Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Ktorý sporttester značky Sigma?

Ktorý sporttester značky Sigma?

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

mb muž 10.08.2008 14:33:34

Ahoj všetci, som začiatočník, ktorí len v posledných mesiacoch začal behať aktívnejšie a teraz som sa dostal do stavu, že chcem svoj prvý sporttester.

Po preskúmaní ponuky na truhu a diskusií tu na fóre, som sa zatiaľ rozhodol, že nepotrebujem žiadne pokročilé funkcie, hlavne aby to poriadne meralo tep a bolo to za dobrú cenu, takže moje oko padlo na výrobky firmy Sigma a konkrétne na PC15 a radu Onyx.

Ak by sa jednalo len o cenu, tak je jasným víťazom PC15, ktorý sa momentálne dá kúpiť za 999kč. Zostáva mi však zodpovedať otázku, či potrebujem kódovaný prenos, alebo nie. Aké máte skúsenosti pri behu s nekódovaným sporttesterom? Je to veľmi zlé? Alebo máte len ojedinelé výpadky a tie vôbec nevadia?

Ako druhý bod mojej otázky, ak je dobré mať kódovaný sporttester, tak ktorý z radu Onyx si vybrať? Onyx Fit vs Onyx Pro vyzerajú, že sa líšia len v tom, že Pro má tréningy naviac, ale na tu fóre som sa dočítal, že sú skoro na nič. A čo Onyx Classic? Stojí za to, alebo mu chýbajú nejaké, podľa vás, dôležité funkcie? Fit a Pro majú možnosť uloženia niekoľkých predchádzajúcich tréningov. Je toto užitočná vec, využívate ju?

Dík za pomoc.

Marek

avatar

stamir muž 11.08.2008 09:09:53

Myslím,že kódovaný prenos má zmysel iba ak chodíš (budeš chodiť) behať ešte s niekým, kto má tiež (nekódovaný) tepák. Vtedy vzniká riziko rušenia signálu. Ja behám sám, PC15 mi stačí.

avatar

mb muž 11.08.2008 09:56:02

Ahoj, momentálne neplánujem chodievať behať s nikým. Skôr ma zaujímalo ako je to so závodmi, lebo na tie by som sa tiež časom rád začal chodiť a nerád by som zistil, že tepák je mi tam úplne na nič.

avatar

Ostrava

filo01 muž 12.08.2008 08:00:24

>>> Fit a Pro majú možnosť uloženia niekoľkých predchádzajúcich tréningov. Je toto užitočná vec, využívate ju? Ahoj, mám Onyx Fit a využívám ji furt, jednak nemusím po každém doběhu mlátit data do PC a dělám to 1× za týden a jelikož běhám stejnou trasu, tak se mi občas hodí porovnat aktuální data s jinými dny.

Motto: rekreační běžec a cyklista
avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 12.08.2008 12:42:30

[quote=mb]Ahoj všetci, Po preskúmaní ponuky na truhu a diskusií tu na fóre, som sa zatiaľ rozhodol, že nepotrebujem žiadne pokročilé funkcie, hlavne aby to poriadne meralo tep a bolo to za dobrú cenu, takže moje oko padlo na výrobky firmy Sigma a konkrétne na PC15 a radu Onyx.

Ak by sa jednalo len o cenu, tak je jasným víťazom PC15, ktorý sa momentálne dá kúpiť za 999kč. Zostáva mi však zodpovedať otázku, či potrebujem kódovaný prenos, alebo nie. Aké máte skúsenosti pri behu s nekódovaným sporttesterom? Je to veľmi zlé? Alebo máte len ojedinelé výpadky a tie vôbec nevadia? …[/quote] Už asi pět let používám Sigmu PC14 (předchůdce PC15) a jedinou starostí je měnit asi 2× za rok baterii v hrudním pásu. Při tréninku je spolehlivost bezproblémová, při závodech v ojedinělých případech zaznamená maximální tepovku okolo 200, když mé maximum je 178. Je to součet dvou předstartovních tepů, naměřených v chumlu nezvózních běžců tělo na tělo na startovní čáře. Stane se mi to tak v jednom z deseti případů. V samotném závodě jsem nezaznamenal ovlivnění druhým běžcem. Kódování signálu mně nechybí.

avatar

Nymburk

Celkem 2830 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:42 (2009)
půlmaraton: 1:35:37 (2009)
maraton: 3:47:55 (2008)

dan67 muž 12.08.2008 16:38:25

Ahoj, od loňska používám PC15, vzhledem k ceně jsem maximálně spokojen, i na okruhový měřič jsem si zvykl. Už jsem se zmoňoval i v jiných vláknech.

A rušení při závodech? Nic. Běžel jsem s ním několik závodů, včetně „masových“ akcí PIMu a bez problémů. Za cenu 1000kč doporučuji.

Motto: http://dan1967.blogspot.com/
avatar

mb muž 12.08.2008 16:59:23

Ok, tak je rozhodnute, vitazom sa stava PC15.

Tak este jedna otazka, viete o kamennom obchode v Prahe, kde sa da PC15 zohnat? Ak nie, tak sa nic nedeje – objednam cez nejaky e-shop. Len sa mi nanho nechce 2 tyzdne cakat, kym ho dorucia; rad by som s nim zacal behat cim skor. Tak ci tak, dakujem vsetkym za pomoc pri vybere ;-)

avatar

Nymburk

Celkem 2830 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:42 (2009)
půlmaraton: 1:35:37 (2009)
maraton: 3:47:55 (2008)

dan67 muž 13.08.2008 17:30:14

[quote=mb]Ok, tak je rozhodnute, vitazom sa stava PC15.

Tak este jedna otazka, viete o kamennom obchode v Prahe, kde sa da PC15 zohnat? Ak nie, tak sa nic nedeje – objednam cez nejaky e-shop. Len sa mi nanho nechce 2 tyzdne cakat, kym ho dorucia; rad by som s nim zacal behat cim skor. Tak ci tak, dakujem vsetkym za pomoc pri vybere ;-)[/quote] konkrétní tip ti nedám, ale google a cykloshopy pomůžou. a pak telefon a pražská adresa. já ho mám z nějakého cykloshopu na výtoni, neboi tam někde.

Motto: http://dan1967.blogspot.com/
avatar

Dobříš, Plzeň

Celkem 457 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:51 (2009)
maraton: 3:15:21 (2008)

Šera muž 23.10.2008 17:43:22

Ahoj, za sebe musím napsat PC15 už nikdy!
Třikrát se mi rozbil a pokaždé jiným způsobem (nefungoval hrudní pás, sloupala se barva a při zapnutí osvícení se vypne). :/

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.