Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Tereza Zimovjanová se na mistrovství světa v Montrealu probila do TOP20

Tereza Zimovjanová se na mistrovství světa v Montrealu probila do TOP20
foto: World Triathlon

Česká triatlonová asociace | 15.08.2021 | přečteno: 1872×

Na své zatím nejlepší umístění v závodech mistrovství světa dosáhla česká triatlonistka Tereza Zimovjanová, která vybojovala v Montrealu při super sprintu skvělé 19. místo! V neděli 15. srpna se v Kanadě postaví na start štafety, nebude mezi nimi chybět ani ta česká!

Česká reprezentantka se v nečekaně horkém kanadském počasí postavila na start celkem čtyřikrát během dvou dnů, pokaždé přitom absolvovala distance super sprintu (0,3 – 7,2 – 2 km). V pátek se konaly kvalifikační rozjížďky a opravné jízdy.

Do nich nastoupila hned čtveřice Čechů. Svou premiéru v závodech MS prožili v Kanadě Alžběta Hrušková (celkově 35.) s Radimem Grebíkem (33. místo), kteří se mezi finálovou třicítku neprobili. Defekt při cyklistice vyřadil ze hry o postup Jana Volára (38. místo). Jedinou postupující se tak stala právě Zimovjanová.

Sobotní finále se konalo eliminační metodou. Do první finálové jízdy nastoupilo 30 triatlonistek, do druhého finálového kola jich postoupilo o deset méně. Nejlepší dvacítka pak bojovala o 10 míst ve třetím a rozhodujícím finálovém kole.

Zimovjanová šla v prvním finálovém kole z vody na 20. pozici, na dlouhém přeběhu do prvního depa se pak snažila smazat část z třináctivteřinové ztráty. Z depa odjížděla drtivá většina třicetičlenného startovního pole pohromadě a v zatáčkách montrealských ulic se z něho oddělila jen trojice favoritek. Zimovjanová vybíhala z druhého depa jako čtrnáctá. V běžecké části si pohlídala pozici v postupové dvacítce – finišovala jedenáctá! „Nevěděla jsem přesně, jak jsem na tom a jestli se někdo nechystá do finiše sprintovat, tak jsem raději nešetřila žádné síly. S tímhle umístěním jsem opravu spokojená,“ řekla Zimovjanová.

Ve druhém finále vybíhala Zimovjanová z vody jako dvacátá, kvůli patnáctivteřinové ztrátě na čelo se jí následně nepodařilo zachytit osmičlennou skupinu favoritek, která pak v průběhu cyklistiky svůj náskok na soupeřky průběžně navyšovala. Česká triatlonistka pracovala ve skupině na 13. až 20. pozici. Z ní si doběhla pro 19. místo, čímž si vytvořila své nové maximum v závodech mistrovství světa!

„Ta patnáctiminutová pauza mezi finálovými jízdami je opravdu hodně krátká. Už ve vodě jsem byla hotová, na kole mě pak braly křeče. Ale myslím, že s výsledkem můžu být spokojená, ostudu jsem tu neudělala,“ řekla česká závodnice s úsměvem.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

ČTA muž 15.08.2021 09:14:22

Na své zatím nejlepší umístění v závodech mistrovství světa dosáhla česká triatlonistka Tereza Zimovjanová, která vybojovala v Montrealu při super sprintu skvělé 19. místo! V neděli 15. srpna se v Kanadě postaví na start štafety, nebude mezi nimi chybět ani ta česká!
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.