Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » běh a kolo, jde to dohromady?

běh a kolo, jde to dohromady?

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Plzeň

Myšuta žena 05.07.2007 10:31:58

Kombinujete někdo kolo s během? (Nemyslím tím duatlonisty ani triatlonisty, ale triatleti prominou – normální lidi :)). Občas si připadám jako schizofrenik … když sedím na kole, tak bych jenom jezdila a když se jdu proběhnout, tak okamžitě začínám střádat plány, na který maraton začnu trénovat. No, a to se mi právě stalo. Mám vyhlídnutý jeden na začátku září, jenže mezitím bude týdenní dovolená na MTB a pár víkendů s kolem, tak teď zase nějak nevím. Už jste někdo třeba místo dlouhých výběhů jezdil na kole? Máte nějaké zkušenosti?

avatar

Celkem 66157 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 05.07.2007 15:15:50

Jsem sice TT a ne normalni clovek, ale moje (a nejen moje, potvrdilo mi to par bezcu, co zkouseli prejit na duatlon) zkusenost je takova, ze jakmile pridam na kole objem nad 100/tyden, tak zacne klesat rychlost v behu. V breznu beham v pohode z plneho treninku 10km po 37´, ale v kvetnu, ac treba udrzim objem tak je desitka najednou naplno s bidou pod 38´. A navic totalne odejde pocit lehkosti pri behu a zbyde pouze drina.

Motto: Never give up!!!
avatar

Dobřichov

Celkem 7103 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:16:31 (2012)
maraton: 2:50:29 (2016)

honzaherda muž 05.07.2007 19:30:22

jako cyklista mohu říci, že po zvýšení objemu běhu to pak na kole jde, akorát jsou nohy takové zatuhlé. Nicméně i odskočení si na 6h do Stromovky mi nečinilo problém. Pro běžce s ambicemi není nejvhodnější změna v tréninku, ale pro „normální“ to nepovažuji za nijak významné. Jestli chceš dát M za 3:15, tak bych se na kole moc neštval a radši běhal, ale jináč bych to tolik neřešil!

avatar

Pardubice

10 km: 0:35:17
půlmaraton: 1:15:58

alfun muž 06.07.2007 19:29:35

Myslím, že kolo vůbec neškodí a může mít spíš pozitivní vliv. Vemte si třeba triatlonistu Ospalého, který loni vyhrál MČR v běhu do vrchu… porazil všechny běžce. I když asi jak pro koho… já pokud mam možnost, tak 1–2× týdně jedu na kolo (mimo běhu).

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 09.07.2007 10:49:40

[quote=Myšuta]Kom­binujete někdo kolo s během? (Nemyslím tím duatlonisty ani triatlonisty, ale triatleti prominou – normální lidi :)). Občas si připadám jako schizofrenik … když sedím na kole, tak bych jenom jezdila a když se jdu proběhnout, tak okamžitě začínám střádat plány, na který maraton začnu trénovat. No, a to se mi právě stalo. Mám vyhlídnutý jeden na začátku září, jenže mezitím bude týdenní dovolená na MTB a pár víkendů s kolem, tak teď zase nějak nevím. Už jste někdo třeba místo dlouhých výběhů jezdil na kole? Máte nějaké zkušenosti?[/quote] Já kolo s během střídám více méně pravidelně a problémy mi to nedělá. Jen si dávám pozor, aby poslední trénink před závodem v běhu byl běh (nejlépe regenerační), protože jinak bych měl při závodě nohy poněkud ztuhlé. Před závody na kolech to neřeším, tam je to úplně jedno. Jak jsem pozoroval na svých výkonech, tak můžu říct, že běh je výborný doplněk pro cyklistický trénik, zatímco kolo je pro běh doplňkem jen dobrým (tzn. že pokud chceš při běžeckém závodě dosáhnout času na hranici svých možností, tak bych týden před tím na kole nejezdil).

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.07.2007 11:00:31

Ako bezec a len lahko rekreacny cyklista z donutenia (vdaka vypadkom v behu kvoli zraneniam) Ti mozem poradit ako ‚normalny‘ clovek. MTB, trenazer ci silnicka su dobre doplnky na nahananie obecnej vytrvalosti pre beh, pokial sa to kombinuje s behom aspon 1:1. Motoricka pamat a jej udrzanie je dolezita pre slusne vykony v behu. Ono staci sa ist po bicykli prebehnut na 6km so zopar rovinkami a hned je to uplne iny svet, ako keby si iba cisto bicyklovala… Ked mam dlhsi vypadok z behu a pravidelne a vela sa vozim na bicykli, tak mi to trva cca 6–8 tyzdnov, kym sa citim pri behu plynulo a lahko. Nejde ani tak o kondiciu, ako o zatuhnutost a stratu rychlosti, pocitu spravneho tempa a schopnosti absorbovat dopady. Najlepsie je to kombinovat, ked to inak nejde a nemat viac ako 2 dni po sebe vypadok z behania. Pokial Ti vsak nezalezi na vykonoch a chces zavod iba dobehnut, tak by som to moc neriesil.

avatar

Plzeň

Myšuta žena 09.07.2007 12:13:44

Děkuju za postřehy, asi to opravdu nebudu řešit a prostě si budu užívat i kolo i běh – ten teď co nejvíc to půjde. Ten M bych chtěla dát po čtyři hodiny, takže žádný světový rekord. Taky jsem zjistila, že celkem pomáhá po kole a před během se pořádně protáhnout. Člověk potom není tak ztuhlý, jenom přemoct lenost (což mi občas připadá jako velmi těžký boj). Taky jsem teď jednou zkusila (abych zjistila jaké to je) se jít proběhnout hned po kole. To by mě zajímalo jak to vy triatleti děláte … hned na začátku se mi nohy proměnily v dřevěné špalky a tak jsem zvolňovala a zvolňovala… ale nakonec jsem přece jenom kousek odklusala :) .

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 09.07.2007 23:51:12

nejsem triatlet ani nahodou :) (mam za sebou jediny TT a k tomu jeden bezecky zavod tesne po 90km na kole). moje zkusenosti te mozna budou ale zajimat vic nez od triatleta zavodaka… ztuhlost noh jsem citil v obour pripadech. ale v obou pripadech to po chvili preslo. zacatek behu je ale nutne zvolit asi trochu volneji, nez by dana vzdalenost zaslouzila. pak se bezelo vicemene obvykle s ohledem k unave z kola. zalezi asi dost na OV.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 10.07.2007 08:08:36

[quote=Luckybo­y]nejsem triatlet ani nahodou :) (mam za sebou jediny TT a k tomu jeden bezecky zavod tesne po 90km na kole). moje zkusenosti te mozna budou ale zajimat vic nez od triatleta zavodaka… ztuhlost noh jsem citil v obour pripadech. ale v obou pripadech to po chvili preslo. zacatek behu je ale nutne zvolit asi trochu volneji, nez by dana vzdalenost zaslouzila. pak se bezelo vicemene obvykle s ohledem k unave z kola. zalezi asi dost na OV.[/quote] Máš úplnou pravdu. Já triatlony občas zkouším (3–4 do roka i když vzhledem k mému katastrofickému plavání s bídnými výsledky) a musím potvrdit, že jde hlavně o ten začátek. Taky však záleží na tom, v jaké intenzitě se končí cyklistická část. Pokud se dojíždí úplně naplno, tak se taky musí počítat s tím, že doba než se nohy „správně rozeběhnou“, bude delší.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 10.07.2007 10:26:41

jasne tohle je uz o zkusenostech a o tom jak si kdo na kole v zaverecnych kilacich pred behem umi a jestli vzhledem k prubehu zavodu vubec muze odpocinout aby nevbihal do posledni casti znicenej…

kdyby bylo hezky pocasi, tak bych se na tema beh a kolo vyjadril obsirneji, takle kombinuju jenom beh a plavani… ale jestli se pocasi zlepsi tak po par tydnech snad budu mit nejake vlastni poznatky a nebudu zavisly na zprostredkovanych od Mata a dalsich :)

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 24.09.2007 07:43:49

Lidičky poraďte. Během víkendu jsem si dost zrasoval nohy a (zadek) na horáku. Během celého roku na kole nejezdím. Dnes chci běžet hodinovku, aspoň se tedy zúčastnit. Myslíte, že to stačí rozhýbat abecedou před startem, nebo máte specialní triatlonistic­ké fígle?

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 24.09.2007 10:29:56

[quote=minusak]Li­dičky poraďte. Během víkendu jsem si dost zrasoval nohy a (zadek) na horáku. Během celého roku na kole nejezdím. Dnes chci běžet hodinovku, aspoň se tedy zúčastnit. Myslíte, že to stačí rozhýbat abecedou před startem, nebo máte specialní triatlonistické fígle?[/quote] Já bohužel žádný fígl nemám, ale při tvé výkonnosti si s tím myslím poradíš.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 24.09.2007 13:22:14

2 minusak: Tak abys měl alepsoň nějakou odpověď: zkusil bych pořádný strečink, třeba i před rozklusem a po rozklusu, abecedu a pak odstartovat do závodu – třeba to povolí… Ale při kole zatěžuješ prakticky jiné svaly než při běhu, tak by to nemuselo být moc hrozný. A přinejhorším to dojdeš… :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Praha 2

Celkem 9770 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:34 (2005)
půlmaraton: 1:41:54 (2005)
maraton: 3:45:56 (2005)

Serža muž 25.09.2007 15:15:07

mě se kolo osvědčilo zejména když mě z běhu bolely kolena – lehkej cyklistickej trénink výrazně urychlil regeneraci

Motto: Per aspera ad astra
Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.