Helena Karásková a Jan Šneberger vítězí na Krušnomanu v Mostě

tisková zpráva | 01.08.2021 | přečteno: 1160×

Pod dominantou hradu Hněvín se koncem července uskutečnila bitva s názvem KRUŠNOMAN CROSS TRIATHLON MOST 2021. Město Most je „nejen“ terénnímu triatlonu zaslíbené – plavecká část v nově rekonstruovaném areálu Matylda je pohlazením po duši plavecké. Cyklistická část na Resslu, která dle výpovědi závodníků má parametry Světového poháru, a pestrostí, jež nemá v České republice konkurenci, byla skutečně hravá, veselá a skočná.

Běžecká část v okolí vodní nádrže Matylda není převýšením náročná, a tak kdo má ještě „rychlé“ nohy může pořadím zamíchat.

Za ranního rozbřesku bojovali ti nejmladší, aby ochutnali triatlon v hravé formě. Startovali ve 4 vlnách dle ročníku narození. To vše pod ochrannou rukou Tomáše Slavaty a jeho Hromové party. Boje to byly velkolepé. Každý účastní si odnesl jak něco sladkého, tak i nějakou cenu a ti nejlepší klasickou medaili.

V pravé poledne se do vod Matyldy pustila necelá stovka závodníků na trati LONG, tj. 1,2 km plavání + 32 km MTB + 9 km běh. V této verzi se bojovalo o finanční bonusy v celkové hodnotě 12000 Kč a o body do Poháru terénního triatlonu – TRI CUP ADVENTURE.

S tratí se nejlépe poprala trojice mužů:

1. Jan ŠNEBERGER – 2:24:35
  2. Tomáš STRNAD – 2:27:41
  3. Jiří KESL – 2:28:26

V kategorii žen:

1. Helena KARÁSKOVÁ – 2:37:30 (7. v celkovém pořadí)
  2. Štěpánka BISOVÁ – 2:50:09
  3. Hana ODLOVÁ – 2:55:48

Hodinu a půl po startu verze LONG byla odstartována verze krátká, SHORT, tj. 0,4 km plavání + 16 km MTB + 3 km běh. Již podruhé společně s verzí SHORT byl odstartován triatlon pro handicapované – setkání přátel – na vzdálenosti 0,4 km plavání + 8 km hand-formulka + 4 km na vozíku s hůlkami. Jak ve verzi krátké, tak i v „Setkání přátel“ se dohromady rozdala necelá stovka startovních čísel. Vyhlášení těch nejlepších bylo již pod plachetkou blížícího se silného deště. Bylo to hektické, ale triatlonisté, kteří zavítali k nám do Mostu vše brali statečně a vydrželi až do samého konce. Všem patří velké díky.