Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » kone a zničené lesné cestičky

kone a zničené lesné cestičky

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha

Celkem 2288 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:04 (2016)
půlmaraton: 1:27:47 (2016)
maraton: 3:13:49 (2014)

Justína žena 27.02.2008 12:45:38

Hnevá ma bezohľadnosť jazdcov na koňoch, ktorý systematicky ničia lesné cestičky v lesoparku v Prokopskom údolí. Kone vedia zničiť, rozryť, rozdupať peknú lesnú cestičku tak, že sa po nej nedá viac nieto len behať, ale ani chodiť. Než sa pôda zasa uhladí, tak naprší a jazdci (podľa môjho odhadu je ich len tak 2–3) po nej raz prejdú a po nich zostane len skaza. Zásadne chodia len po vyšliapaných cestách, nikdy nie vedľa po tráve. Kone sú pekné ušľachtilé zvieratá, ale prečo malá skupinka zadubených ľudí systematicky terorizuje svojim počínaním ostatných? Tieto lesy využíva obrovské množstvo ľudí na prechádzky, venčenie psov, bicyklovanie. Kôň tadiaľ prejde raz po daždi alebo vlhkej zemine a cesta je zničená. Druhý krát tadiaľ nejde ani sám jazdec, pretože by si jeho kôň zlámal hnáty po tak spustošenom chodníku a vyberie si na ničenie ďalšiu ešte nerozrytú cestu. Stretávate sa i vy s týmto problémom?

Motto: "Šampiona dělá umění závodit, ne dřina v tréninku." Jan Železný
avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 27.02.2008 13:04:03

Ano, každé jaro. Kombinace těžby dřeva a klestí ležící všude kolem cest, traktorů a koní, kteří zničí postupně všechny cesty, činí z lesa prostředí na jedno použití. Do prázdnin se to zase zlepší. Sucho, mírná eroze, odolní cyklisté a hlavně pěší, to pomalinku zahladí :)

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 27.02.2008 13:39:16

Koně taky skutečně nemusím a zejména ty u nás. Jezdí na nich 2 ženský, který si pak připadají děsně nóbl. Přitom v zimně ničí lyžařské stopy (letos teda ne protože žádný sníh nebyl) a zbytek roku dělají z lesních pěšin brambořiště. To mě fakt štve, ale neuděláš nic.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Dalt muž 27.02.2008 17:41:55

toz u nas je zakaz vstupu/vjezdu na koni do lesa…da se to zaridit na mestskem, urade – mno obcas presto naky ty konaky v lese potkam, ale ti jedou na kraji cesty a snazi se byt neviditelni :)

Motto: „Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje.“
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 27.02.2008 20:16:12

štve mne to hlavně na podzim, kdy tyto rozdupané stezky zamrznou. Fascinují mne rovněž koňské výkaly na asfaltových cestách v městském parku, ba dokonce i u nás na sídlišti. Ještě horší prasečina mi ale příjdou čtyřkolky, ty se v poslední době s…u všude i mimo cesty.

avatar

Praha 1

Celkem 1007 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:41:35 (2007)
maraton: 4:41:12 (2007)

Honzarunner muž 02.03.2008 08:50:11

ahoj…no me štvou spis všechny ty bobky co po nich ležej na cestach!Jak pro kolo tak i pro bežce je to dosti neprijemny pak…

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 02.03.2008 12:10:04

[quote=Jecminek­.Maselnik]štve mne to hlavně na podzim, kdy tyto rozdupané stezky zamrznou. Fascinují mne rovněž koňské výkaly na asfaltových cestách v městském parku, ba dokonce i u nás na sídlišti. Ještě horší prasečina mi ale příjdou čtyřkolky, ty se v poslední době s…u všude i mimo cesty.[/quote] Souhlasím s tebou. Také mi trochu vadí, když slušnou cestu rozdupou lidi na koních, kteří ani nemohu jet za sebou, ale musí to rozdupat v celé šířce, protože si musí povídat a jedou tak vedle sebe. Ale koně přeci jen tak nějak do lesa a přírody patří a chci li běhat v přírodě, musím počítat i s nimi a jejich „koblížky“. Co však do lesa rozhodně nepatří jsou borci na čtyřkolkách a enduro motorkách. Těch se u nás také bohužel začíná vyskytovat stále víc. Zvláštní, že na ty si myslivci nějak netroufnou. Přesto, že hlukem a smradem ruší a obtěžují zvěř mnohem víc, než kdokoli jiný.

Motto: http://skyrunning.cz
Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.