Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Ranni beh

Ranni beh

Nalezené položky: 89 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Plzeň

Celkem 2993 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:21 (2013)
půlmaraton: 1:29:04 (2013)

Maty muž 01.02.2007 07:54:52

Jo tos vystihnul Ječmínku. Běhám (bez rozběhání) tak 1:15 a držím se okolo TF 75%. Nesnídám, dám si jen doušek vody. Při běhu nepiju. Několikrát jsem měl podbný zážitek jako hypochonder Degen – totální hypoglykémie – slabost a hotovo. Jednou jsem běžel v létě bez pití ve velkém parnu a byl jsem z toh týden nemocný. Koupil jsem si sice ledvinku na láhev, ale nějak mě to brzdí (vím, že je tu na fóru o tom vlákno:o).

avatar

Stará Ves

Celkem 3373 km
Minulý měsíc 0 km

ramzes muž 01.02.2007 21:13:21

Jak to holka děláš, že se ráno přinutíš vyběhnout.Mě se to v životě nepodařilo,ani o víkendu ani když mám dovolenou.Trénuji stejným způsobem jak ty: když to jde tak rychleji, nebo delší atd. Snad to bude stačit na 1/2 i celej maraton v Praze. Bude to moje první tak velká akce. Dá se říct, že se už těším. [quote=Devce]Chtela jsem se zeptat, zda ma ranni behani nejaky smysl jako priprava na maraton (chtela bych si ho zabehnout, myslim tedy skutecne zabehnout a ne prezit:)? Beham denne po – pa od 5.15h. svych 32 minut a hned pak jezdim hodinu do prace na kole. Odpoledne uz vetsinou nemam cas, silu ani chut jit behat, tak jsem behani presunula na rano. O vikendu se mi podari jeden delsi cca 50min. beh. Nebeham zadne treninky, jen podle pocitu, kdyz to jde, tak rychle a kdyz to nejde, tak volne.[/quote]

Motto: Běhám proto, že jsem rád mezi Vámi !!!
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 02.02.2007 08:33:42

Je nas tady vic, ktery rano vybihaji, ja uz se tedko ale vetsinou nedostanu pod hodinu behu a je to v pohode, akorat pak chodim pozdej do prace:) Je to pouze otazka zvyku naucit se behat rano, ja uz to neresim, proste vstanu, obliknu a jdu a jakmile rozpohybuju nohy, tak je vyhrano a je mi ukradeny, ze je teprve tak brzo rano:) U me je motivacni slozkou i pes, kteryho i kvalitne vyvencim, i kdyz nekdy se mi zda, ze mu moc po chuti takovy ranni vstavani neni:) A navic to ma i sve kouzlo, obzvlast v lete…

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 16.02.2007 22:45:49

na doporučení ironmana jsem začal běhat ráno, protože jindy nedám v týdnu tak dlouhý souvislý blok. Běhám 2× týdně od 5-ti ráno tak 1:40–1:50. Jediné, s čím mám problém, že v den běhu pak večer padám už kolem 9-té večer. Ve čtvrtek bylo u nás ráno dokonce jasno, takže když jsem to v šest točil domů, začínalo už svítat a šlo si troufnout mimo asfalt. Kolem běhali bažanti, zajíci…prostě paráda, už se těším, až bude více světla. Ověřil jsem si i na běhu, že to jde bez snídaně jenom s malým napitím, aby nepíchalo v boku.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 17.02.2007 19:46:06

Jardo, mě to trápí z prostého důvodu: vrátím se z práce v sedm. Na každou nohu se mi pověsí jedno dítě, které v těch zhruva devět odpadnou. Obvykle se snažím ten kousek času s nimi naplno prožít, večeře, koupání, nějaké kraviny:o)...­........ a v devět vlastně začíná volno, kdy bych si dal rád dvojku, pokecal s manželkou, případně nějaké navazující činnosti.....;-). Ale praktikuji to krátce, jistě si zvyknu. V březnu bych chtěl zkusit jednou týdně běhat do práce (mám to 30). Uvidíme.

avatar

Plzeň

Celkem 2993 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:21 (2013)
půlmaraton: 1:29:04 (2013)

Maty muž 17.02.2007 20:31:58

[quote=Jecminek­.Maselnik]Jar­do, mě to trápí z prostého důvodu: vrátím se z práce v sedm. Na každou nohu se mi pověsí jedno dítě, které v těch zhruva devět odpadnou. Obvykle se snažím ten kousek času s nimi naplno prožít, večeře, koupání, nějaké kraviny:o)...­........ a v devět vlastně začíná volno, kdy bych si dal rád dvojku, pokecal s manželkou, případně nějaké navazující činnosti.....;-). Ale praktikuji to krátce, jistě si zvyknu. V březnu bych chtěl zkusit jednou týdně běhat do práce (mám to 30). Uvidíme.[/quote] Klobouk dolů Ječmínku. Já jsem zatím úplně čerstvý tatínek, tak se mi ještě nikdo nikam nevěsí :o) Rozhodl jsem se pro ranní běh kvůli rodině – ráno tím nikoho neomezuju a odpoledne a večer můžeme být spolu. Já běhám dřív – původních 3:15 se neukázalo jako ideální pro vstávání, tak jsem to posunul na 3:40 a běhám jen něco okolo hodiny (3× v týdnu a o víkendu oba dny vstávám kolem 5). Večer jsem ze začátku také odpadal po deváté, ale teď už vydržím i do 22 a dýl. Někdy ale taky odpadnu dřív. Tak hodně zdaru a pevné vůle.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 18.02.2007 18:55:00

Maty, Ty jsi prostě démon ;-), 3:40 mi hrozně připomíná noc. No a ty víkendové vstávačky v 5........Tak vstává táta, denně 4:30, za ty roky zvyk z fabriky. „Nepoležet“ si o víkendu aspoň do těch 6:30 než vstávají děti, asi už je ze mě mrtvola. Pamatuju si, že když se narodila dcera (je starší), tak vstávala na kojení kolem půl páté, Vstávali jsme tak celý měsíc s tím, že už jsme (na rozdíl od malé) nepokračovali ve spánku. V osm ráno vše hotovo, navařeno.....no a po měsíci najednou šlus, došlo nám skoro najednou, prostě euforie z miminka vydržela těch průměrných 5 hodin spánku kompenzovat akorát měsíc a pak už jsme raději zůstávali v posteli;-).

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 08.03.2007 09:22:27

Tak jsem se dneska konecne rozhoupala, ze prubnu misto kola ranni beh do prace, preci jen se mi zda, ze motivacne je lepsi behat z bodu A do bodu B nez jak beham doposud, furt tu samou trasu nekolikrat. Mam par otazek, ktery me tak napadly za cestu – je lepsi behat rano do prace a odpo z prace nebo radej 2× tydne do prace a mezitim nejaky kratsi behy? Mam to zhruba neco malo pres 19km jednu cestu, pulka je lehce do kopce a druha lehce z kopce a po rovine. Dneska jsem to dala s batuzkem, za bezvetri za 1h23min, celkem na pohodu, jen nevim jestli ma nejaky efekt bezet i domu nebo si jit radej misto toho treba zaplavat a dalsi delsi beh jit treba o vikendu?

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 08.03.2007 09:36:14

[quote=Devce]Tak jsem se dneska konecne rozhoupala, ze prubnu misto kola ranni beh do prace, preci jen se mi zda, ze motivacne je lepsi behat z bodu A do bodu B nez jak beham doposud, furt tu samou trasu nekolikrat. Mam par otazek, ktery me tak napadly za cestu – je lepsi behat rano do prace a odpo z prace nebo radej 2× tydne do prace a mezitim nejaky kratsi behy? Mam to zhruba neco malo pres 19km jednu cestu, pulka je lehce do kopce a druha lehce z kopce a po rovine. Dneska jsem to dala s batuzkem, za bezvetri za 1h23min, celkem na pohodu, jen nevim jestli ma nejaky efekt bezet i domu nebo si jit radej misto toho treba zaplavat a dalsi delsi beh jit treba o vikendu?[/quote] Nebylo to na kole?:) S baťůžkem ráno do práce rychlostí 14km/h,jistě tu práci musíš milovat. :) Záleží samozřejmě na jakou trať trenuješ.Určitě ti s tvojí kondicí neuškodí (občas) dva pomalejší běhy v jednom dni.Mrkni na vlákno dvoufázový trening(k).

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 08.03.2007 09:53:16

[quote=Devce]Tak jsem se dneska konecne rozhoupala, ze prubnu misto kola ranni beh do prace, preci jen se mi zda, ze motivacne je lepsi behat z bodu A do bodu B nez jak beham doposud, furt tu samou trasu nekolikrat. Mam par otazek, ktery me tak napadly za cestu – je lepsi behat rano do prace a odpo z prace nebo radej 2× tydne do prace a mezitim nejaky kratsi behy? Mam to zhruba neco malo pres 19km jednu cestu, pulka je lehce do kopce a druha lehce z kopce a po rovine. Dneska jsem to dala s batuzkem, za bezvetri za 1h23min, celkem na pohodu, jen nevim jestli ma nejaky efekt bezet i domu nebo si jit radej misto toho treba zaplavat a dalsi delsi beh jit treba o vikendu?[/quote] Zkus běžet odpoledne i domů a uvidíš, jak se budeš cítit. Nebo bys mohla vyzkoušet běhat pouze z práce domů. Může to být po práci docela dobrá relaxace a zároveň kvalitní tréning. Já bych ale asi po ránu před prací takovou trasu běžet nemohl. Po práci snad. V úterý jsem se večer po práci dokopal a zaběhl jsem 12 km za necelou hodinku. A ty jsi na tom oproti mně s kondicí lépe, takže bych na tvém místě vyzkoušel obě možnosti.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 08.03.2007 11:49:44

Nevím, co děláš za práci, ale jestli to chceš zkusit tam i zpět, je asi teď nejlepší čas. Za pár týdnů už bude odpoledne horko. Já už bývám večer po práci utahaný, na kole to ještě dám (mám to teda 30), někdy i oklikou, a 2× běh bych nezvládl. Zkus a uvidíš, čas máš nádherný.

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 08.03.2007 13:00:05

[quote=milan]Nebylo to na kole?:) S baťůžkem ráno do práce rychlostí 14km/h,jistě tu práci musíš milovat. :) Záleží samozřejmě na jakou trať trenuješ.Určitě ti s tvojí kondicí neuškodí (občas) dva pomalejší běhy v jednom dni.Mrkni na vlákno dvoufázový trening(k).[/quote] No milovat:) to snad ani ne, ale nesnasim stat na zastavce na bus:) Musim tu trasu teda jeste poradne premerit na mape, jestli mi ten cyklocomputer neukazuje nejaky blbosti. Na bajku mam rekord 34minut, takze oproti tomu behu je to preci jen malinko jinde:) A na jakou trat trenuju? No asi na zadnou, placam se jen tak, jeste me to neprestalo bavit:) A navic vcera me lehce namotivovalo nejaky cteni na Wittyho blogu, takze kdyz on muze behat takhle v noci, tak proc ne ja, takhle rano, je to fajne…

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 08.03.2007 13:07:57

[quote=Jarda koloběžka]pro Devče: Škoda, že ve svém profilu neuvádíš výkony ze závodů, musejí být velmi velmi dobré. A k tomu běhu do práce. Já to mám nějakých 10–11km a měsíc dva trvalo, než jsem se dopracoval k tomu, abych uběhl opakovaně obě trasy. Připouštím, že zpět to často beru oklikou, abych se vyhnul provozu aut. Není problém to odběhnout v jednom dni, je problém to běžet 5× v týdnu a tak stále dokola. Ale jestli na to máš, pro ne. I tak si myslím, že stejně dojdeš k tomu, že to není nejlepší varianta. Z praktických důvodů tak jako tak 1× týdně potřebuješ jet jiným způsobem, aby se v práci obměnilo šatstvo. Navíc zjara stejně bude třeba zmenšovat objemy a zaměřit se na rozvoj rychlosti. „Vymyslel“ jsem metodu: Po – ráno na kole, domů běh, kolo čeká v práci, Út – ráno běh, domů na kole a tak se to střídá. Tímhle způsobem jsem schopen řešit jak dopravu do pr. bez auta a přitom se nebudu ničit měsíční kilometráží, na kterou prostě nemám.[/quote] Tak casy v mym profilu skutecne nenajdes, nikdy jsem zadny skutecne behaci zavod nebezela, akorat horsky maraton se psem, ale to se neda pocitat. Jardo, taky to mam podobne „vymysleny“, jen se jeste ucim plavat, tak to placam jeste s behem a kolem dohromady:)

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Okemos, Michigan

Celkem 918 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:24 (2007)
maraton: 3:31:03 (2007)

Shadow muž 08.03.2007 17:26:18

[quote=Devce]… nikdy jsem zadny skutecne behaci zavod nebezela, akorat horsky maraton se psem, ale to se neda pocitat …[/quote] jo tak prej „akorat“ horsky marathon se psem … akorat devce zapomnelo dopsat, ze to byl dvou denni zavod, kazdy den pres 42km, takze dvou denni ultrac jak vysitej, les a kopce nepocitam, ale podle pravidel musela bezet jeste s batohem se spacakem, karimatkou a nejakejma dalsima cajkama dohromady 8 kilo … a trenovala na to s natrzenym podkolenim vazem … no musel jsem to bonznout, protoze tohle se jen tak nevidi … a nejen ze smekam, protoze to je absolutne paradni vykon, ale take se dobre bavim, protoze dogtrekking mi prijde jako solidni psina. Do dneska jsem nevedel ze neco takoveho existuje … no co si lidi nevymysli ;-)))

Doufam, ze se Devce nezlobi, pokud ano, svuj prispevek smaznu … jinak doporucuju premerit tu trat do prace, myslim ze to bude nejmin dvacka ;-))

Motto: Shadow
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 08.03.2007 19:12:45

To Shadow – tak to jsi dogtrekarum udelal peknou reklamu:) Ja ted mela ale na mysli jiny maraton – to je skutecny maraton a bezi se tedko nekdy na konci dubna v Beskydech, aspon minuly rok jsem to takhle bezela, snad nebude vadit, kdyz sem placnu webovky, pro ty, ktere by to zajimalo http://www.balazteam.estranky.cz/…ustevny-2007 Je to i v terminovce, bo je tam i maraton pro bezce bez psa, je to takovy jako spojeny. A psina to je, psu je tam spousta:)

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 21.03.2007 08:27:36

Musim napsat ranni perlicku: Rano jsem se zase vydala behem do prace a v kopci v Potstejne jsem potkala chlapika na kole a pta se me: „Do Usti?“. Ja na to, ze jo. A on se pta dal: „Cas?“. Ja na to – hodku dvacet. A tedko on s lehkou vycitkou v hlase rika: „Dyt jste psala neco jinyho??!!“ To me lehce prekvapilo, tak jsem se opravila a rikam, ze to bylo hodku dvacet tri:) Tak ted nevim, bud to byl nejaky bezec a chodi sem na forum anebo cte muj blog. Takze pane – dneska to bylo za hodku osmnact, ale nutno dodat, ze jsem nebezela lesem, bo je tam mega bahno, ale po silnici. A mozna i kvuli te vycitce jsem zrychlila krok, aby to fakt byla ta hodka dvacet, jak jsem vas predtim milne infomovala:)

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Praha

Celkem 6393 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:06 (2007)
půlmaraton: 1:30:00 (2007)
maraton: 3:08:39 (2007)

Mount muž 21.03.2007 12:36:08

Ahoj Devce, zaujala mě tvá tréningová rychlost při běhu do práce. Nedalo mi to a mrknul jsem se, kde to zhruba běháš. Zjistil jsem, že to mám kousek od tebe celkem proběhané – Letohrad, Dolní Čermná, Mariánská hora a přilehlé kopce. Orientačně jsem si změřil na mapmyrun i trasu po silnici ze Zámělu od rybníka do U.n.O. na náměstí a má to přesně 16 km, jestli k tomu přidáváš ještě 3 km po lesních cestách, tak klobouk dolu před tvou rychlostí.

Motto: I cesta může být cíl.
avatar

Ostrava

NNN muž 21.03.2007 13:40:25

Jak dopravujete při bězích do práce „serepetle“ ( mobil, doklady,........ svačinu ) ? Uvažuji spojit příjemné (rege běh) s užitečným ( obživa ), leč představa pohybu s batohem mi nenavozuje příjemné pocity.

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 21.03.2007 13:48:36

to Mount: v Letohradu jsem minuly tyden zabloudila, ale na kole, Marianska hora tam je to zrovna skutecne na behani hezky, ale preci jen je to malinko z ruky. Toz to je velke zklamani, ze je to jen 16km, jezdim to na kole a ten muj cyklocomp ukazuje 18,5km:( toz to tam mam nastevenou nejakou kravovinu. Pak se muzu divit, ze to bezim tak „rychle“ kdyz si myslim, ze ubehnu o skoro 3km vic:) Lesikem to neni totiz az tak vyrazne dal, max asi kilometr a kousek je to od nas z baraku k rybniku a kousek po Potstejne mimo cestu, ale 3km to teda neda. Si musim ten computer seridit.

to Jarda Kolobezka: taky takhle zavodim s busem, ale na kole. Behem to musi byt mnohem lepsi, obzvlast kdyz Te cestujici potkaji na zastavce a pak az zas na konecne:) Asi ziraji…:)

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 21.03.2007 13:52:26

to NNN: tak ja nosim cyklobatuzek Axon, naprosto bez problemu, ani o nem nevim. Mam tam pas, pezenenku, svacinu, blikacky, klice, mobil a ted se kukam ze i pumpicku a lepeni na kolo:)

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Ostrava

NNN muž 21.03.2007 14:01:30

2 Devce : Zkusím. Nacvičení „přesunu“ s camelbagem se mi může „jednou“ hodit.

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 21.03.2007 14:58:41

Zmerim ten obvod kola a uvidim, ono to bude urcite i na netu nekde napsany, ty kola jsou typizovany. On je spis problem v tom, ze mam jeden tachak na bajka i silnicku a tam vim, ze je kazdy kolo jinak. Ovsem, ze by to byl az takovy rozdil?? No kuknu co tam v tom tachasu je vubec nastaveny.

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Okemos, Michigan

Celkem 918 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:24 (2007)
maraton: 3:31:03 (2007)

Shadow muž 21.03.2007 15:14:44

ad Devce: zkus www.mapmyrun.com … podle mne to funguje velmi pekne a presne, byt k me nelibosti jsem take zjistil ze domnelych 8km je jen 7.8, 11km je ve skutecnosti 10.7 atd …

Motto: Shadow
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 21.03.2007 15:29:48

trošku off topic: kola sice jsou typizovaná, nicméně doporučení pro měření obvodu kola je pojet s plně nahuštěným kolem a zatíženým předním. Když jsem to před časem měřil, tak jsem zjistil, že rozdíl mezi obvodem biku a siliničního kola je velmi malý (měl jsem 2,1 pláště na biku a celkem nafoukané). Na silnici 2151mm obvod na horáku 2113. Rozdíl tedy nějakých 38mm což jsou necelá dvě procenta, dle mého názoru zcela zanedbatelná záležitost. Teď mi došlo, že tím vlastně tak trochu popírám potřebu tlačit na přední kolo při měření;-)

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 21.03.2007 16:00:30

dik jecminku, kuknu co tam mam ted nastaveny a treba to bude aspon podobny, jako mas ty a zmerim cestou dom trasu

to shadow – on to psal uz nahore Mount, ze moje trasa ma jen 16km a ja si doted myslela, ze 18,5:) ale na trasovaci na mapy.cz mi to pise 17,5km, toz ja nevim, prece se to nemuze az tak rozchazet

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 21.03.2007 16:13:47

ještě zbývá možnost změřit za pomoci gps ;-)

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 21.03.2007 17:42:21

no tak nastaveny na tachacu je 2155 a podle toho je dnesni trasa presne 18,06km:) ale vlastne na tom nefrci, jen me prekvapovalo, ze to muze byt tak desne rozdilny

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 21.03.2007 20:11:33

na biku skoro určitě 2155 reálný obvod nemáš, je to defaultní nastavení většiny tachometrů. Reálnější bude tak 2100. Nicméně i tak (2100/2155)*18,06 = 17,6 což odpovídá tomu, co jsi naměřila na mapě, velmi dobře.

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 21.03.2007 20:23:10

No ja jela dom na silnice, takze to mozna i odpovida.

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Celkem 4546 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:11 (2011)
půlmaraton: 1:37:29 (2010)
maraton: 3:38:05 (2010)

MZ muž 21.03.2007 21:19:40

na bajku nastavuju 2055, na silničce 2095

Nalezené položky: 89 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.