Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Jak předcházet křečím?

Jak předcházet křečím?

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha

Celkem 6393 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:06 (2007)
půlmaraton: 1:30:00 (2007)
maraton: 3:08:39 (2007)

Mount muž 19.01.2006 13:26:55

Čau vespolek, začal jsem si pomalu zvyšovat týdenní dávky běhu – teď se dostávám nad 50 km. Při plavání (jednou týdně), když zkouším kraulové nohy, mě chytají nebo občas v noci budí křeče v nohách. Nechci se ládovat práškama a předpokládám, že mám nedostatek hořčíku. Máte nějakou zkušenost, jak dostat do těla chybějící látky přirozenou cestou. Chtěl bych si obohatit jídelníček – měl by tam být asi nejenom hořčík, ale taky vitamíny B, B6 a E a případně další křečově preventivní látky. Dík za rady Mount

Motto: I cesta může být cíl.
avatar

Praha 4 - Háje

Celkem 1125 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:50 (2006)
půlmaraton: 1:32:19 (2006)
maraton: 3:38:00 (2006)

Tucnak muž 19.01.2006 13:37:54

měl jsem podobné problémy s křečemi, vyřešil jsem to 2×-3× týdně šumivými tabletami hořčíku.

T.

Motto: Viktor Machek [url=http://www.behej.com]Behej.com[/url] Běžící Tučňák ICQ: 132533346
avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 19.01.2006 13:38:48

Mám zkušenost, že bohatě stačí pestrá, ale normální strava, jen je třeba brát v úvahu dehydrataci a vyšší výdej těchto látek potem. Jinými slovy, stačí, když člověk více jí (to asi každý z nás běžců) a přiměřeně doplňuje tekutiny, nejlépe pramenitou vodou (ha ha, jen jí najít, že?) nebo přes šťávy z ovoce (nemyslím ty hnusné džusy, co se tak tváří). Mně velmi vyhovuje jablko nebo hruška. Vyšší příjem vitamínů a minerálů přijde přirozeně na jaře s čerstvou zeleninou, teď bych to moc neřešil. Tělo stejně neumí moc zpracovat syntetické doplňky, tak proč za ně vyhazovat peníze, že?

avatar

Ostrava

NNN muž 19.01.2006 14:29:56

[quote=Mount]Čau vespolek, začal jsem si pomalu zvyšovat týdenní dávky běhu – teď se dostávám nad 50 km. Při plavání (jednou týdně), když zkouším kraulové nohy, mě chytají nebo občas v noci budí křeče v nohách. Nechci se ládovat práškama a předpokládám, že mám nedostatek hořčíku. Máte nějakou zkušenost, jak dostat do těla chybějící látky přirozenou cestou. Chtěl bych si obohatit jídelníček – měl by tam být asi nejenom hořčík, ale taky vitamíny B, B6 a E a případně další křečově preventivní látky. Dík za rady Mount[/quote] Bych tak odhadl , že zvyšuješ dávky a zanedbáváš regeneraci. Pokud se snažíš zatěžovat svaly, které plně nezregenerovaly pak je nástup křečí pravděpodobnější ( vlastní zkušenost ).

PS: vítězové musí umět (i) odpočívat

avatar

Praha

Celkem 6393 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:06 (2007)
půlmaraton: 1:30:00 (2007)
maraton: 3:08:39 (2007)

Mount muž 19.01.2006 15:01:14

[quote=Tucnak]měl jsem podobné problémy s křečemi, vyřešil jsem to 2×-3× týdně šumivými tabletami hořčíku.[/quote] Pokud to jinak nepůjde, tak to asi udělám, ale chtěl jsem to do sebe dostat v normální stravě. Nechtěl bych mít ráno před sebou sadu přípravků a tablet, které do sebe musím dostat, abych byl fit. Už teď se láduju multivitamínem každý den.

[quote=Radek]Mám zkušenost, že bohatě stačí pestrá, ale normální strava, jen je třeba brát v úvahu dehydrataci a vyšší výdej těchto látek potem …[/quote] Je pravda, že loni jsem na jaře a v létě při delších bězích nosil pití s sebou a teď v zimě piju, až po doběhnutí, ale při běhu mě zatím nikdy křeče nechytly. Při maratonech poctivě od 15 km na občersvovačkách dlabu sůl.

[quote=NNN]Bych tak odhadl , že zvyšuješ dávky a zanedbáváš regeneraci. Pokud se snažíš zatěžovat svaly, které plně nezregenerovaly pak je nástup křečí pravděpodobnější ( vlastní zkušenost ). PS: vítězové musí umět (i) odpočívat[/quote] Běhám tak 3 – 4 x týdně a až bude víc světla, tak chci přidat. Do těla si dávám jen v sobotu, kdy běhám přes 20km s Mirkem K., ale volnějším tempem. Před během se poctivě rozcvičuju a unavenej se necítím. K tomu chodím v pondělí večer plavat, hlavně jako regeneraci. Myslím, že mám největší mezery v jídelníčku.

Mount

Motto: I cesta může být cíl.
avatar

Praha - Jižní Město

Ofelie 19.01.2006 15:08:17

Ahoj, plavu i běhám pravidelně a s křečemi z kraula jsem se trápila celou minulou sezónu. Hořčík jsem zkoušela, ale nijak valně nezabíral.. Nakonec jsem vypozorovala, že spouštěčem je únava (třeba po delším běhu, nebo jiné nezvyklé zátěži) a pak taky prochlazení. Takže, podle svých zkušeností můžu doporučit – prohřát lýtka a šlapky nohou před plaváním v horké sprše, nepostávat dlouho u kraje, nenechat nohy prochladnout. Taky kontroluj, jestli kopeš uvolněně (krásně je to vidět s ploutvema).

avatar

Nové Město nad Metují

pavol hloska muž 20.11.2006 18:48:48

[quote=Mount]Chy­tají mě občas v noci křeče v nohách. Nechci se ládovat práškama a předpokládám, že mám nedostatek hořčíku. Jak dostat do těla chybějící látky přirozenou cestou? Mount[/quote] Ájurvéda má směs přírodních minerálních látek pod názvem Černá sůl. Vzhledově je růžová, ale při použití některá zrníčka zčernají. Voní po vajíčkách, jako minerální voda v lázních. Hořčík je obsažen také v kakau nebo čokoládě, což je snadno dostupné a pro někoho i lahodné. Nejlepším zdrojem všech potřebných látek pro tělo je výživa na míru. Viz 3. díl seriálu o ájurvédě.

Motto: Pavol Hlôška
avatar

Praha

Celkem 6393 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:06 (2007)
půlmaraton: 1:30:00 (2007)
maraton: 3:08:39 (2007)

Mount muž 21.11.2006 12:38:42

[quote=pavol hloska]Ájurvéda má směs přírodních minerálních látek pod názvem Černá sůl …[/quote] Dík za rady, křeče mě trápily před rokem, stačilo zvýšit tréninkové dávky a přestalo to :). Před velkou zátěží si občas preventivně vezmu hořčík, jinak mi už bohatě stačí to kakao. Do přípravků od ájurvédy, ani do výživy na míru bych nešel, … čemu nevěřím, do toho prostě nejdu :).

Motto: I cesta může být cíl.
Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.