Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Triatlonový trénink » 3,8-180-42 tipy, rady, zkušenosti

3,8-180-42 tipy, rady, zkušenosti

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 19.06.2007 06:38:15

protože se už Otrokovice přiblížily na tak maličký dostřel, že kdykoli na chvliku hledím „do blba“, přistihnu se, že o nich přemýšlím, dovolil jsem si ve vlaku do Prahy založit toto vlákno. Ve fóru je několik absolventů ironmanských tras, které bych chtěl poprosit, zda by se s námi nepodělili o svoje postřehy. Na mysli mám teď zejména různé odkoukané šikovné vychytávky, případně zmapované vlastní chyby, čemu se vyhnout v jídle nebo na co se naopak zaměřit… Je mi jasné, že spousta věcí se tady už řešila separátně (pamatuji si třeba výživu…), nicméně třeba takový „sumář“ informací na jednom místě pomůže i někomu dalšímu.

avatar

Celkem 66048 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 19.06.2007 09:25:35

nejvetsi vychytavka je neprekopnout kolo. Tzn. 120km si jet svoje na pohodu a nevsimat si, jak to kolem me svisti.Pokud na to mam tak muzu na konci kola lehce zrychlit, ale vetsinou staci nezpomalit. To same plati i o zacatku behu, kde je treba bezet hlavou a hlidat se abych pravidelne jedl a pil.Obecne bych rekl, ze nejake velke vychytavky nejsou. Strava je vysoce individualni a pokud ji do ted nekdo nema otestovanou, tak se pousti na velmi tenky led.

Motto: Never give up!!!
avatar

Celkem 613 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:45:23 (2005)

Honza420 muž 19.06.2007 11:05:17

Velmi dobrý nápad. Já bych rád požádal o radu vzhledem k speciální dietě v tomto týdnu. Vím celkem co jíst ale zajmalo by mě co pít do středy a potom od středy do soboty, eventuelně nějaké dobroty na poslední dva dny jenom těstoviny se sice zvládnout dá ale je možné nějaké zpestření jídelníčku? Díky

avatar

Celkem 66048 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 19.06.2007 11:47:06

od stredy sacharidy a hodne, tedy testoviny, ryze, brambory, sladkosti … vyber je podle me siroky. Pit do stredy mineralky, zeleny caj, od stredy slazene napoje.

Motto: Never give up!!!
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 19.06.2007 21:21:09

jak budete řešit v Otrokovicích pitný režim? Dá se spolehnout na servis pořadatele, nebo si nachystat pro doprovod kádě s pitím? Počítám, že nějaké bidony s pitím na kole budou…

avatar

10 km: 0:41:09 (2007)
maraton: 3:22:31 (2007)

Mireku muž 19.06.2007 22:00:50

Ahoj, vlastní zkušenost – stravovací a pitný režim loni byl v Otrokovicích loni bez problemů, pití nabízejí dostatek – během kola na otáčce bidony s ionťákem a neperlivoou rajeckou 0,75 v praktickém nevratném balení – tak to chce vždycky nafasovat na okruh 30 km novou láhev a vypít během okruhu. Na běhu je dostatek všeho – voda, ionty, kola …ale z vlastní zkušenosti musím přiznat že jsem druhou polovinu maratonu běhal na vodu a nealkoholické pivo.. :-)) Mimochodem pořadatelé ho měli taktéž v nabídce. A musím přiznat,že po všech těch tlamolepech to byla bomba :-))) Občerstvení bylo na otáčkovém 5,5 km celkem 3× takže se po nějakém tom hltu v úmorném parnu člověk na další občerstvovačku člověk doplazil. Závodní režim je vždycky o konkrétním pocitu během ávodu. Také jsem byl „nabušený“ informacemi, jak se budu během závodu živit a místo gelů a musli jsem nakonec upřednostnil na občerstvovačkách rohlíky se šunkou / protože enegretické tyčinky v tom vedru byly děsné – za jízdy na kole byly obtížně poživatelné /. Zkrátka je to asi o tom co kdo snese a jaký má žaludek. Ale určitě platí stále od začátku cyklistiky stále dokola pít – jíst – pít – jíst – pít – jíst atd. dříve něž bude pozdě… Přeji všem nováčkům i zkušeným matadorům co nejlépší a nejpříjemnější zvládnutí Moraviamana !!!

avatar

Brno

michalu muž 20.06.2007 08:28:51

Dporovod je výhoda, můžeš si nechat podat svůj ionťák. Na občerstvovačce se občas stane chybka a místo ionťáku dostaneš kolu, nebo bidon není úplně plný a vzhledem k tomu, že v Otrokovicích je mezi občerstvením 30km a většinou bývá pekelné vedro, tak to může být hodně nepříjemné.

Jinak výživu před závodem bych příliš neřešil, ani nějaké velké ládování cukrama. Ty by měly být dostatečně doplěny kombinací běžné stravy a tréninkového téměř odpočinku.

Jinak hlavní tip bych měl ke způsobu jízdy na kole. Je dobré se už od začátku protahovat, jezdit ve vzpřímené poloze, případně ze sedla všude, kde to nezpomaluje (zatáčky, kopce, místa se špatným asfaltem). Šetří se tím záda a zadek na druhou polovinu kola, kdy většina lidí už není schopna jet v leháru ani po rovině proti větru.

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.