Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Triatlonový trénink » Plavecká rýma

Plavecká rýma

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Liberec

10 km: 0:45:22 (2014)
půlmaraton: 1:38:39 (2013)
maraton: 3:35:14 (2013)

Jonas muž 01.07.2013 21:18:32

Když jsem minulý podzim začal intenzivněji trénovat v bazénu (3–5× týdně), netušil jsem, že se mi z toho vyvine „bazénová rýma“ – tedy něco jako alergická reakce na chlorovanou vodu. Od určité doby prakticky po každém tréninku jsem z bazénu odcházel s nosem, ze kterého mi teklo jako při klasické nebo pylové rýmě. V noci se nedalo spát bez nosních kapek. Většinou to trvalo den až dva, než se zase sliznice uklidnila.

Těšil jsem se na jaro, až opustím bazén a začnu plavat ve volné vodě bez chloru. Jenže rýma se mi začala projevovat i tam a úplně se stejným průběhem a trváním. Trochu jsem hledal na internetu a zjistil, že je nás – podobně postižených – víc. Rada zněla: pořídit si skřipec na nos (angl. nose clip). Nejdřív se mi to zdálo legrační a nedůstojné sportovce, ale nakonec jsem si ho pořídil (od Areny ve slevě za 99 Kč v Intersportu). Výsledek je takový, že rýma se už nedostavuje, a to ani když chodím plavat ven v těchto chladných dnech. Žádný negativní vliv na pohodu a efektivitu plavání jsem nezaregistroval.

Třeba moje zkušenost pomůže i dalším.

avatar

Celkem 3392 km
Minulý měsíc 0 km

jmaselnik muž 02.07.2013 09:05:11

>> Jonas, 01. 07. 2013 21:18:32

dobrý tip, vyzkouším. Já letos čelím této patálii tím, že neplavu :-)))

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.