Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Jak moc při závodě pijete

Jak moc při závodě pijete

Nalezené položky: 39 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Praha - Klánovice

Celkem 24666,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:21 (2007)
půlmaraton: 1:26:18 (2007)
maraton: 3:02:54 (2010)

Ondra1 muž 14.09.2006 09:33:00

[quote=Oslík]Tak díky za názory. já to myslel tak, že když se běží třeba 10 km někde ve městě, třeba 5 okruhů, tak si tam můžu někam položit pití a je to v pohdě, ale jinak taky při závodech nepiju. Na tréninky si vodu beru jen když mám úseky na stadionu, jinak mě to nebaví nosit… Já jinak dřív pil obyč. čaj a teď si na závody vozim minerálku. Ionťák nevim, podle mě je to zbytečný, když má člověk někdy 4 závody za měsíc, tak ten ionťák asi udělá v těle svý… :-([/quote] Ve škole nás učili, že pokud trvá zátěž do 1 hodiny, nemá z fyziologického hlediska smysl pít vůbec. Tělo má dostatečné zásoby vody na tuto dobu a tu vypitou stejně bezprostředně nepotřebuje. Pokud není extrémní horko, nebo není člověk lehce dehydrovaný už když do závodu jde, myslím, že se z toho dá vycházet. Pití na 10 km trati je spíš pocitová pomoc, než že by to přímo pomohlo výkonu. Na druhou stranu, když se po tom člověk cítí lépe a nemá nepříjemné sucho v puse, může se mu pocitově běžet daleko lépe a tím lepšího výkonu dosáhne.

Jde o to, že tím, že nepiji, neztrácím čas při závodě. Když budu pít během závodu, nic tím samozřejmě nezkazím a nemusím tolik doplňovat tekutiny v cíli. Člověk totiž může doběhnout na hranici dehydratace a bezprostředně po závodě musí ztracenou vodu doplnit. Během hodinové zátěže by ale dehydratace nastat neměla.

Takže pokud půjdu na osobák, určitě to vydržím a půjdu bez pití. Pokud ale půjdu vyklusat druhý den po Kladně na Grand Prix, klidně se u každého stolku zastavím:-)

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
avatar

Dřínov

Celkem 48 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:27:00 (1997)

Pem 14.09.2006 14:49:28

[quote=ironman]to Oslík: ten postup je ověřený od mnoha mých kolegů ironmanů, ale i maratonců a třeba taky lyžaře Martina Koukala. Myslím, že mých 10 ironmanů hovoří za vše… Ale pozor je třeba dodržet postup! Tj ředit a bez bublin.Jinak já bych zase nemusel isostar, přestože si ho někdo chválí jako ideální nabuzovací nápoj, osobně preferuji z ionťáků spíše Isodrinx od Nutrendu, nebo gatorade. O isostaru se říká, že je již překonaný. Voda ano, pokud chci zapít gel, nebo powerbarku, na to je voda 100% nejlepší.[/quote] Jsem amatér, ale Coca-Colu opravdu podporuju. Žádné ionťáky jsem nikdy nepil, ani nevím kolik stojí. Na moje běhání stačí voda. Ale osobní zkušenost s Colou: Na treku v Peru, ktery jsem „odhadl“ na 3 dny jsme koupili jídlo jen na ty tři dny. No a šli jsme to 4 dny .Bylo to okolo Huascaranu a s plnýma báglama, ve výšce okolo 3,5–4,5 tisíce nad mořem. Čtvrtý den po celodenní tůře bez jídla jsme přicházeli k vesnici a já si nepřál nic jiného než colu. A cola tam samozřejmě byla :-) Je to fenomén a energetická bomba. A podle vašich rad ji zkusím i při běhání.

Motto: Keep walking! Johny Walker!
avatar

Praha

pug muž 14.09.2006 14:54:26

ještě bych jen doplnil k těm ionťákům. Jejich spotřeba je více dílem marketingu než fyziologické potřeby. Chápu, že ne všichni mají znalosti z oblasti chemie, biochemie a fyziologie. Ale určité míře manipulace se dá zabránit tím, že si nejprve dobře vyslechnete CO a KDO vám říká a potom si zjistíte KDO HO SPONZORUJE a pak si dáte dohromady dvě a dvě, podíváte se co nabízí konkurence a budete používat VLASTNÍ HLAVU (ve spojení s „guglostrojem“ to jde ještě lépe). A nespěchejte, protože lidské tělo je mimořádně chytrý agregát a tím, že byste třeba měsíc nepili ionťák se rozhodně nezadrhne. Spousta sportovců a dietologů (bohužel i lékařů) žije v takové podivné schíze, protože jsou placeni za propagaci výrobku a zároveň sami vědí nejlépe, co je a co není potřeba a co je už příliš.

avatar

Praha

pug muž 14.09.2006 14:58:23

[quote=trava]můžu potvrdit co jste psali nahoře, a doplnit, že z „občasně pravidelného“ pití ionťáku v jarním období, kdy začínalo teplo, jsem měl pocity průjmu a občas „a teď to není pro dámy“ ze mě vyšel i takový jako hlen. Prostě a zkrátka všeho s mírou. Nicméně můžu vřele doporučit na vyzkoušení Gatorade, použil jsem ho v Kladně a nebyl sebemenší problém a ani pocit překyselenýho žaludku. Prodává se už hotový v 0.5l flašce jako na kolu nebo jako prášek v plechovce.[/qu­ote] Mrkni se prosím na obal, pokud ho ještě máš. Moc by mne zajímalo, jestli tam byla fruktoza. To by se docela rýmovalo k těm tvým potížím. Tento cukr totiž osobně považuju za jeden z nejvěších podfuků v oblasti sportovní výživy. A zhruba v polovině výrobcích na trhu je.

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 06.03.2007 11:15:03

Dáte si při PIMu nealko pivo? Asi by to chtělo vyzkoušet v tréninku, ale to bych si ho musel někam schovat tak, aby se mi chladilo. A studené by asi byl šok pro žaludek a teplé by nebylo dobré. Zkoušel jste to už někdo?

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 06.03.2007 12:47:57

Nealko pivo se občas vyskytuje jako varianta občerstvení v závěrečné části některých německých maratonů. Neměl jsem odvahu to vyzkoušet :)

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Stará Huť

Celkem 4847 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:07:24 (2005)

Pavlína žena 06.03.2007 12:51:35

Při závodě jsem to nezkoušela. Jinak při tréninku pijeme v pohodě studený a nic se neděje. Některé trasy máme okolo hospody. Dobrej ionťák, ne? Myslím si, že je to individuální. Já třeba špatně snáším sladký ionty.

Motto: renesance
avatar

Praha

pug muž 06.03.2007 13:43:28

Co se týká příjmu tekutin při výkonu, optimální jsou hypotonické, chladné (0–8°C) a kyselé nápoje. Já používám jako neojoblíbenější hyratovadlo „chlupatou vodu“.

avatar

millhi muž 07.03.2007 09:48:08

[quote=pug]Já používám jako neojoblíbenější hyratovadlo „chlupatou vodu“.[/quote] Ježišmarjá – co to je?

Nalezené položky: 39 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.