Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Pomoc s výběrem bot

Pomoc s výběrem bot

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Hradec Králové

JeNo muž 20.07.2008 15:38:22

Zdravím runneři,

nějak dopodrobna jsem tady na fóru problematiku výběru bot nepročítal, tak doufám, že nějak neporušuji pravidla, když zakládám nové vlákno…? :)

[b]Chci Vás poprosit o pomoc s výběrem bot.[/b] Nemám rád dlouhé vypravování, takže stručně:

Je mi 21 let (pokud je to důležité :), 68–70 kg, 183 cm. Běhám pravidelně 2–5× týdně, vždy alespoň hodinu, především po tvrdém terénu (silnice, asfalt, něco málo lesní cesty). Nášlap bych řekl neutrální. Teď mám boty New Balance R622.

Chci nějaké, co mi nejvíce budou šetřit nožičky :) …přeci jen silnice je silnice…takže na ceně zas tak nezáleží, ale když to bude do 4 tisíc, tak se zlobit nebudu.

Předem Vám děkuji za ochotu

PS: pište sem, nebo na talavasek@gmail.com

Díky moc, Honza

Motto: JeNo, living somewhere between Hradec Králové & Rychnov nad Kněžnou. Running its very strong drug
avatar

Praha

Celkem 50065,44 km
Minulý měsíc 316,88 km
10 km: 0:33:00 (2013)
půlmaraton: 1:13:58 (2016)
maraton: 2:38:28 (2014)

Kunaba muž 20.07.2008 17:20:43

Já mam Nike air Pegasus + 2007, jsou na velkou kilometráž po tvrdém povrchu. Jsou super, perfektně tlumí,pro neutrální došlap…Mám je 14 dní, naběhal jsem na nich 170km(převážně silnice) a pocit z nich mám uplně báječnej, žádné puchýře, bolesti , prostě nic. Doporučuju tyto! :)

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 04.11.2008 21:03:27

Objevil jsem za super cenu NB768. Na stránkách New balance jsou tyto boty uvedeny jako „Běžecký model s vynikající kontrolou pohybu chodidla a stabilitou.“ a ve výčtu použitých technologií je i TS2: Část mezipodešve, která je vyrobena z materiálu s proměnlivou hustotou. Zajišťuje dokonalou kontrolu pronace a plynulý přechod mezi fází dopadu a odrazu.

Mám neutrální došlap, tj. lehkou supinaci. Myslíte, že je blbost si je kupovat? Nechci ušetřit za každou cenu, ale proběhl jsem se v nich po krámě a vyhovovaly mi. Ale zase bych nerad po měsíci zjistil, že to ¨byla chyba.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 05.11.2008 00:04:25

Šáhl jsem jednou po botách s kontrolou pronace a chyba. Prostě to dopadlo, jak to dopadlo – bloklý nerv v chodidlu (bota v podstatě mě nutila víc supinovat).

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 05.11.2008 07:10:59

Pavel Baběrád mi zase poradil, že by to neměl být problém, tak teď nevím…

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 05.11.2008 09:05:04

Hmm, tak to by mi bolo podozrive, keby mi predajca bot a byvaly vyborny maratonec, ktory by mal vediet ake problemy moze narobit nespravny vyber bot poradil, ze si ma bezec s neutralnym doslapom kupit boty s kontrolou pohybu (pre pronatorov). Nechcem vynasat sudy, ale nepotrebuje sa nahodou zbavit zasob na sklade? Advid, z vlastnych skusenosti a z pozorovania desiatok bezcov Ti mozem povedat- neriskuj to. Zranenie Ti za par usetrenych stovak nestoji. Kup si boty, ktore su urcene pre bezca s tvojim doslapom (aj NB ich ma vo svojom arzenale dost, ak uz trvas na tejto znacke).

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 05.11.2008 09:18:37

Mato: Nepsal jsem výslovně, že bych si ty boty koupil u něj. Ale forest mě nalomil a tobě nemám důvod nevěřit, takže vezmu pro neutrální došlap. Díky.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Celkem 19021 km
Minulý měsíc 0 km

tomák1967 muž 06.11.2008 09:14:01

ahoj Advide,jsi si jistý,že se jedná (jednalo) o NB 867.nenašel jsem o nich ani zmínku.možná to měly být NB 768 ? v tom případě,je to bota pro čistokrevné pronátory-můžu čestně potvrdit :) asi nic pro tebe,skutečně drží klenbu a kotník a „nutí“ nohu do supinace

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 06.11.2008 20:16:52

tomák1967: Jak říkáš, opravím to v původním příspěvku.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Dobřichov

Celkem 7103 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:16:31 (2012)
maraton: 2:50:29 (2016)

honzaherda muž 06.11.2008 20:47:44

já mám s 767 (starší model) jen ty nejlepší zkušenosti. Hlavně neskutečná výdrž, ta bota se ani nehne. Mám lehkou pronaci a když se podívám na chválené 846ky po ca 500km, tak je vidět, jak je sešlapávám dovnitř (tudíž příště pro mě 846ne, pro tebe by mohly být lepší), kdežto 767ky i po 1200km stále „stojí rovně“. Pokud vyloženě nemáš sklon k supinaci, tak bych vzal 846 – cena je taky dobrá!

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 06.11.2008 21:46:29

Jo, na ty se chystám. Mimochodem, pořád ti schovávám tu vidli. :)

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

varel muž 26.01.2009 11:13:34

Zdravím všechny. Ležím s schřipkou tak jsem tady přeložil recenzi na různé běžecké boty´, takové ty klasiky, hlavně pro ty z vás co přemejšlí o koupi na novou sezonu a nemůžou se rozhodnout. Ty co věděj co chtěj se nenechávejte nějak zviklat. Je mnoho dalších dobrejch bot, kromně těch zmiňovanejch v recenzi. Jo, není to doslovný překlad. Pro angličtináře – tady je link http://www.consumersearch.com/…unning-shoes. A pro vás ostatní moje verze:

[color=#FF0000]Pro Běžce s neutrálním došlapem či slabou pronací jsou vhodné tzv. stabilní boty. Jedny z nejoblíbenějších stabilních bot jsou Brooks Adrenaline GTS 8 a Asics GEL-Kayano 14. Oboje se vyrábí jak v dámském tak pánském provedení. Brooks Adrenaline jsou uváděné jako nejlepší koupě v posledním vydání časopisu “Runner's World” a magazín “Running Times“ zase vyzdvihuje jejich vlastnosti, například anatomický (nohu obepínající) svršek v kombinaci s výbornou podporou klenby a tlumícími vlastnostmi podešve . Brooks Adrenaline GTS 8 se mimo jiné vyrábí ve čtyřech šířkových variantách což by mělo uspokojit většinu běžců. Na druhou stranu Asics GEL-Kayano 14 je tzv. volbou editora “Runner's World”. Editoři si všímají toho že Kayano 14 má zlepšenou funkci gelu v patě a téměř dokonalé tlumení, které ale není příliš měkké. Testovací běžci z “Runner's World” a “Running Time” také oceňovaly jejich vynikající odrazové schopnosti, i když jeden běžec poukazoval na malé prokluzování paty v botě což se ale dalo odstranit speciálním způsobem vázáním tkaniček. Jiné vynikající stabilní boty jsou Nike Air Zoom Structure Triax 11 nebo Saucony ProGrid Hurricane 10, či Mizuno Wave Inspire 4 které májí například novou konstrukci upevnění paty v botě. Všechny tyto boty se vyznačují vynikající stabilitou i když Mizuno by prý slušelo lepší tlumení dopadu. Pro Lehčí běžce s neutrálním došlapem a ty s lehkou pupinací jsou zase vhodné tzv. boty neutrální. Asics GEL-Nimbus 9 jsou jedny z nejznámějších bot v této kategorii a byly vybrány časopisem “Runner's World” jako boty roku 2007. Magazín “Running Times” zase oceňuje Adidas Supernova Cushion 7 a tvrdí že Supernova model je prostě klasika a z každým novým modelem se stávají prostě lepší a lepší. Někteří běžci ale u Supernova Cushion 7 kritizují příkré zaoblení špičky a tím malý prostor pro malíček. Zajímavé také je že třeba “Runner's World” doporučuje Adidas Supernova Cushion 7 pro běžce s neutrálním došlapem či lehkou pupinací, zatímco “RunningTimes” je doporučují pro běžce s lehkou pronací (a pak si má člověk vybrat ). Magazin “Runner's World “ dává palec nahoru dalším neutrálním botám Mizuno Wave Rider 11 a tato volba je taktéž podpořena jejich dobrým ohlasem na běžeckém fóru“About.com” kde běžci oceňují Wave Rider 11 jako velmi dobře odtlumivé boty vhodné pro běžce se širokým chodidlem. Pokud někdo preferuje boty s dobrou stabilitou než měkké neutrální boty, Puma Complete Concinnity je bota, nabitá všemi možnými konstrukčními prvky stavící tyto běžky jako velmi lehké stabilní boty, oceňované na mnoha fórech spokojenými běžci. Do stejné kategorie jako Concinnity můžeme zahrnout i New Balance 902. 902ky mají bezešvý svršek, povětšinou ze síťoviny což je dělá velmi lehkými a dobře odvětrávajícími. New Balance 902 byly vybrány jako boty roku magazínem “Outside”, oceňovány pro jejich velmi dobrou stabilitu, vhodné i pro běžce se silnou pronací. Střední část podrážky je z velmi kvalitního lehkého materiálu odolného proti únavě a tedy s delší funkčnosti velmi dobrého tlumícího faktoru. Z tohoto důvodu jsou vhodné jak k tréninku, ale pro svou lehkost i k závodům. A New Balance tak jako všechny jejich modely vyrábí 902ky ve 3 šířkách. No a pro běžce s velmi silnou pronaci jsou vhodné třeba Mizuno Wave Alchemy 7 které jsou volbou na běžeckém fóru “About.com” nebo New Balance 1011 které podle časopisu “Runner's World” byly snad nejtvrdší ve své třídě ze všech modelů v roce 2008. [/color]

avatar

Dalt muž 26.01.2009 12:29:33

ahoj, tak jsem si tuhle rikal ze by nebyly od veci novy boty (preci jen se mi moje stary a prvni boty zdaji byti dost proslapanymi – Saucony shadow 9) a byl bych velmi vdecen za dobrou radu – mam 96 kg, takze muj hlavni pozadavek je co nejlepsi tlumivost (obcas bolej kolena a holene), jinak beham prevazne lesni cesty (upravene bezecke) a delsi behy na silnici – premyslel jsem nad Adidas adistar Cushion 6, ale ty se mi zdaj byt brutalne drahe (idealne bych si predstavoval boty max do 2000,–)

diky za pripadne rady zdar a silu Dalt

Motto: „Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje.“
avatar

Brno

Celkem 34782 km
Minulý měsíc 178 km
10 km: 0:39:02 (2015)
půlmaraton: 1:23:18 (2011)
maraton: 2:58:43 (2012)

Pavlis muž 26.01.2009 13:08:37

[quote=Dalt]ahoj, tak jsem si tuhle rikal ze by nebyly od veci novy boty (preci jen se mi moje stary a prvni boty zdaji byti dost proslapanymi – Saucony shadow 9) a byl bych velmi vdecen za dobrou radu – mam 96 kg, takze muj hlavni pozadavek je co nejlepsi tlumivost (obcas bolej kolena a holene), jinak beham prevazne lesni cesty (upravene bezecke) a delsi behy na silnici – premyslel jsem nad Adidas adistar Cushion 6, ale ty se mi zdaj byt brutalne drahe (idealne bych si predstavoval boty max do 2000,–) Dalt[/quote] http://www.behej.com/…selector.php Kup si cokoliv hodně tlumivého=obvykle dražší model, co ti sedne na nohu. Můj tip The best v poměru cena/výkon: New Balance 1062 na sportsite.cz za 2000,– Dá se v nich naběhat cca 1500km (ty asi s ohledem na váhu méně).

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.