Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Valachy Man bude letos dvoudenní, startovní listina už je z půlky plná

Valachy Man bude letos dvoudenní, startovní listina už je z půlky plná
foto: Valachy Tour

Valachy Tour | 02.07.2019 | přečteno: 843×

Triatlonový závod Valachy man, který je každoročním zlatým hřebem sportovního seriálu Valachy Tour, letos čeká zásadní novinka. Pořadatelé se rozhodli dát šanci většímu počtu účastníků a dosud jednodenní akci rozložili do dvou dnů. Rekreační nádrž Na Stanoch v Novém Hrozenkově, známá také jako Balaton, se tak dějištěm Valachy mana stane v pátek 2. a sobotu 3. srpna.

„Naším cílem bylo zvýšit jak kapacitu závodu, jehož tisícovka míst se vždy předem vyprodala, tak i komfort pro účastníky a diváky. V pátek 2. srpna se budou konat dětské závody a závod dospělých na krátké trati, v sobotu 3. srpna pak hlavní závod na dlouhé trase pro jednotlivce a štafety,“ uvedl prezident Valachy Tour Vladimír Sušil.

Přes navýšení počtu míst už je polovina čísel rozebraná. „Vážným zájemcům proto doporučuji neváhat a registrovat se co nejdřív. Navíc do 22. července je startovné za zvýhodněnou cenu,“ upozornil Vladimír Sušil.

Valachy Man je mezi sportovci oblíbený díky příjemnému prostředí vodní nádrže a okolních závodních terénů, kvalitnímu pořadatelskému servisu, intervalovému startu a distancím, které zvládnou i méně zkušení sportovci. Pro mnohé je Valachy Man příležitostí k první závodní zkušenosti s triatlonem. I letos kratší trasa obnáší 250 metrů plavání, 12 km horského kola a 3,6 km běhu po cyklostezce Bečva, dlouhá trasa zahrnuje 350 metrů plavání, 16 km horského kola v členitějším terénu a 4,5 km běhu, částečně po stezce a částečně v kopcích. Intervalový start pak i těm méně zdatným sportovcům vytváří příjemné podmínky jak na samotném startu, kdy vyrážejí na první plaveckou disciplínu s v desetivte­řinových intervalech, tak i během závodu – nikdo do poslední chvíle neví, jak si kdo stojí s časem oproti soupeřům.

Vedle „hobíků“ nebudou na startu chybět ani zástupci české triatlonové špičky. Loňské vítězství bude obhajovat Radim Grebík, který patří k největším nadějím českého triatlonu a kvalifikoval se na juniorský světový šampionát.

Kdo by si chtěl tratě Valachy Mana „osahat“ ještě před závodem, může se zúčastnit v pátek 12. července workshopu „Jak na krátký triatlon“ přímo u Balatonu pod vedením Tomáše Smolíka, pravidelného úspěšného účastníka a trenéra Vita Sana Clubu. Trénink se odehraje na vybraných úsecích závodních tras.

Ve dnech 11. až 14. července se navíc koná Triatlonový kemp s Petrem Vabrouškem, rovněž častým účastníkem Valachy Mana a nejznámějším českým Ironmenem. Na pobytový kemp se zázemím ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích jsou ještě k dispozici volná místa. Více informací a on-line registrace: www.valachytour.cz

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

valachytour muž 02.07.2019 10:48:12

Triatlonový závod Valachy man, který je každoročním zlatým hřebem sportovního seriálu Valachy tour, letos čeká zásadní novinka. Pořadatelé se rozhodli dát šanci většímu počtu účastníků a dosud jednodenní akci rozložili do dvou dnů. Rekreační nádrž Na Stanoch v Novém Hrozenkově, známá také jako Balaton, se tak dějištěm Valachy mana stane v pátek 2. a sobotu 3. srpna.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.