotics, zelene prasky – chlorella, spirulina)

Ale zaklad boja s agresorom vnutri tela je jeho vyhladovanie. Potvory ziju z cukru. Detoz zalozeny na ovoci – je v podstate velkovykrmna nepriatelskuych potvoriek ktore sa prezieraju jak na velke sviatky (bohuzial ich z prezierania neroztrhne) akurat budu vylucovat extra viac z kloaky a zasvinia nase telo ovela viac…

** unava pri takom detoxe, bolesti hlavy, tocenie hlavy, neschopnost pohybu atd miesto detoxu sme dosiahli extra zasvinenie.**

Prejedene potvory sa totiz v nadseni z extra jedla = fructozy vrhnu na sex a zacnu sa rozmnozovat, miesto preventivnej vojny s teroristami nasa detoxova administrativa vyrobila ovela viac teroristov priamo vnutri nasho teritoria..

Pravy detox musi byt uplne bezcukrovy.

a dalej paradoxne vacsinu pliesni a kvasnic atd dostaneme do tela prave z ovocia – uz su tam pripravene premenit zrele ovocie na zhnite ovocie, takze jedenim cukroveho ovocia jeme nielen potravu pre potvory co je uz v nas aleme pridavame si dalsie nove potvory

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 4339 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:05:18 (2011)

Nina H. žena 30.04.2011 10:34:37

Takže (otázka smerovaná najmä na Ruda ;-)), ako by mal vyzerať správny detox organizmu, aby človek naozaj organizmus prečistil a nezahltil novým odpadom? aké potraviny, pitný režim a pod? koľko dní? a ako často detoxikovať? nech nabudúce viem, ako postupovať a nenarobím viac škody ako úžitku :-) Ďakujem za odpovede :-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 30.04.2011 23:04:19

Nina, lahsiu otazku nemas ? ;-)

je velmi vela druhov a stupnov stravovacieho detoxu a kazdy clovek by mal vediet co chce a kde na tom je aby si vedel vybrat to spravne

najvyssie stadium je totala a such hladovka (ani voda) ale to je tak narocny detox ze nad tym mozu rozmyslat len majstri vodnej hladovky, prirovnal by som tom to k situacii :

viem o vybornej trenigovej metode ale mozu to skusit len maratonci s osobakom na maraton pod 2:06, ostatnych by to prizabilo.

dalej su to vodne hladovky, hladovky s vodou + nejake prisady, ktore ale nenastartuje anabolicky metabolizmus.

dalej minimalisticke diety, kde sa prijimaju ziviny ale velmi uzkeho druhu a vo velmi nizkom energetickom mnozstve, napriklad ciste tekute stravy, napriklad len dzusy, kde je rozdiel ci su dzusy aj ovocne alebo dzusy cisto zeleninove,

dalej detox kde sa je len surova zelenina, najma zelena

jemnejsi stupen ked sa je zelenina varena vo vode atd,

pri vsetkych stupnoch sa stale pridavaju rozne pomocne prisady.

O kazdom druhu detoxu su cele knihy, neda sa to napisat v kratkosti.

zakladna otazka je vzdy, preco chces robit detox , co si od toho slubujes, co konkretne chces vydetoxovat von, ake su predosle skusenosti… ale hlavne co bude po detoxe ?

je to dolezita otazka pretoze samotny detox je stress pre telo aj psychiku, moze mat neprijemne sprievodne javy, vyznam ma z dlhodobeho hladiska. Ak dlhodobe hladisko neexistuje, detox je nielenze zbytocny ale aj celkovo skodlivy.

Detox v podstate je krok na trvale zlepsenie stravy. Ked vies ze chces nieco zmenit – zlepsit trvalo, tak detox je vhodny krok k tej zmene.

Je dobre si vzdy zvolit maly krok, ujasnit si presne kde teraz som a kde chcem byt po detoxe a podla toho logicky vyde aky detox, potom sa zostabilizovat na novej cistejsej urovni a az ked to dlhodobo zvladam tak si mozem postavit dalsi krok.

Pokial sa po detoxe vratis k tomu istemu co bolo predtym, tak telo aj ked sa niecoho zbavilo, to rychlo naberie spat do povodneho stavu, vyberie zo stravy prave to coho sa nedavno zbavilo, cim si nicis pecen 2× : pri detoxe a pri doplnani toxinov po detoxe.

prirovnal by som to k situiacii kde clovek chce odbehnut polmaraton, vrhne sa ako nebezec na 12 tyzdnovy trening, dobehne zavod, zoberie medailu a diplom a viac nebeha. Telo zatazil sokom 2× a dlhodobo si uskodil.

Takze Nina, vies si odpovedat na otazku : co chcem zmenit trvalo, kde som a kde chcem byt a co idem prave teraz vydetoxovat ?

Dalsi faktor je ten ze kazdy detox ma vzdy v sebe 2 fazy : v prvej pecen spracuje stare toxiny a vyluci ich do criev, v druhej faze sa to z criev musi dostat okamzite von, tieto 2 fazy sa neustale striadaju pocas celeho detoxu. Pokial 2 faza nie je zvladnuta (vyplachy criec slanou vodou klistiry prehanadla, prheancie caje atd aby s avyprazdnovalo niekolko krat za den, tak co sa stane, vsetky toxiny sa vstrebu naspat z criev do krvneho obehu a sposobia znova otravu krve s nicenim pecene bolestami hlavy slabostou atd.

V joge sa uci najprv zvladnut techniku 2.faze a az ked sme v tom majstri tak sa zacnu robit vodne hladovky.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 82 km
Minulý měsíc 0 km

irča žena 01.05.2011 11:00:57

zajímavé téma, je vidět, že rudo se vyzná… chtěla bych se podělit o svou zkušenost, nejím maso, ale byla jsem hodně zvyklá jíst „junk food“ každý den. proto jsem se na jaře taky rozhodla pro očistnou kúru, vybrala jsem si průplach (šank prakšalana), takže šlo v podstatě o jednodenní detox a od té doby se snažím jíst zdravě už proto, že je mi líto do těla hned házet hnusy… po pročištění jsem následující dny ani nezaznamenala výrazné oslabení, jezdila jsem na kole a v pohodě :) a jako výsledek mi třeba zmizely kruhy pod očima a cítím se líp, můžu doporučit

Motto: nejrychleji běžím, když je na dohled podezřelé individuum!
avatar

Celkem 723 km
Minulý měsíc 0 km

RADU muž 23.02.2012 17:13:09

Zevní čistota je první krok k zdravému tělu. Každé nahromadění nebo zadržení chorobných nebo odpadových látek všeho druhu v našem těle může vést k vážným zdravotním problémům.Přirozené vylučovací kanály jsou plíce, kožní póry, ledviny a střevo. Základem detoxikace organizmu je očista tlustého střeva dá se použít klystýr,sankha­praksalana,co­lonhydroterapi­e. Dále je vhodná očista ledvin,jater,klou­bů,krevní lymfy,žaludku,nos­ních dutin. Další možnosti očisty je půst,pití čerstvých ovocných a zeleninových šťáv,různé bylinné přípravky a čaje,sanogel… Vhodné je provést odčervovací a antiparazitální kůry,stejně jako srovnání pH moči a kvasinek candidy v organizmu.Pra­videlná nelepivá stolice jednou lepé však dva až tři krát denně je samozřejmostí.Po celkové detoxikaci je více než vhodné nezanášet tělo dalším odpadem a dodržovat zdravou životosprávu a pitný režim.

avatar

Sloviensko

rudo muž 23.02.2012 22:23:23

jedna krasna dusicka mi poslala stary slovensky recept, tak som to vcera pripravil : recept je : 5 citronov + 30 struckov cesnaku + 1 liter vody

ja som dal len 20 cesnaku a citronu su trochu mensie a dal trochu viac vody, s tym ze si vzdy cucnem trochu viac ako sa pise.

citrony aj cesnak nasekat hodit do vody a prevarit a precedit. ja som to nechal zovriet, vychladnut, tekutu cast som zlial, tu hustejsiu dal do mixeru, mixol, a znovu obe zlozky dal naspat do hrnca a este chvilu varil, potom po vychladnuti precedil do sklenenej flase a do ladnicky.

upozurnujem ze varit je to dobre v skle ja som pouzil skleneny cajnik, bojim sa ze citron ale snad aj cesna mozu rozpustat rozne druhy hrncov a nasat do seba nejake kovy alebo ine veci z povrchov, kameninovy hrnec by tiez mohol byt vhodny

navod dalej odporuca si cucnut 1 maly stamperlik 1× denne denne pred jedlom, ranajky alebo obed, ja osobne budem pred obedom a snad aj navecer pred skorou vecerou. vcera som si cucol niekolkokrat pocas pripravy (ved kuchar musi ochutnavat), vdaka cesnaku mi asi dobre klesol tlak, padol som do postele este za svetla a spal 11 hodin a musel som vstat len koli budiku a povinnostiam.

cela kura ma trvat 3 tyzdne, 8 dni prestavka a zase 3 tyzdne. malo by to odohnat upirov vratane kralovskej rodiny buckinghamskej dalej by to malo odvapnit cievy, klby, slachy a vsetky tkaniva kde sa vytvorili rozne usadeniny a nanosy, prejavit by sa to malo zlepsonou flexibilitou a tiez funkcnostou krvneho obehu. Napisem ako to pokracuje hoci ja do toho idem dost cisty takze tak, takze moje vysledky nemusia nic hovorit druhym ludom, citrony davam sustavne a kedysi som robieval cesnak denne.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 23.02.2012 22:35:14

>> rudo, 23. 02. 2012 22:23:23

nezabudni, co o cesnaku hovoria stare matere: rano med, vecer jed ;) lepsie bude asi rano…

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Sloviensko

rudo muž 23.02.2012 23:11:04

>> PeterFabok, 23. 02. 2012 22:35:14

to sa hovorilo o cesnaku ? a ja som myslel ze to je o sexe.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 26027 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 24.02.2012 10:41:25

>> rudo, 23. 02. 2012 22:23:23

to mi skor pripada ako odparazitujuca kura

Nalezené položky: 17 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.