Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Věřit hodinkám nebo běžeckému pásu?

Věřit hodinkám nebo běžeckému pásu?

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 210,2 km
Minulý měsíc 0 km

foveabovis89 muž 15.12.2018 10:58:02

Hezký den, mám takový problém, včera jsem běhal na běžeckém pásu a vzal si k tomu hodinky (Garmin forerunner 920XT). Zatímco dle hodinek jsem uběhl 5 km, tak dle běžeckého pásu 4,5 km (při stejném času). Sporttester mi také ukázal průměrnou rychlost 12 km/h, zatímco na páse jsem měl nastaveno 11 km/h. Znamená to teda, že ukazuje jeden z přístrojů blbě či ten pás třeba „přebíhám“, a potom mám tedy věřit sporttesteru? Jde mi o to, abych si správně zapsal, co jsem naběhal. Předem děkuji za objasnění.

Motto: DUM SPIRO SPERO, Semper Fidelis
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 16.12.2018 15:37:19

>> foveabovis89, 15. 12. 2018 10:58:02

Nikdo neví, jak přesně je pás zkalibrován a kdy naposledy nějaká kalibrace proběhla, na druhé straně i měření rychlosti hodinkami je zatíženou chybou. Pokud se nepřidržuješ madel, tak by to mělo odpovídat tomu, co ukazuje pás (tedy po odhlédnutí, že tam je menší odpor vzduchu, protože je člověk ve skutečnosti na místě), pokud se čehokoliv přidržuješ, pak to je nepoužitelné (nejedná se o inerciální soustavu). Doporučuji tedy zapsat třeba průměr, ale moc ten údaj nebrat vážně – beztak je z hlediska tréninku asi jedno, jestli člověk uběhl 4,5 či 5 km, důležitější je časová délka tréninku.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.