Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » suunto t1 versus sigma pc 15

suunto t1 versus sigma pc 15

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

spaca muž 16.02.2009 10:05:25

Dobry den vsem bezcum a sportsmenum. Jeste pred pul rokem kdyby mi nekdo rekl,ze budu behat delsi vzdalenost nez 2 km,povazoval bych jej za blazna.I kdyz jsem cely zivot dost aktivne sportoval-15 let karate,cvicitel ve fitku asi 2 roky,cyklistika vicemene rekreacne(cca 50km±)… tak beh pro mne byl vzdy naproste utrpeni(taky vzhledem k me postave a veku-170cm a 78kg-40let).Pak jsem se jednou nechal vyhecovat kolegou z prace(jsem prof.hasic)a tajne s vybehl na trasu cca 8km!!Tajne samozrejme proto,abych se mohl vratit z tretiny trasy a nikdo o tom nevedel.Vzal jsem si s sebou mobil,manzelce nakazal byt na prijmu,aby v pripade nutnosti mne prijela vyzvednout na trat a ucinila resuscitaci ci vlozila nitrak pod jazyk.K prekvapeni se zadny kolaps nekonal-pojal jsem to samozrejme jako ze musim hlavne prezit a dobehnout do cile bez ohledu na cas-no a od te doby vybiham na tuto trat vcelku pravidelne.Uz to neberu jako souboj o zivot a zacinam si to VAZNE uzivat.Sleduji zlepsovani casu,snizovani tepu po dobehu a i dokonce klidovy tep sel dost dolu.I na kole jsem zjisti patrne zlepseni-tam,kde jsem kopec slapal tzv na doraz,ted se citim relativne v pohode.Taky o tom zacinam vic premyslet a z toho prameni rozhodnuti poridit pulsmetr.Nechci zatim nejaky prilis slozity a tak se rozhoduji mezi Sigmou pc15 a Suunto t1.Cenova relace je priblizne stejna,priznavam,ze Suunto se mi na oko libi vic,ovsem chtel jsem ziskat nejake info od lidi,kteri tyto masinky jiz vlastni,jejich osobni zkusenosti. Dik za tyto super stranky,byly mi velkou inspiraci.

avatar

Ostrava

ostghost muž 14.04.2009 16:09:11

také se rozhoduji a pokud bych vybíral z obdobného cenového spektra asi bych zvolil http://www.behej.com/…pracant.html garmin 50. sigma nevím a suunto t1/c neumí synchornizaci s pc suunto t3/c a výše již ano jenže tam jsou zase tak milí že usb přijímač do pc stojí dalších cca 1000 czk zde i u toho nejlevnějšího garminu je v ceně.

možná to zavrhnete neb k čemu synchronizace nicméně jak píšete že rád sledujete zlepšování s pomocí např takového sw http://www.zonefivesoftware.com/…enShots1.php který je zdarma a tuším i v češtině to bude sledování o to radostnější

avatar

Praha

10 km: 0:41:25 (2010)

Bran muž 14.04.2009 18:25:47

Jen opravdu velký pozor, pokud Suunto, tak jedině modely „c“ – tedy t1c. To „c“ je zásadní a znamená, že budete moci používat komfortní textilní pás (navíc s kódovaným signálem). Bez „c“ lze použít jen a pouze takový plastový bazmek, který se neustále odchlipuje od těla a dochází k neustálým výpadkům signálu (není ani kódovaný). Rozdíl mezi těmito pásy je asi takový: Signál u obyčejného pásu max. 60% na 1 Km, u „c“ pásu i více než 99% na 1 Km. Osobně jsem měl po delší dobu možnost používat oba typy a nyní již používám výhradně „c“. Druhé Suunto jsem musel prodat…

avatar

Xman muž 28.04.2009 13:33:34

mimochodem na Mall.cz maji ve sleve Suunto t1 ktery sem si tam i poridil mam dokonce i prvni trenink…:) zatim se nestezuji ale je pravda ze kodovany je lepsi na behani v mistech kde by se data mohly michat… zatim to muj pripad neni :)

avatar

pilda muž 04.05.2009 01:29:16

sry, ze se pridavam k tehle diskuzi, ale nechtel jsem zbytecne pridavat zbytecne tema. resim podobny problem a abych rek pravdu, moc se v tom neorientuju i kdyz jsem procet pomerne spousty materialu. beham pomerne casto a rad bych sledoval postupny vyvoj a pokud mozno nejak zaznamenaval – a to pokud mozno co nejjednoduseji, cili elektronicky. tudiz je pro me dulezita propojitelnost s pc.

u sigmy, jak jsem pochopil, to nejde u zadneho modelu, coz me pomerne mrzi, ptze ceny jsou super.

dale tu jsou suunta, ktere vypadaji uzasne a urcite jsou i vyborne funkcni, ale cenove trochu mimo me moznosti (max. T3C), ale bohuzel pro komunikaci s pocitacem je treba dokoupit pod za ±1500, coz mi prijde naprosto silene. na druhou stranu je zde moznost rozsiritelnosti o footpod atd.

dale polar (RS200), opet moznost komunikace s pocitacem i kdyz mozna trochu problematicka, prilis tomu systemu neverim, resp. cetl jsem o ruznych problemech. opet moznost dokoupit footpod.

no a nakonec garmin FR50, ktery nabizi za 3000Kc vse – hrudni pas, footpod a velmi jednoduchou propojitelnost. jevi se jako nejlepsi varianta, co myslite? cena mi prijde trochu podezrela v porovnani s merici suunto a nebo polar :) (pokud by mely plnit stejnou funkci, coz znamena dokoupit footpod a u suunta i zarizeni pro komunikaci s pc) nezacnou zlobit treba bo roce, dvou? resp. jsou suunto a polar kvalitativne o tridu vys? kdyz uz se mam rozhodnout, jestli dat 3000 a za 2 roky kupovat znovu a nebo dat ted 5000 a mit vystarano, tak bych investoval ted poradne.

samozrejme je zde otazka, jestli je treba propojovat s pc a nestaci nabusit do pocitace data po dobehnuti rucne.

tak snad to neni moc zmatene, kdyztak zitra prepracuju, uz mi z toho dneska trochu hrabe .)

dik za vsechny napady a rady

avatar

Ostrava

ostghost muž 04.05.2009 11:57:24

podívat se po garmin forerunner 305 směrem na západ v usa jde už sehnat za cca 170 usd 205 nemá gps a je levnější jen o cca 10 – 20 usd. důvod je brzký příchod modelu 310×t na trh. má vše oproti suunto v ceně tj. zejména ten pod pro připojení k pc. v uk se cena 305 pohybuje tuším kolem cca 4000 czk

pod pro kolo či foot pod jdou také dokoupit ale díky přitomnosti gps u 305 nejsou tak podstatné

avatar

pilda muž 04.05.2009 12:13:13

tem s gps jsem se chtel spise vyhnout.

avatar

Celkem 10832 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:21 (2012)
půlmaraton: 1:33:53 (2012)
maraton: 3:24:55 (2011)

belpe muž 04.05.2009 19:53:44

Mám garmin FR50 + HR + footpod už takmer rok a som vcelku spokojný. Výhoda nie-GPS je hlavne v nestaraní sa o nabíjanie (moja skleróza…) hodinky nosím 24h denne. Batérie som za celý čas menil raz v hodinkách a raz vo footpode (beham do 200km mesačne). Presnosť footpodu je pre mňa ok. Nič som nekalibroval a na Bratislavskom maratóne mi nameral 42.9km, v teréne na behu Baba-Kamzík na 26km (podľa GPS) zase asi o 0.5km menej. GPS by sa zišlo, ale to riešim tak, že na trasy v teréne, ktoré chcem mať zmapované si na jeden výbeh zoberiem cyklogps garmin Edge 305. Garmin FR50 bol ako bonus pri nákupe navigácie do auta ( firemného :-) ). Footpod a Edge som kúpil cez ebay za ca. polovičné ceny oproti SK obchodom.

Motto: No pain, no gain? No pain, thank you :-)
avatar

rorda8 muž 05.05.2009 23:49:53

Bonus k nákupu za cizí peníze je úplně nejlepší varianta … Gratuluji … ;o)

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.