Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Jak poznám, že mám boty vyhodit?

Jak poznám, že mám boty vyhodit?

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Dobříš

Celkem 1367 km
Minulý měsíc 0 km

martinha muž 13.03.2009 07:54:13

Běhám rok a půl, naběháno cca 1900 km. Ale pořád se cítím být začátečníkem a teď řeším jak poznám, že boty už dosloužily. Různě jsem se tady dočetl, že boty vydrží někomu 1000 někomu 1500 km. Já střídám dva páry bot a ty se celkem rovnoměrně rozdělily o těch mých 1 900 km. Zvenku vypadají pořád dobře, nikde se nic netrhá, tkaničky původní, podrážka nesešlapaná. Jenže mám pocit, že nohy si už nějak zvykly a tak třeba nepoznám jestli ještě tlumí jako dřív. Tlumení dělá každý výrobce jinak a třeba gel může někudy zmizet, ale nemám zkušenost jestli to poznám. Nyní jsem hodně navýšil týdenní objemy a mám u obou párů bot pocit, že cítím každý kamínek. Ale je to tím, že je bota už špatná a nebo je chodidlo citlivější? Díky za vaše zkušenosti a přeji pěkný pátek. Martin

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 13.03.2009 08:04:25

Když koupíš 1 nový pár, budeš mít s čím srovnávat. A můžeš dál střídat všechny 3 páry. Tímto střídáním se sníží riziko, že botama se zhoršeným tlumením si nějak ublížíš.

Běhat se dá i s botama, které skoro netlumí, ale je to věc běžeckého stylu. A nemůže si to dovolit běžec s vyšší hmotností.

Ale pokud píšeš o plánovaném zvyšování objemů, nezapomeň zvyšovat pomalu (ne více než 10 % v 1 až dvou týdnech) a sledovat, co to zvyšování s Tebou dělá. To je mnohem podstatnější než tlumení bot.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 13.03.2009 08:49:46

jestli cítíš kamínky a dříve jsi je necítil, je už bota určitě vytlučená. Observerova rada je jediná správná. Kup si jeden nový pár, optimálně stejný a porovnej rozdíl. Pravděpodobně bude zásadní:-)

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.