Triatlonistka Zimovjanová poprvé v TOP 10 na SP, v Mexiku byla sedmá

Česká triatlonová asociace | 19.06.2022 | přečteno: 950×

Poprvé v kariéře se česká triatlonistka Tereza Zimovjanová probojovala do nejlepší desítky v závodě Světového poháru! Podařilo se jí to v Huatulcu, kde v neděli 19. června obsadila 7. místo. „Mám z toho výsledku obrovskou radost,“ vzkázala z Mexika. Zvítězila Němka Annika Kochová.

Zpočátku přitom nic nenasvědčovalo tomu, že by česká triatlonistka měla dosáhnout na tak vysoké umístění. Po 750 metrech plavání ve vodách Pacifiku byla až na 50. místě. „Pak mi ale vyšlo depo a na kole jsem to nabombila, abych dojela skupinu před sebou. Díky tomu jsem pak byla ve druhém hlavním balíku. Po dvou okruzích se nám podařilo sjet první balík, takže bylo vepředu dohromady asi třicet holek. Snažila jsem se šetřit energii, protože voda měla 31 stupňů a vzduch měla také přes 30. Pocitově bylo ultra velké vedro,“ řekla Zimovjanová, která se musela při 20km cyklistice srovnat nejen se soupeřkami, ale také s mizernou kvalitou silnic plných děr a písku.

Jediné české účastnici v závodě vyšlo výborně také druhé depo, díky čemuž vstupovala do 5km běhu na 5. místě. „Po kole jsem byla docela hotová a unavená, tak jsem vůbec nevěděla, jak poběžím. Většinu času jsem byla osmá, ale na konci jsem začala sbíhat jednu Mexičanku, které fandila spousta místních. Byla tu opravdu skvělá atmosféra. A předstihla jsem jí asi dva metry před cílem, kdy najednou zpomalila.“

Tereza Zimovjanová si tak připsala konečné 7. místo, ze kterého ztratila na vítěznou Němku Anniku Kochovou 46 vteřin. Podařilo se jí tím vylepšit své dosavadní nejlepší umístění ve Světovém poháru, kterým bylo 11. místo z Valencie 2020. „Jsem opravdu spokojená, protože to je kvalitní výsledek. Přitom startovka tady byla plná a nejednalo se o lehký závod.“

Umístění v nejlepší desítce veze česká triatlonová výprava také ze závodu Evropského poháru v Kitzbühelu, kde se konal závod ve formátu super sprint – eliminator. Další výborný výsledek si připsal Radim Grebík, který obsadil 8. místo. Do top 20 se prosadili také Michaela Štěrbová (14. místo) a navzdory tréninkovému výpadku i Tomáš Zikmund (20. místo). David Martin skončil na 38. místě.

Světový pohár, Huatulco (Mexiko), 19. června 2022

Ženy: 1. Annika Kochová (Něm.) 1:00:01, 2. Emy Legaultová (Kan.) 1:00:13, 3. Bianca Seregniová (It.) 1:00:15 … 7. Tereza Zimovjanova 1:00:47

Evropský pohár, Kitzbühel (Rakousko), 17.-18. června 2022

Muži: 1. Matthew Roberts (Aus.), 2. Jannik Schaufler (Něm.), 3. Simon Henseleit (Něm.) … 8. Radim Grebík, 20. Tomáš Zikmund, 38. David Martin

Ženy: 1. Olivia Mathiasová (V.Brit), 2. Lena Meissnerová (Něm.), 3. Angelica Prestia (It.) … 14. Michaela Štěrbová