Czech Outdoor eXtréme zopakoval vítězství na Orlice Cupu

tisková zpráva | 17.04.2019 | přečteno: 1858×

V nezvykle chladném počasí, jen pár stupňů nad nulou, proběhl v sobotu šestý ročník závodu týmových štafet Orlice Cup. Na startu se sešlo 44 týmů a 8 OrliceManů – jednotlivců, kteří závod absolvují celý sami jako triatlon. Zároveň se, vzhledem k počasí poněkud paradoxně, jednalo o zatím nejkrásnější ročník. Účastnilo se 5 kompletně ženských týmů a pak i 10 smíšených týmů, takže v závodu bylo nejvíce žen v historii.

Všichni, kdo odstartovali, tak také dokončili, což budí vzhledem k podmínkám velký respekt. Již asi tradiční zápletku hlavního závodu tvořily týmy Czech Outdoor eXtréme a Jídelna Zahrada, které tradičně soupeří o celkové vítězství. Otazníkem za začátek byla náhlá výměna bikera u Czech outdoor eXtréme týmu. Místo indisponovaného Milana Záleského nastoupil na start Luboš Němec. Ovlivní to výsledek? Jakým způsobem?

Přes 50 běžců se vydalo na start v pravé poledne. Než se začali rozjíždět bikeři, ukrátil čas čekání na prvního tradiční závod odrážedel a předškolních kol. Poté už začali všichni nervózně vyhlížet, který z běžců zdolá téměř 15 km po lese s 300 m nahoru i dolů jako první. A již za 55 minut protnul cílovou čáru Vladimír Srb z Czech outdoor eXtréme, který je skutečně velmi rychlým běžcem a ostatním utekl téměř o 3 minuty (zaslouženě tak získal cenu za nejrychlejšího běžce). Na bikerskou trať (30 km, 450m převýšení) tak jako první vyrazil Luboš Němec.

Tým Jídelna Zahrada tak chytil do začátku ztrátu 5:00 (Jan Skotálek doběhl jako pátý v čase 1:00:30), kterou se chystal sjet biker Petr Pospíšil. A to se mu de facto podařilo! Luboš Němec objel bikovou trať za 1:08:02 zatímco Petr Pospíšil potřeboval jen 1:03:10 (a stal se tak nejrychlejším bikerem závodu).

Rozhodnout se tedy mělo na vodě. Tam opět zaúřadoval tým Czech Outdoor eXtréme, jmenovitě Šimon Babíček, který jako nejrychlejší vodák zdolal řeku Orlici v čase 0:56:34. David Richter z týmu Jídelna Zahrada potřeboval k absolvování trati čas 1:05:25, takže bylo rozhodnuto. Vítězství obhájil tým Czech outdoor eXtréme v celkovém čase 2:59:37 před týmem Jídelna Zahrada s časem 3:09:06. Třetí celkově skončil tým Vysocina Rulez (Vojtěch Bořil, Martin Bořil, Matěj Holub) v čase 3:14:41.

V rámci jednotlivých kategorií pak Muže vyhrál tým Jídelna Zahrada před týmy Vysocina Rulez a Furt v tahu (Micka, Mikulecký, Šilar), zatímco vítězi kategorie Muži Masters byl tým Czech outdoor eXtréme před týmy Marten a Alíci (Moravec, Talacko, Dytrt) a inBalance (Janíček, Šuta, Saitl).

Muže Grand Masters pak vyhrál tým Radost až na kost (Jadrný, Kopecký, Nosál) v čase 3:19:19 před týmy Bohemia Rings (Vopršálek, Borek, Husák) a Fanda team (Mařáček, Ondráček, Hladík). Smíšené týmy ovládla opět formace ze stáje Czech Outdoor eXtréme, tentokrát s přídomkem mix (Bielčík, Liebich, Adamcová) v čase 3:32:09 před týmy PM Consulting racing mix (Růžičková, Doležal, Choutka) a Hradecké duo (Dašek, Dašková, Dašek).

V ženách také dominovala stáj Czech outdoor eXtréme. Tým s přídomkem XX ve složení Krčálová, Němcová a Šídlová dokončil závod v čase 3:18:59. Druhé skončily ženy v týmu Hlavně si to užít!!! (Hurychová, Kopecká, Michalcová), třetí pak byl tým Doroštěnky (Flídrová, Richterová, Jasanská).

Nejdrsnější výzvou byl opět Orlice Man, extrémní triatlon. Vítězství v této variantě závodu obhájil Leoš Roušavý v čase 3:34:30, jak jinak než člen uskupení Czech outdoor eXtréme. Na paty mu však povážlivě šlapal Vojtěch Fiedler, který celkově ztratil jen 6 minut a ani Radim Bína na třetím místě neztratil více než devět a půl minuty, takže za rok to může být celé jinak.

I přes zimu byla atmosféra závodu velmi příjemná, čekání na doběh jednotlivých štafet i jednotlivců si závodníci krátili v zázemí, kdy bylo v nabídce spousta položek k jídlu i pití. Vzhledem k počasí nechyběly ani teplé polévky nebo svařené víno. Oblíbené tratě v Choceňských lesích na chvíli osiřely, ale už nyní se všichni těší na Orlice Cup 2020!