Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Kvalitni boty pro zacatecnika

Kvalitni boty pro zacatecnika

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

tomik 28.11.2006 19:10:38

Ahoj,
rad bych si poridil nejake kvalitni boty na beh, jsem zacatecnik a vychazim z hesla serveru ze se nemusim se bat zeptat, poradi nekdo? Jaka znacka, jaky obchod? Jsem z Prahy. Tom

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 28.11.2006 19:45:13

Ahoj, nevím, jestli jsem tou nejpovolanější osobou, ale na Tvém místě bych si na internetu našel něco o různých zančkách, a pak už jen našel prodejnu a poardil se s prodavačkou… Nepíše, jestli chceš boty na kros, na silnici nebo univerzální…A mám pocit, že silničních teď moc neseženeš… :(

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 29.11.2006 08:16:13

A to uz ako preco? V kazdom sportovom obchode maju na vyber aspon 5–8 parov. Mozno sa Ti nebude pacit ani jeden, ale mozes zajst do ineho obchodu. Mne sa celkom v Prahe paci adidas pri Florenci (nazyvaju sa „outlet“)- niekedy tam maju OK vyber a vacsinou slusne ceny. Na asics a mizuno sa opytaj inych, ale v Prahe nie je nudza sirsieho vyberu. Moje tipy pre zaciatocnika bez biomechanickych potiazi:

  1. Mizuno wave atlantis (popr. vyssi model Wave Rider IX)
  2. Adidas Response cushion (popr. vyssi model Supernova Cushion)
  3. Nike Air Pegasus, alebo Perseus (ak chces vyssiu oporu); ja mam rad lahsie modely ako Air Skylon alebo Air Zoom Elite
  4. Asics Gel Cumulus (ak chces hrabnut hlbsie do penazenky a nevadi Ti vyssia hmotnost boty, tak Gel Nimbus)

Poradie je bez preferencii, ziadna znacka nie je v asolutnom ponimani lepsia od druhej- zalezi na subjektivnych pocitoch. Botu kupuj o 1/4 cisla vacsiu od konca najdlhsieho prstu, musi Ti hned po obuti sediet a citit sa v nej prijemne. Ignoruj kecy predavaca o tom, ze „to sa roztiahne“, alebo " to si date na zimu hrubsiu ponozku"… Instinkt a dobry pocit je najlepsi radca.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 29.11.2006 18:29:22

Mato, kdy bys kupoval boty na asfalt? Teď, kdy se ještě dají chytit výprodeje kolekce léto 2006 nebo na jaře 2007? Vím, ptám se trochu pozdě, ale já nekde ztratil moje silniční závodky, tak kdybych je už nenašel… 2 tomik: já si v obchodě taky zkusím pár běžeckých kroků, jak se mi v botě došlapuje…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 30.11.2006 12:42:48

Ja si kupujem boty ked potrebujem, alebo vidim dobru cenu za dobru botu. Je mi jedno, ci to je model 1989, alebo 2007, som toho nazoru, ze ak ma bota to co mam mat, tak moze byt aj stary model. Mam par parov aj terennych bot, ale vyuzivam ich malo, lebo v cestnych beham aj po lese. Ak si stratil specialky, tak si kup nove, ak najdes dobre za prijatelnu cenu- hoci kedy, ved to nie je jedlo, aby sa to do jari pokazilo.

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 30.11.2006 13:52:32

Mato, ale existuje přeci něco jako přirozené stárnutí materiálu. To znamená, že i nepoužívaná bota po čase ztrácí některé své vlastnosti například v tlumení. Nevím sice, zda zde hraje roli čas v řádu měsíců nebo roků, ale někde jsem zaznamenal, že moc staré modely by se právě z těchto důvodů kupovat neměly.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 30.11.2006 14:17:12

starnuti je prevazne zpusobeno nepriznivymi vlivy okoli. To ze lezi nekde v krame zabalene a pri relativne konstatnti teplote, bez pusoveni vetru vody deste a slunce, tak to jim moc neuskodi.

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 30.11.2006 14:48:52

Jo,jo suhlasim s Xixaoem. Ak je bota spravne uskladnena pri normalnej teplote a vlhkosti (v krabici), tak sa jej vlastnosti nezmenia ani za par rokov (pri nepouzivani). Poznam borcov, ktory si nakupili aj 15 parov bot toho isteho modelu, ked oznamili, ze prestavaju vyrabat a teraz- este 8 rokov neskor v nich v pohode behaju a pochvaluju si to. Kiez by som bol tak prozretelny a nakupil si Adidas Equipment Gazelle model 2000 (kriklavo zlta spicka)… Teraz mi uz zostava len vzdy sucho poznamenat, ze tato bota (ktoru prave kupujem) nie je ako boli Gazelle :(

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 30.11.2006 18:55:35

Vzniká tu takový oslí můstek (myslím, že se tomu tak říká a mě to těší): Mato vzpomíná na Adidasy, já v nich taky běhám (i když chci zkusit i něco jiného – nike,…), ale tomikovi jsem je nechtěl doporučovat, protože údajně ničí nohy… čekám reakce… :-)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.