Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Přesnost dat sporttesterů

Přesnost dat sporttesterů

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Kynšperk nad Ohří

Celkem 5267 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:40:09 (2010)
maraton: 3:41:43 (2011)

schonfeld muž 15.07.2008 13:01:37

V úplně jiném tématu jsme nakousli zajimavou věc. Jaká je, dle vašich zkušeností, přesnost různých sporttesterů co se týká přibližného výpočtu energetické spotřeby běžce? Předpokládám, že ty algoritmy zpracovávají nějaká obecná tabulková data v návaznosti na nasnímanou vzdálenost, rychlost a tepovou frekvenci, ale to je jen moje domněnka. Víte o tom někdo víc? Měli jste možnost někdy porovnat výsledky běžeckého náramkového sporttesteru s něčím jiným a s jakými výsledky?

Jen pro info: mám nový Garmin FR50 se snímačem tepu a footpodem a byla tady vznesena námitka že naměřených zhruba 1100 kcal při cca 14 km běhu rychlostí 10,5 – 11,2 km/hod je při mých 77 kg a 35 letech nesmysl a jde o výrazně nadhodnocený údaj.

Motto: Nur tote Fische schwimmen mit dem Strom!
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 15.07.2008 13:26:19

je otázkou, jak dalece lze tabulkovým hodnotám věřit. Například zde https://www.zdravcentra.cz/…41_2523.html v tabulce číslo deset jsou uvedeny energetické náročnosti v přepočtu na minutovou zátěž 1kg hmotnosti. Vážíš-li kolem 80-ti kg je výsledek z garmina přesně v intencích uvedené tabulky a počítám, že z nějaké takové tabulky při výpočtu vychází všechna zařízení. Skutečnost ale bude nejspíše taková, že normální jedinec se může od tabulkové hodnoty odchylovat i o desítky procent směrem nahoru či dolů. To je také důvod, proč tato čísla naprosto neřeším z náhledu ve sporttracks jsem spotřebované jouly vyhodil:-)

avatar

Ostrava

Celkem 678 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:50 (2007)

koca muž 18.07.2008 09:10:12

[quote=Jecminek­.Maselnik]je otázkou, jak dalece lze tabulkovým hodnotám věřit. Například zde https://www.zdravcentra.cz/…41_2523.html v tabulce číslo deset jsou uvedeny energetické náročnosti v přepočtu na minutovou zátěž 1kg hmotnosti. Vážíš-li kolem 80-ti kg je výsledek z garmina přesně v intencích uvedené tabulky a počítám, že z nějaké takové tabulky při výpočtu vychází všechna zařízení. Skutečnost ale bude nejspíše taková, že normální jedinec se může od tabulkové hodnoty odchylovat i o desítky procent směrem nahoru či dolů. To je také důvod, proč tato čísla naprosto neřeším z náhledu ve sporttracks jsem spotřebované jouly vyhodil:-)[/quote] Ahoj, diky za odkaz, neco podobneho jsem hledal. Jinak k puvodnimu prispevku schonfelda: Mam snimac TF Sigma PC-15, paralelne k tomu vyuzivam program Run.GPS Trainer UV, ktery mi bezi na PDA s GPS. Z obojiho mi vyleze energeticka spotreba. Predpokladam, ze Sigma ji vypocte z casu treninku, veku, vysce, vaze a TF. Naproti tomu u Run.GPS traineru se to zcela urcite nepocita z TF, kterou nesnima, ale ze stejnych osobnich udaju + udaju z GPS mereni (cas, rychlost, profil trate). Navic si volim pro dany trenink sport, ktery se pri vypoctu spotreby bere v uvahu. Jednou jsem si zapomel zmenit sport z behu na bike, tedy jel jsem na biku, ale zvolenym sportem byl beh, a nestacil jsem se divit, kolik jsem spotreboval kcal. Na trati, kterou nejvice beham (z prace), a mam prumernou spotrebu okolo 700 kcal jsem najednou spalil pres 1200 kcal, za podstatne mensi cas. Neni se co divit, pokud si program myslel, ze bezim prumernou rychlosti 24 km/h :) Jinak ja osobne preferuji spotrebu, kterou mi ukaze sporttester, ale tuto informaci beru s rezervou. Vede me k tomu ta zkusenost, ze napr. pri poslednim zavode na 10km jsem v tempu 5:03 min/km pri prumerne TF 93%TFmax spalil 784 kcal, naproti tomu tyden pred tim jsem pri treninku o delce 10,4 km v tempu 6:40 min/km pri prumerne TF 80%TFmax spalil 876 kcal.

avatar

daldrum muž 25.07.2008 12:10:18

Dovoluji si upozornit, že se chystá česká verze Sporttracks. První (neoficiální) verze je k dispozici na cyklodiskuzi (http://www.cyklodiskuze.cz/…/sporttracks).

avatar

Praha 4

Celkem 185 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:53 (1997)

SPORTBILI muž 27.07.2008 21:15:00

ahoj,mám dotaz zda někdo nevíte jak zadat do SportTracks časy v zónách ručně.Vše ostatní mi jde v pohodě zadat jen nevím jak na ty zóny. Jinak v tom českém překladu je to moc pěkný deník,doporučuji zkusit.

Dík za odpovědi SPORTBILI

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.