Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » tak nejak o vsem

tak nejak o vsem

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 31.10.2006 17:07:07

Nazdarek bezci, ja jsem skoro uplny bezecky zacatecnik a jeste navic nemam moc casu psat na foru, takze jsem se konecne odhodlal ale zase toho bude vice :) par otazek, par vlastnich zkusenosti

  • mam plan, na muj vkus velmi ambiciozni, pristi rok v lete zabehnout 10km pod hodinu, ted mi beh na 7 min/km pripada jako prilis rychly, takze asi spadam do nejpomalejsi skupiny tady
  • s ohledem, ze vetsina treninkovych planu je na 8 tydnu, co delate kdyz mate pristi udalost az treba za pul roku? Teda jestli se to nekomu stava. Jen tak jogging, nebo v podstate je to jeden treninkovy plan za druhym?
  • predevcirem jsem bezel v lijaku a musim uznat, ze je to snad i lepsi nez v paraku. Mel jsem dlouhe funkcni elastaky, nahore dlouhe triko a sustaky a ksiltovku, ksiltem dozadu aby mi nekapalo za krk a byl jsem relativne v suchu, boty byly lehce promaceny ale uplne zazracne pomohlo nasledne vystlani novinama, vcera byly suche a ready
  • jake mate zkusenosti se specialnima botama na vyssi klenbu, premyslim jestli kupovat normalni a nechat si udelat vlozku, nebo kupovat boty na vyssi klenbu. Mam ted Mizuno Wave Creation a ty uz jsou na vysokou klenbu a je to rozdil oproti mejm druhejm (starsim) NB
  • pouzivam nesmeky i kdyz je blativo a destivo a uklouznuti se minimalizovalo temer na nulu

Mejte se prima, hodne km a zadne urazy, Tomas

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Praha|Dresden

Celkem 8764,4 km
Minulý měsíc 11,2 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 31.10.2006 17:29:55

K tem treninkovym planum-ja zacala s behem (=pravidelnym: casteji nez 1–3 mesicne na 3 km:-) letos v zime, behem roku jsem byla na 5 zavodech. Vylozene jsem se nedrzela zadneho treninkoveho planu ( i kdyz jsem jich prostudovala rady), jen jsem se snazila dodrzovat takove ty zakladni zasady jako behat pravidelne, dat pred maratonem par dlouhych vybehu nad 30 km apod., provadet aspon zakladni strecink a pred zavodem jist ukaznene (a ne jak je mym zvykem schlamstnout vse, co my prijde do cesty). A mela jsem takovy svuj limit bezet vzdycky alespon tech 40–50 minut. Treninkove plany zaostrene na nejaky cas si setrim do budoucnosti:-), az budu touzit po zlepseni a „po mem“ to uz nepujde. Treninkovy plan my navic ted zni jako takova povinnost-no, omezeni:-). Ale kazdy jsme jiny.

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Brno (Újezd u Brna)

Celkem 12770 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:33:41 (2009)
maraton: 3:40:27 (2007)

Stanislav Junga muž 31.10.2006 18:57:17

Je to asi 2 roky, co jsem začínal s během, s podobným výkonem jako ty. Pokud budeš běhat pravidelně cca 3× až 4× týdně, pak podle mého názoru stačí pomalé delší běhy a budeš se zlepšovat tak, že příští rok v létě dáš nejen tu desítku pod hodinu, ale třeba i půlmaraton volným tempem. Běhej na čas, ne na vzdálenost – tak aby to trvalo 30–40 minut. Už za pár týdnů zpozoruješ, že za těch 30–40 minut běháš delší a delší vzdálenost. Pak už prodlužuj dobu běhu a běhané vzdálenosti podle vlastních pocitů. Těch 10 km za hodinu bys mohl takto dát už na jaře a pak určitě budeš chtít ještě dál, ještě rychleji .......

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 155390,27 km
Minulý měsíc 799 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 31.10.2006 20:49:15

[quote=toro]Naz­darek bezci, ja jsem skoro uplny bezecky zacatecnik a jeste navic nemam moc casu psat na foru, takze jsem se konecne odhodlal ale zase toho bude vice :) par otazek, par vlastnich zkusenosti

  • mam plan, na muj vkus velmi ambiciozni, pristi rok v lete zabehnout 10km pod hodinu, ted mi beh na 7 min/km pripada jako prilis rychly, takze asi spadam do nejpomalejsi skupiny tady
  • s ohledem, ze vetsina treninkovych planu je na 8 tydnu, co delate kdyz mate pristi udalost az treba za pul roku? Teda jestli se to nekomu stava. Jen tak jogging, nebo v podstate je to jeden treninkovy plan za druhym?
  • predevcirem jsem bezel v lijaku a musim uznat, ze je to snad i lepsi nez v paraku. Mel jsem dlouhe funkcni elastaky, nahore dlouhe triko a sustaky a ksiltovku, ksiltem dozadu aby mi nekapalo za krk a byl jsem relativne v suchu, boty byly lehce promaceny ale uplne zazracne pomohlo nasledne vystlani novinama, vcera byly suche a ready
  • jake mate zkusenosti se specialnima botama na vyssi klenbu, premyslim jestli kupovat normalni a nechat si udelat vlozku, nebo kupovat boty na vyssi klenbu. Mam ted Mizuno Wave Creation a ty uz jsou na vysokou klenbu a je to rozdil oproti mejm druhejm (starsim) NB
  • pouzivam nesmeky i kdyz je blativo a destivo a uklouznuti se minimalizovalo temer na nulu

Mejte se prima, hodne km a zadne urazy, Tomas[/quote] Tomáši, jakýpak léto příštího roku? Do konce tohoto roku musíš uběhnout za hodinu 10km, buď optimista! V Mizuno Wave Creation zrovna taky běhám (jenom pozor na kameny, díky té patě mají trochu horší stabilitu), jsou to dobrý boty hlavně na silnici. Vybavení máš dobrý, tak teď jenom pravidelnost v běhání, zkus si někde těch 10km změřit, a 1× týdně (třeba v sobotu nebo neděli) si změř, za jak dlouho to uběhneš. A do měsíce to musí padnout (zvláště při tvém mládí). Na obtíž k dosažení toho „rekordu“ by mohla být jedině nadváha, ale tu asi nemáš. Tak to vyzkoušej, a brzo dej zprávu. Držím palce.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Valašské Meziříčí

10 km: 0:39:47 (2011)
půlmaraton: 1:30:56 (2009)
maraton: 3:21:59 (2008)

Tečko muž 31.10.2006 21:52:23

Rád bych se zeptal, při (výška 183 cm, váha 100 kg) jaké váze doporučujete začít trénovat, kdy cílem nebude nejen snížení váhy, ale treba nejaká ta desítečka, půlmaraton, …

Diky za odpověď a ať to běhá

Motto: ... kdo se vyhne klíči, vyhne se i míči ...
avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 31.10.2006 22:26:36

[quote=Tečko]Rád bych se zeptal, při (výška 183 cm, váha 100 kg) jaké váze doporučujete začít trénovat, kdy cílem nebude nejen snížení váhy, ale treba nejaká ta desítečka, půlmaraton, …

Diky za odpověď a ať to běhá[/quote] Ono to tu asi už bylo na různých místech zodpovězeno, jak začít s běháním při mírné nadváze. Myslím, že lze začít okamžitě, nejprve od rychlé chůze nebo střídavých pomalých běhů s chůzí (začátky budou asi nepříjemné) postupně podle pocitů až k souvislému pomalému běhu. Běžeckým tréninkem, pokud bude pravidelný a doprovázený rozumnou životosprávou (z hlediska příjmu potravy), se hmotnost těla sama přizpůsobí novému životnímu stylu a bude optimální i pro nějaký ten rekreačně zaběhnutý závod.

avatar

Valašské Meziříčí

10 km: 0:39:47 (2011)
půlmaraton: 1:30:56 (2009)
maraton: 3:21:59 (2008)

Tečko muž 31.10.2006 22:52:06

[quote=running-observer]Ono to tu asi už bylo na různých místech zodpovězeno, jak začít s běháním při mírné nadváze. Myslím, že lze začít okamžitě, nejprve od rychlé chůze nebo střídavých pomalých běhů s chůzí (začátky budou asi nepříjemné) postupně podle pocitů až k souvislému pomalému běhu. Běžeckým tréninkem, pokud bude pravidelný a doprovázený rozumnou životosprávou (z hlediska příjmu potravy), se hmotnost těla sama přizpůsobí novému životnímu stylu a bude optimální i pro nějaký ten rekreačně zaběhnutý závod.[/quote] Ono je to složitějši. Nemam problem uběhnout třeba 10 km za 1 h. Tempo udycham, TF max mam tak na 65–70%. Jen ta váha. Trochu pobolívají kyčle.

Motto: ... kdo se vyhne klíči, vyhne se i míči ...
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 31.10.2006 23:21:48

[quote=Tečko]Jen ta váha. Trochu pobolívají kyčle.[/quote] zkusim vylicit svoje dojmy z hubnutim. sice asi nejsem uplne tvuj pripad, ale nejake pouceni z toho pro tebe asi poplyne. merim 175 a moje vaha se driv pohybovala tak okolo 78 79 kg, ale taky sem chodil treba 2× tydne do posilovny a 3× tydne plaval cili sem byl spis svalnatej.

obcas sem pres zimu nabral vahy moc treba i 82kg a tak sem narazove zacal treba 2 3 mesice behat. toto sem praktikoval nekolik let az sem si rekl ze si najdu nejakou motivaci abych behal nastalo a to zavody. a jelikoz s vahou 77 76 kg s mou vyskou sice behat jde, ale clovek si zbytecne opotrebovava klouby a navic ma nejakej ten tuk navic, tak sem si rekl ze zhubnu na 70 kg (vazeno rano pred snidani po navsteve zachodu:) – ono je celkove dulezity stanovit si moment pro vazeni kdy ma clovek jakoby „stejnou“ vahu protoze rozdil za den muze delat klidne i 2 kila),

tedka mam 73,5kg a docilil sem toho tak ze beham cca mesicne 130 km vetsinu toho tak 5min/km tepovku nevim protoze se mi nechce tahat pulsmetr. ale co je dulezitejsi nez beh samotny, tak je spis podle me naprosto nutna uprava jidelnicku a stravovacich navyku. takze jist vicekrat ale min jidla, jist hlavne sacharidy a omezit prijem tuku, ale samozrejme vsechno musi byt ve spravnem pomeru, ale to si spis nacti z knizek nebo z netu a i ostatni tematata tady na foru se toho dotykaji. dalsi vec je naucit se odpirat si a spis si to jidlo vic vychutnavat, cili misto tabulky cokolady si vezmu dva kousky (kosticky) – toto se hodi i celkove, protoze clovek je tak trochu skromnejsi:)

no snad ti to nejak pomuze a jestli budes mit pripadne dotazy tak se zeptej, pokud uznas za vhodny tak zase na foru a nebo na mail ci icq

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Valašské Meziříčí

10 km: 0:39:47 (2011)
půlmaraton: 1:30:56 (2009)
maraton: 3:21:59 (2008)

Tečko muž 01.11.2006 05:38:02

[quote=Luckybo­y]zkusim vylicit svoje dojmy z hubnutim. sice asi nejsem uplne tvuj pripad, ale nejake pouceni z toho pro tebe asi poplyne. merim 175 a moje vaha se driv pohybovala tak okolo 78 79 kg, ale taky sem chodil treba 2× tydne do posilovny a 3× tydne plaval cili sem byl spis svalnatej.

obcas sem pres zimu nabral vahy moc treba i 82kg a tak sem narazove zacal treba 2 3 mesice behat. toto sem praktikoval nekolik let az sem si rekl ze si najdu nejakou motivaci abych behal nastalo a to zavody. a jelikoz s vahou 77 76 kg s mou vyskou sice behat jde, ale clovek si zbytecne opotrebovava klouby a navic ma nejakej ten tuk navic, tak sem si rekl ze zhubnu na 70 kg (vazeno rano pred snidani po navsteve zachodu:) – ono je celkove dulezity stanovit si moment pro vazeni kdy ma clovek jakoby „stejnou“ vahu protoze rozdil za den muze delat klidne i 2 kila),

tedka mam 73,5kg a docilil sem toho tak ze beham cca mesicne 130 km vetsinu toho tak 5min/km tepovku nevim protoze se mi nechce tahat pulsmetr. ale co je dulezitejsi nez beh samotny, tak je spis podle me naprosto nutna uprava jidelnicku a stravovacich navyku. takze jist vicekrat ale min jidla, jist hlavne sacharidy a omezit prijem tuku, ale samozrejme vsechno musi byt ve spravnem pomeru, ale to si spis nacti z knizek nebo z netu a i ostatni tematata tady na foru se toho dotykaji. dalsi vec je naucit se odpirat si a spis si to jidlo vic vychutnavat, cili misto tabulky cokolady si vezmu dva kousky (kosticky) – toto se hodi i celkove, protoze clovek je tak trochu skromnejsi:)

no snad ti to nejak pomuze a jestli budes mit pripadne dotazy tak se zeptej, pokud uznas za vhodny tak zase na foru a nebo na mail ci icq[/quote] Diky moc. Tak nejak to vidim a snažím se provozovat i já. Ale je to dřina FEEEEEEST.

Tak se mějte a ať to běhá

Motto: ... kdo se vyhne klíči, vyhne se i míči ...
avatar

Praha-východ

Celkem 4388 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:39 (1970)
půlmaraton: 1:31:16 (1970)
maraton: 3:22:27 (1970)

Vanda žena 01.11.2006 07:42:39

Nechcete si s námi dnes zahrát fotbálek? Naše tréninková skupinka se schází vždy ve středu a teď v přechodném období místo samého běhání jdeme jednou či dvakrát na fotbálek, takový běh hrou…kdo máte dnes čas a chuť si s námi lehce začutat od 19:00 hod a budete se nachomýtat v centru Prahy, přijďte (nezávazně) k nám na trénink, sraz máme v 18:30 na mostě nad Ohradou směrem na Vítkov, odkud se lehkým klusem s protažením přesuneme na hřiště sportovní školy Jeseniova. Tam nám rozsvítí a zahrajem si. (hodina fotbálku tam stojí pro všechny 200Kč, tedy za všechny dohromady). A na Vítkově, kde normálně trénujeme, hrát nemůžeme, protože bychom lovili míč jednou na Žižkově, podruhé v Karlíně:) Tak pojďte s námi na to, ať to stojí za to!

Motto: We are the champions, my friendwe keep on fighting till the end...
avatar

Otrokovice

Celkem 2214 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:46 (2007)
půlmaraton: 1:27:09 (2007)
maraton: 4:09:42 (2006)

Sef muž 01.11.2006 10:10:05

Vanda: Fotbalek bych dal. Uvidim jak to budu na 18:30 stihat z prace. Jen pro upresneni, ten most je na konci ulice [b]N[/b]ad Ohradou, jestli jsem to dobre pochopil?

Motto: To finish first, first you have to finish.
avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 01.11.2006 10:14:12

Nazdarek vsichni, diky za odpovedi a za podporu, ani jsem takovou odezvu necekal.Pri mejch 175 cm mam ted 82 kg, coz neni idealni, a cekam ze se to jeste spravi. Muj zaver a zkusenost s hubnutim a behanim je zhruba takova, ze to mozne je, ale hlavni je zmena jidelnicku. Zredukoval jsem denni tuky pod 10% a sacharidy vyhnal nad 60% a to bych rekl, ze bylo klicove. Ze zacatku jsem si pripadal jak alchimista a stale cucel na ty tabulky s hodnotama, ale ted to uz proste mam v hlave a jim prirozene. Mel jsem 89, ted uz to tak rychle nejde, ale stale to trosku klesa, ale uz to neresim. Beham protoze me to nabiji energii, navic si v klidu promyslim pracovni veci a nekdy proste bezim a nemyslim vubec na nic. Nemyslim, ze beh je resenim pro hubnuti, ikdyz je to asi cinnost pri ktere se pali hodne energie, ale na tuky dochazi malo kdy, hlavne ze zacatku.

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Praha-východ

Celkem 4388 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:39 (1970)
půlmaraton: 1:31:16 (1970)
maraton: 3:22:27 (1970)

Vanda žena 06.11.2006 19:59:54

Fotbálek podruhé! Kdo má zájem – a má to blízko na pražský Žižkov, může si s námi (naší běžeckou tréninkovou skupinkou) zahrát fotbálek na stadionu na Jesenince. Platí opět sraz v půl sedmé na mostě nad Ohradou, trochu klusneme a kdo tohle nestíhá, může dorazit rovnou na Jeseninku a přidat se k nám. Na hřiště se složíme (je to pakatel, to pro komplet info) – ale dobrou hodinku se úžasně pobavíme:) Přechodné období a s ním čas netradičních tréninků nám končí, je to tedy poslední možnost před tím, než se opět tvrdě zakousneme do pořípravy na další sezonu:)

Motto: We are the champions, my friendwe keep on fighting till the end...
Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.